×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Kur nopirkt neparastu kreimeņu stādus (1)

ConvallariaMajalisRosea

‘Rosea’

STĀDU IEGĀDE

• Stādaudzētavā “Ozoli” pašlaik var iegādāties maijpuķīšu ‘Albostriata’ stādus par 7 eiro un ‘Hardwick Hall’ par 4–5 eiro.

• Stādaudzētavā “Dimzas” tirgo parasto kreimeņu un šķirnes ‘Rosea’ stādus par 2 eiro.

• Stādaudzētavā “Meža Rasas” nopērkami šķirnes ‘Prolificans’ stādi par 3,50 eiro.

• Stādaudzētavā “Sakstagals” piedāvā ‘Plena’ un ‘Rosea’ stādus par 1,42 eiro.

• SIA “Hedera” kreimenes ‘Rosea’ maksā 5 eiro.

• Jānis Dukaļskis pārdod atlasītus lielziedu maijpuķīšu sēklaudžus par 1–1,50 eiro.

“Gribu dārzā iestādīt dažādu šķirņu maijpuķītes. Kurās stādaudzētavās var nopirkt stādus?” LĪGA OLAINES NOVADĀ

Kreimenes jeb maijpuķītes ar saviem spēcīgi sazarotajiem, vārpatai līdzīgajiem sakneņiem savairojas ātri un blīvi, vienā vietā bez pārstādīšanas var augt 10–15 gadu. Sīpolpuķu kolekcionārs Jānis Dukaļskis stāsta, ka šīs puķes savvaļā aug dažādās augsnēs, tomēr tām vairāk piemērotas trūdvielām bagātas, vidēji mitras mālsmilts vai smilšmāla augsnes. Slikti aug smagās māla un kūdras augsnēs.

Maijpuķītes der daļēji noēnotām vietām kā ilgmūžīgas zemsedzējas zem skrajiem koku vainagiem, ogulājiem, augļu kokiem, arī ēnainu nogāžu stiprināšanai. Piesaulē, kur ļoti silts un saule cepina, kreimenes ātri pārzied. Maijpuķītes uzzied maijā un turpina apmēram 2–3 nedēļas ar ļoti smaržīgu ziedu ķekariem, kuru vietā vēlāk vasarā nogatavojas oranžas ogas. Kreimenes ir radniecīgas mugurenēm un žagatiņām.

Dārzā labi jutīsies ne tikai parastās, no meža atnestās kreimenes, bet arī retāk sastopamas šķirnes. Apstādījumiem un uzziedināšanai der ‘Grandiflora’ ar lieliem ziediem. Rozā ziedu kreimene Convallaria majalis var. rosea (‘Rosea’) ir līdzīga parastajai baltajai kreimenei, vienīgi lapām ir nedaudz atšķirīgs zaļais tonis. Spilgtā saules gaismā stādiem rožainā krāsa diemžēl visai ātri izbalē. Biezi pildīti, balti ziedi ir šķirnei ‘Flore Pleno’ (‘Plena’). Šai šķirnei līdzīga ir arī ‘Prolificans’, sena franču šķirne, kurai katra atsevišķa ziediņa vietā ir sīku ziedu ķekariņš. Šie ziedi ir vienkārši, taču izvietoti cieši cits pie cita un izskatās pildīti.

Dažviet Latvijā piedāvā retas raiblapu formas: ‘Albostriata’ ar ļoti dekoratīvām, krēmbaltām, gareni svītrotām lapām, baltiem, nokareniem ziediem, kā arī ‘Hardwick Hall’ – to milzīgajām, zaļajām lapām ir dzeltena maliņa, un pats augs ir līdz 30 cm augsts.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. mežā aug un vajag izrakt un iestādīt pie savām mājām. ja esat slinki tad nekā nāksies tērēt naudu

Draugiem Facebook Twitter Google+