Pasaulē
Apbrīno

Priecīgu “ņaudiena” gadu! Desmit neparastas svinamās dienas 16


Priecīgu “ņaudiena” gadu! Nosvinējuši jaunā gada pirmo dienu, daudzi kaķu saimnieki visā pasaulē katra gada 2. janvārī atzīmē arī “ņaudiena” gada sākšanos, kad īpaši palutina savus mīluļus. Šādu dienu ieviesuši dzīvnieku tiesību aizstāvji, lai pievērstu sabiedrības uzmanību daudziem bez saimnieka palikušiem mājdzīvniekiem. Ja šā gada 2. janvāris palika nenosvinēts, tad savam kaķim svinības var sarīkot arī 4. jūnijā, kad ir pasludināta kaķu apskaušanas diena.
Priecīgu “ņaudiena” gadu! Nosvinējuši jaunā gada pirmo dienu, daudzi kaķu saimnieki visā pasaulē katra gada 2. janvārī atzīmē arī “ņaudiena” gada sākšanos, kad īpaši palutina savus mīluļus. Šādu dienu ieviesuši dzīvnieku tiesību aizstāvji, lai pievērstu sabiedrības uzmanību daudziem bez saimnieka palikušiem mājdzīvniekiem. Ja šā gada 2. janvāris palika nenosvinēts, tad savam kaķim svinības var sarīkot arī 4. jūnijā, kad ir pasludināta kaķu apskaušanas diena.
Priecīgu “ņaudiena” gadu! Nosvinējuši jaunā gada pirmo dienu, daudzi kaķu saimnieki visā pasaulē katra gada 2. janvārī atzīmē arī “ņaudiena” gada sākšanos, kad īpaši palutina savus mīluļus. Šādu dienu ieviesuši dzīvnieku tiesību aizstāvji, lai pievērstu sabiedrības uzmanību daudziem bez saimnieka palikušiem mājdzīvniekiem. Ja šā gada 2. janvāris palika nenosvinēts, tad savam kaķim svinības var sarīkot […]

Gads ir pilns ar dažādām svētku dienām un brīvdienām. Daudzas no tām  ir oficiālas, bet citas ir neformālākas un tās atzīmē šaurā ļaužu pulkā. Teju katru dienu var godināt kādus notikumus vai parādības, par kuru īpašu pieminēšanu parūpējušies dažādu jomu aktīvisti.

1. Priecīgu “ņaudiena” gadu!

Nosvinējuši jaunā gada pirmo dienu, daudzi kaķu saimnieki visā pasaulē katra gada 2. janvārī atzīmē arī “ņaudiena” gada sākšanos, kad īpaši palutina savus mīluļus. Šādu dienu ieviesuši dzīvnieku tiesību aizstāvji, lai pievērstu sabiedrības uzmanību daudziem bez saimnieka palikušiem mājdzīvniekiem. Ja šā gada 2. janvāris palika nenosvinēts, tad savam kaķim svinības var sarīkot arī 4. jūnijā, kad ir pasludināta kaķu apskaušanas diena.

2. Burbuļvannu diena

8. janvārī ir vispasaules burbuļvannu diena. Tad ikvienam ir tiesības iegulties ar siltu ūdeni piepildītā vannā, ap kuru izkārtotas smalkas svecītes, lai aptuveni stundu vienkārši relaksētos.

3. Šļakstāmies!

Vienatnē izbaudījuši burbuļvannu dienu, 11. janvārī atkal ir iespēja pamatīgi nošmulēties, jo tad daži aktīvisti svin Iekāp-peļķē-un-apšļaksti-savu-draugu dienu. Šādu aktivitāšu galvenais uzdevums esot nodrošināt jautrību.

4. Baltā krekla diena

Ik gadu 11. februārī ASV atzīmē autorūpnīcas “General Motors” darbinieku 1937. gadā sarīkotā vispārējā streika beigas. Kopš tā brīža ik gadu šajā dienā ASV daļa cilvēku noteikti uzvelk baltu kreklu, lai tādējādi pieminētu autorūpnīcas darbinieku cīņu par labākiem darba apstākļiem.

5. Panikas diena

9. marts ir atvēlēts vispārējas panikas radīšanai. Šajā dienā ikvienam ir tiesības kaut uz brīdi ļaut vaļu sirdī gruzdošajam nemieram, kas plosa dvēseli. Panikas diena tiek atzīmēta ar emociju izlādēšanu, skaļi kliedzot, bezmērķīgi skraidot pa biroju vai raudot spilvenā. Zinātāji teic, ka pēc panikas dienas kārtīgas atzīmēšanas cilvēks emocionāli jūtas labāk.

6. Diena bez kurpēm

Lai pievērstu uzmanību tam, cik daudz cilvēku pasaulē nevar atļauties labu kurpju pāri, daudzviet aktīvisti 5. aprīli pavada neapautām kājām. Kurpēm veltītu dienu var atzīmēt arī 3. maijā. Tad nebrīnieties, ja uz ielas pamanāt cilvēku, kurš apāvis divu dažādu krāsu kurpes. Šādi viņš protestē pret visu, kas tiek uzskatīts par “normālu”.

7. Pusceļa atskaite

Gada otrās puses pirmās dienas jeb 1. jūlija, jeb 182. gada dienas svinībās ir iespēja atskatīties uz to, kā sokas ar 1. janvārī nosprausto mērķu sasniegšanu.

8. Slinko mammu diena

Mātes dienu daudzas mammas pavada pie plīts, cepot un šmorējot dažādus ēdienus (kā jau katru dienu), bet septembra pirmajā piektdienā tiek svinēta slinko mammu diena. Tad mātes var atpūsties, kā vien sirds kāro.

9. Glāzšķūņu rūķīši

“Vienu rītu ripu situ, citu rītu stibu cirtu”, “Maziņš eža puskažociņš”, “Čukča čigānam ķiplokus čamda” – šos un citus mēles mežģus der atkārtot novembra otrajā svētdienā, kad tiek atzīmēta mēles mežģu diena. Tās mērķis ir veicināt cilvēku runas pareizību un izteikto vārdu labskanību.

10. Vēstuļu rakstīšanas diena

Saistītie raksti

Neilgi pirms Ziemassvētkiem – 7. decembrī – tiek atzīmēta vēstuļu rakstīšanas diena, kad cilvēkus mudina sev tuvajiem uzrakstīt vēstuli. Turklāt obligāts nosacījums ir rakstīt vēstuli ar roku un to nosūtīt pa pastu, nevis klabināt tekstu elektroniskajā pastai vai mobilajā telefonā.

Galerijas nosaukums
LA.lv