×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
7. februāris, 2017
Drukāt

Neparasti: Ēģiptes ziemeļos uzieta milzu krokodila mūmija

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Nīlas krokodilus Ptolemaju dinastijas laikā godināja kā dieva Sebeka iemiesojumu.

Ēģiptē, Kenas provinces ziemeļos, arheologi uzgājuši četrus metrus gara krokodila – senēģiptiešu dieva Sebeka iemiesojuma – mūmiju, raksta aģentūra TASS.

Ļoti retais artefakts uziets Nīlas austrumkrastā, Nag Hamadi apvidū, ielejā, kur pirms tūkstošiem gadu apbedīja augstmaņus un faraonam pietuvinātas personas. Tāpat te izvietoti atsevišķi galvenajām dievībām veltīti tempļi.

Izrakumos Nag Hamadi līdz šim arheologi jau bija atraduši vairākas citu nelielu dzīvnieku mūmijas, tāpat uzieti balzamēšanas procesā izmantoti rīki un linauduma ruļļi.

Atraduma unikalitāte slēpjas faktā, ka līdz šim Nag Hamadi ielejā nebija atrasta neviena krokodilu dievam Sebekam veltīta mūmija, ne arī templis, tādēļ patlaban zinātnieki skrupulozi pēta, uz kādu laikposmu atradums attiecināms.

Sebeks tika uzskatīts par ūdens un Nīlas palu valdnieku, kurš aizbiedē tumsas spējus un sargā cilvēkus gan no tiem, gan no citiem cilvēkiem. Sebeka kults zināms jau Aleksandra Lielā valdīšanas periodā, taču īpaši uzplauka pēc viņa nāves Ptolemaju laikā, un tā centrs bija Komombu pilsētiņā aptuveni 50 kilometrus uz ziemeļiem no mūsdienu Asuānas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+