×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Neparasti: gulbji uz Lielauces ezeru dodas kājām (Foto, video)

Ivars BušmanisIvars Bušmanis

Paugurknābja gulbju ģimene ar mazuļiem ik gadu mēro kilometriem garu ceļu uz Lielauces ezeru Auces novadā. Šogad tā parādījās visvēlāk – tikai 1. augustā ar trim pusaugu gulbēniem. Pērn viņi bija desmit dienas agrāk, bet ar sešiem daudz lielākiem mazuļiem. Aizpērn šī ģimene veda divus tik mazus, ka viņi pinās pat nopļautā zālē.

 

Neviens nezina, kur tieši šī ģimene perē. Vietējie iedzīvotāji izsaka visdažādākos minējumus, kur redzēts peldam kāds gulbju pāris. Tā kā gulbju ģimene ir redzēta šķērsojam Auces-Tukuma ceļu, tad var secināt, ka viņi šai dienā noiet vismaz divarpus kilometrus. Pa ceļam kādu stundiņu atpūšas vienā piemājas dīķī, tie izvēlas taisnāko ceļu uz ezeru caur dārziem, bet beigās, kur priekšā sabūvēti žogi, nevairās iet arī pa ciemata galveno ielu, lai tikai nokļūtu līdz Lielauces ezeram un tam piegulošajiem pils dīķiem. Nekad vēl nav manīts, ka kāds no gulbjiem paceltos gaisā, lai apskatītos, “kur esam un vai neesam nomaldījušies”.

{gallery id=”1970″}

Dmitrijs Boiko, Latvijas Dabas muzeja vecākais ornitologs, kurš ir arī Latvijas Gulbju izpētes biedrības priekšsēdētājs un kurš šajās dienās apgredzeno gulbjus Vidzemē un Latgalē, atzīst, ka tā ir reta parādība. “Paugurknābja gulbjiem šāda ceļošana ar nelidojošiem mazuļiem nav raksturīga. Ceļošana kilometriem gulbjiem ar mazuļiem ir novērota tikai ziemeļu gulbjiem. Tiem rekords ir pat 12 km (ar dažām pieturvietām). Tādējādi šis ir vērtīgs novērojums,” secina gulbju pētnieks.

{source}
<iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/Z9nv9rkMuco” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+