×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

Nepārcels Rio olimpiādes spēles

View of the Olympic torch in Itamaraju, Bahia state, Brazil on May 19, 2016, ahead of the 2016 Rio Olympic Games. Foto - AFP/LETAView of the Olympic torch in Itamaraju, Bahia state, Brazil on May 19, 2016, ahead of the 2016 Rio Olympic Games. Foto - AFP/LETA

Pasaules veselības organizācija (PVO) ir noraidījusi iespēju, ka Zikas vīrusa dēļ varētu tikt pārceltas vasaras olimpiskās spēles, kuras šī gada augustā paredzētas Riodežaneiro.

150 ārstu, zinātnieku un pētnieku no vairākām pasaules valstīm atklātā vēstulē vērsās pie PVO ar aicinājumu pārcelt olimpiskās spēles uz citu vietu vai arī atlikt tās, lai novērstu Zikas vīrusa izplatību. Spēļu rīkošana Riodežaneiro būtu bezatbildīga un neētiska, un tā varētu izraisīt vīrusa izplatību līdz šim infekcijas neskartās vietās, tostarp Āfrikā un Dienvidaustrumāzijā, norādīts ekspertu vēstulē. PVO paziņoja, ka olimpisko spēļu rīkošanai nebūs liela ietekme uz Zikas vīrusa izplatību. “Balstoties uz pašreizējiem novērtējumiem, 2016. gada spēļu atcelšana vai norises vietas maiņa nozīmīgi neietekmēs Zikas vīrusa starptautisko izplatību,” informēja PVO. Brazīlijas varasiestādes nedēļas nogalē pavēstīja, ka olimpiskās spēles notiks kā plānots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+