×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2017
Drukāt

Neparedzams gadījums – Latvijas vēstniecība Emirātos jaunās telpās (6)

Abu Dabi. REUTERS/LETAAbu Dabi. REUTERS/LETA

Ārlietu ministrija (ĀM) šogad iecerējusi vēstniecību Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) izvietot jaunās telpās. To labiekārtošanai paredzēts tērēt ap 223 000 eiro no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Līdz šim Latvijas vēstniecības AAE telpas Abū Dabī bija bija izvietotas Dānijas vēstniecībā, kas bija sadarbības projekts. Tagad tur esot kļuvis par šauru, jo tas bijis pagaidu risinājums. Tagad tajās neesot iespējams nodrošināt konsulārās funkcijas, tādēļ nepieciešamas jaunas telpas. Tās jau ir atrastas, bet tām nepieciešama labiekārtošana, kurai šogad paredzēts tērēt ap 223 000 eiro. ĀM neatbildēja uz “LA” jautājumu, kāpēc nauda šīm vajadzībām tiek ņemta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Valsts kontroles (VK) sabiedrisko attiecību speciālists Reinis Grāvītis uzsver, ka VK revīzijās vairākkārt norādījusi uz trūkumiem budžeta plānošanā, piemēram, iepriekš paredzamu izdevumu apmaksa no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Atbilstoši valdības noteikumiem par to, kā tiek pieprasīti un izlietoti līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, šo naudu piešķir izdevumiem katastrofu un dabas stihiju seku novēršanai, valsts pārvaldes uzdevumu nodrošināšanai gadījumos, ja netiek izpildītas līgumsaistības un no sadarbības partnera citiem neparedzētiem gadījumiem un valstiski īpaši nozīmīgiem pasākumiem. “VK šobrīd nav veikusi pārbaudi, lai noskaidrotu, vai līdzekļu piešķiršana šajā gadījumā atbilst MK noteikumos paredzētajiem mērķiem,” uz “LA” jautājumu par to, kāds ir VK skatījums uz naudas ņemšanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vēstniecību iekārtošanai, atbildēja R. Grāvītis.

ĀM vēstniecības paplašināšanu skaidro ar to, ka AAE ir iecienīts Latvijas tūristu galamērķis, turklāt šogad atklāts tiešais avioreiss un paredzams tūristu skaita palielinājums, kas radīšot lielāku pieprasījumu pēc konsulārajiem pakalpojumiem. ĀM uzsver, ka tiek ņemta vērā “saspringtā ģeopolitiskā situācija Līča valstīs”. Tas saistīts ar to, ka vairākas Līča valstis pārtraukušas diplomātiskās attiecības ar Kataru, apsūdzot to ekstrēmistu atbal­stīšanā. Tomēr ĀM šīs apsūdzības neesot nekas jauns, tomēr tas radot draudīgu situāciju visam reģionam. “Ņemot vērā izveidojušos saspringto situāciju reģionā, ir nepieciešams nekavējoties veikt virkni drošību uzlabojošu pasākumu, lai garantētu Latvijas vēstniecības AAE un to darbinieku aizsardzību,” norādīts ārlietu ministra Edgara Rinkēviča parakstītā informatīvajā ziņojumā, kurš iesniegts izskatīšanai valdībā. Paredzēts, ka otrdien, 18. jūlijā, valdība izskatīs ziņojumu un lems par līdzekļu piešķiršanu vēstniecības vajadzībām.

Līdz šim vēstniecība konsulāros pakalpojumus sniedza viens diplomāts, apvienojot amatus. Tagad ĀM paredzējusi uz vēstniecību AAE nosūtīt arī šogad konsulu, kura amata vieta tiek izveidota no jau ministrijai piešķirtajiem budžeta līdzekļiem. Tomēr plānots, ka nākamgad un turpmāk konsula amata vietas uzturēšana izmaksās 132 834 eiro, no kuriem 68 343 eiro paredzēti darba samaksai, bet preču un pakalpojumu izmaksām – 64 491 eiro. ĀM norāda, ka konsula amats atpelnīsies, jo par konsulārajiem pakalpojumiem AAE katru gadu iekasēšot 133 000 eiro.

Līdz šim Latvijai nebija vēstnieka AAE, taču zināms, ka šo amatu ieņems Astra Kurme, kura līdz šim bija Latvijas vēstniece Krievijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Es esmu sheit un man ir problemas ar pasi/ nozaudeju, un jaunu uztaisiit nevar,taka Eu visas vestniecibas. Un tad kad es piezvaniju pacela klausuli jefins kurs skaidri bija dzirdams ka ir no Lv man pateica ka latviski neruna un ka vispaar lai es rakstu emailu ar savam problemam un tad dabusu atbildi ko un ka dariit!!!! Un visas telpas kuras sheit iziiree ir izremontets javed tikai savas mebeles…..takaa kadam remontam vajag naudu nav skaidrs…visdriizak vinji grib pirkt tas telpas…un jaa jegas no vinjiem nekadas!!!!

  2. Šādas vēstniecības tikai pumpē naudu no budžeta un labuma Latvijas cilvēkiem no tās ir 0!
    Vienīgie ieguvēji ir darbinieki kuriem tiek maksāta liela alga.

  3. no latvijas vēstniecībām ārzemēs labums vien ir tikai pašiem darbiniekiem”ja tautiešiem kas notiek–aizklauvēties līdz vēstniecības birokrātiem nav iespējama.
    Vispār –vēstniecības jau laiks likvidēt kā sugu.Tām nav pat vairs politiskās nozīmes.

  4. Vai tiešām Latvijai vajag vēstniecību pie šiem autokratiskiem šeikiem, bet Austrālijā nevajag ?

Draugiem Facebook Twitter Google+