Latvijā
Sabiedrība

Neparedzētiem gadījumiem vēl 25 miljoni, pieprasīti vairāk nekā 28 2

Foto – Timurs Subhankulovs

Šogad valsts budžeta programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” vēl pieejami 25,05 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Kopumā šogad valsts budžeta programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” pieejami 42 295 877 eiro. Saskaņā ar FM rīkojumiem, līdz šā gada 20.jūlijam uz ministriju budžetiem pārdalīti 12 463 314 eiro.

Šogad no programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” lielākie līdzekļi piešķirti FM – 2 165 434 eiro, lai nodrošinātu zaudējuma atlīdzību, kas nodarīta ar valsts pārvaldes iestādes prettiesisku administratīvo aktu vai prettiesisku faktisko rīcību, kā arī veiktu kompensāciju politiski represētai personai.

Zemkopības ministrijai piešķirti 2 000 265 eiro, lai nodrošinātu kompensāciju izmaksu dzīvnieku īpašniekiem par zaudējumiem, kas radušies Āfrikas cūku mēra apkarošanas laikā, kā arī nodrošinātu izdevumu segšanu par dzīvnieku blakusproduktu likvidēšanu un par dzīvnieku nogalināšanu.

Savukārt Veselības ministrijai piešķirti 1 888 234 eiro saistībā ar pagarinātā normālā darba laika samazināšanu ārstniecības personām, atbilstoši grozījumiem Ārstniecības likumā.

Tāpat FM piebilda, ka Ministru kabinetā dažādiem pasākumiem ir akceptēta līdzekļu pārdale 4 784 541 eiro apmērā.

Patlaban programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” vēl pieejami 25 048 022 eiro.

Tiesa, patlaban dažādās saskaņošanas stadijās ir līdzekļu pieprasījumi par 28 552 813 eiro. FM piebilda, ka ne visi saskaņošanai iesniegtie projekti atbilst līdzekļu neparedzētiem gadījumiem piešķiršanas kritērijiem, līdz ar to sniegtajā atzinumā var netikt atbalstīta to tālāka virzība. Tāpat tiek izvērtēts, vai nav iespējams atrast citu finansējuma avotu.

LA.lv