×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. jūnijs, 2016
Drukāt

Rita Našeniece: Nepārprotams nē. Latvijas Radio 4 žurnāliste pārkāpusi robežu (38)

Foto - Aigars JansonsFoto - Aigars Jansons

Rita Našeniece

Vairāk nekā desmit gadus palaikam strādāju Balkānos, sāku vēl pirms Deitonas miera līguma, kas pielika punktu Dienvidslāvijas karam. Sākumā un mazliet kā žurnāliste, vēlāk – starptautiskā organizācijā. Manas nebeidzamās Balkānu epopejas vērtīgākā daļa bija sarunas ar cilvēkiem, kas spēja analizēt notikušo, to, kā cilvēki pamazām zaudēja savu cilvēcisko seju un pilsoņu karš kļuva iespējams.

Kāda žurnāliste man sacīja: “Karu Dienvidslāvijā sāka mediji.” “Man šķiet,” iebildu es, “karu taču sāka politiķi.” “Nē,” viņa sacīja, “bija politiķi, kuri vēlējās karu. Bija, kas to pieļāva, neko nedarot, lai tas nebūtu. Bet karu sāka mediji. Politiķi nav vienīgie vainīgie. Pilsoņu kara un slepkavību kurinātāji sēž un sēdēja ēterā.”

Šī saruna man ienāca prātā, kad noklausījos Latvijas Radio 4 (sabiedriskā medija) tiešā ētera studiju – populāro raidījumu “Doma laukums”, kur žurnāliste Jana Jermakova saņēma zvanus no raidījuma klausītājiem. Sarunas tēma bija portālā “Mana balss” publicētā iniciatīva “Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana”, par kuru šobrīd ir parakstījušies 12 382 cilvēki.

Precizitātes labad – lūk, no krievu valodas tulkots teksts, par kuru tālāk runāšu:

Jermakova: “Labrīt, pirmdiena sākas ar lielo Uzvaras dienu karā ar fašistisko Vāciju. Izrādās, ka Uzvaras dienu ne tikai svin, bet arī pret to cīnās. Latvijas Saeimā ir nodota pilsoniska iniciatīva “Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana”, kura publicēta portālā “Mana balss”. Likumprojekta autori, zem kura parakstījušies 12 000 cilvēku, piedāvā nojaukt atbrīvotāju pieminekli, pie kura katru gadu desmitiem tūkstošu rīdzinieku atzīmē 9. maija svētkus. Kāda attieksme jums ir pret šo iniciatīvu… (nepabeidz teikumu)… hallo, es jūs klausos…”

Anonīma zvanītāja: “Labrīt, sveicu jūs svētkos, diženajos svētkos, atbrīvošanas svētkos no brūnā mēra. (“Paldies!” saka žurnāliste Jermolajeva). Ziniet, man šķiet, ka vieglāk, būtiski vieglāk ir iznīcināt tos divpadsmit vai cik tur tūkstošus, kuri parakstījās, nevis nojaukt pieminekli. Apsveicu svētkos jūs, visu jums to labāko!”

Jermakova: “Redziet, kāda varena aizstāvība mūsu piemineklim! Tomēr jādomā, ka šīs iniciatīvas autoru mērķis ir izpētīt reakciju sabiedrībā, kas varētu būt emocionāla. Viņi zināja, ka šī reakcija būs emocionāla, ko arī šobrīd vērojam mūsu ēterā.”

Tiešā ētera studijas, kur cilvēki zvana, lai paustu savu attieksmi un uzdotu jautājumus, ir vērtīga jebkuras radio programmas daļa. Tiešs kontakts ar klausītāju ir mērķis, uz kuru jātiecas. Tiešais ēters, protams, prasa no žurnālista spēju reaģēt un saprast sekas, ko izraisa izteikts vārds. Cilvēks, kas zvana, var pateikt un pateiks jebko, bet tieši žurnālista atbildība ir uz šo tekstu reaģēt. Par to ir uzrakstīts tūkstošiem lappušu ar ētikas kodeksiem, rokasgrāmatām un instrukcijām. Visiem Eiropas sabiedriskajiem medijiem ir šāda veida dokumenti. Žurnālisti (vismaz tā vajadzētu būt) pirms iešanas ēterā, ir apmācīti kā jāreaģē gadījumā, ja izskan aicinājums uz izrēķināšanos.

Tagad neliela teksta analīze. Jermakova tēmu sāk uzsildošā stilā, nepaskaidrojot, ka iniciatīva ir par Latvijas izveidošanas – Bermonta cīņu vēsturei svarīga objekta atjaunošanu, par vēsturisku un senu projektu. Projekts netika veikts, jo 1940. gadā Latvija tika okupēta. Viņa min pieminekļa nojaukšanas faktu, to uzsverot Uzvaras dienas kontekstā. Tendenciozi, propagandiski, bet ciešami.

Anonīmā zvanītāja piedāvā Staļina un Hitlera stila risinājumu, proti, iznīcināt visus, kas nedomā tāpat kā viņa. Būtībā jau nekas pārsteidzošs – kārtējā krieviski runājošā brūnā mēra apkarotāja, kas ir vēl brūnāka par pašu mēri. Nekas pārsteidzošs mūsdienu Latvijā. Iespējamā Krimināllikuma 71.I panta “Aicinājums uz genocīdu”, 78.panta – “Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana” vai vēl kāda panta kliente. Ja vien kāds papūlētos par to veikt izmeklēšanu.

Tālāk seko žurnālistes secinājumi. Pirmkārt, viņas reakcija uz cilvēku iznīcināšanu ir pozitīva. Nonāvēšanas priekšlikumu viņa uzskata par aizstāvības formu. Otrkārt, viņas tālākais skaidrojums par šo iniciatīvu. Viņas tēze būtībā ir spožs piemērs Gebelsa propagandai fašistiskajā Vācijā, kas spēja radīt pārliecību, ka ebreju iznīcināšanā ir vainīgi paši ebreji. Viņa apgalvo, ka iniciatīvas autoru mērķis ir nevis īstā Uzvaras laukuma atjaunošana tā vēsturiskajā veidolā, bet reakcijas izpētīšana un emocionālas reakcijas izraisīšana.

Žurnālista spriedelēšana ārpus ētera ir viņa sirdsapziņas jautājums. Jermakovai kopā ar zvanītāju ir iespēja Doma laukuma kafejnīcā apspriest, kādā veidā viņas izrēķināsies ar katru, kas neatbilst viņu politiskajām iecerēm. Privāti Jermakova var sapņot par jebkādu scenāriju. Arī par ādas mēteli un naganu… Diemžēl, tāda ir mūsu īstenība. Latvija ir valsts ar lingvistiski un ideoloģiski segregētu izglītības sistēmu. Rīgas krievu skola lielā mērā ir Krievijas ģeopolitiskais pagarinājums. Daudi ir šādas izglītības sistēmas produkti un upuri. Ja viņu apziņā okupācijas sekas, izsūtīšanas un līdzīgi elementi, kā 12 000 iznīcināšana var būt tikai pašu iznīcināmo vaina, tad ir grūti kaut ko mainīt. Bet, pat pieņemot, ka Jermakova kopā ar zvanītāju joprojām dzīvo PSRS impēriskajā pagarinājumā, tomēr jābūt sarkanajām līnijām. Runa ir par cilvēku dzīvību. Šī robeža LR4 studijā tika pārkāpta.

Uz Latvijas Radio 4 rīcību nekavējoši un ar populāru skaidrojumu reaģēja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja Aija Cālīte, nosaucot žurnālistes rīcību par nepieņemamu. Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Šnore par šo gadījumu ir iesniedzis prasību prokuratūrai.

Mediji ir spēks un profesionāli nevainojama žurnālista darbība ir īpaši svarīga spriedzes un nedrošības laikos. Diemžēl atmosfēru Latvijas Radio 4 labi raksturo arī Jermolajevas kolēģis, kāds Saša (Aleksandrs) Andrejevs, kurš savā “Facebook” sociālo tīklu ierakstā E. Šnori nosaucis par “psihopātu un nodevēju”.

Kā saprotams, no informācijas medijos Latvijas Radio ir iegājis garā incidenta izvērtēšanas posmā un nav spējis izdvest nekādu, pat īsu paziņojumu, apliecinot, ka šādi incidenti ēterā vairs nebūs iespējami. Latvijas Žurnālistu asociācija un Latvijas Žurnālistu savienība arī nav izdvesušas ne skaņas. Žurnālisti, kas ļoti uzstājīgi un skaļi prasa tūlītēju reakciju no politiķiem par viņu rīcību un izteikumiem, izrādās, nav spējīgi šādu reakciju izrādīt paši.

Uzskatu, ka tieši žurnālistiem pirmajiem ir jāvēršas pret naida kurinātājiem un to atbalstītājiem ēterā. Būt par nāves propagandas atbalstītājiem ir slikta zīme.

Eidens Vaits, ilggadējais Starptautiskās žurnālistu federācijas (IFJ) ģenerālsekretārs, šobrīd ētiskās žurnālistikas tīkla vadītājs, kādreiz pēdējo Balkānu karu sakarā rakstīja: “Vienmēr diemžēl būs žurnālisti, kas pievērsīsies propagandai, lai atbalstītu visnaidīgākos un neprātīgākos politiskos centienus, bet viņus var izolēt. Žurnālistiem jābūt spējīgiem būt atbildīgiem par savu rīcību, veidot profesionālo solidaritāti un, pāri visam, izvairīties no ļaušanās apkārtējās pasaules aizspriedumiem un tumsonībai.”

P.S. Raksta autore nav parakstījusi attiecīgo, kā arī jebkuru citu dokumentu “Mana balss”. Uz draudiem pakārt, nosist, izvarot, ko autore saņem citu tēmu sakarā, raugās filozofiski. Šis ir tāda cilvēka viedoklis, kas strādājis ar mediju attīstības programmām pēckonflikta reģionā.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Latvijā nav sabiedrisko mediju!

 2. Rēders nav žurnālists,vismaz pēdējā laikā,bet tukš bļauris ar sev vien zināmiem pienākumiem.

 3. Sabiedrisko mediju izdarības paliek aizvien dīvainākas. Krievu uzkurināšana ar tendencioziem sižetiem, piemēram, kā sizēts par latviešu ārstu, kas bija precīzi tāds pats kā Krievu mediju propaganda. Un vienlaicīgi, ārprātīgais naids, kas LTV ir pret patriotiskiem cilvēkiem un politiķiem. Piemērs ir Rēders: divi pretpoli, kā viņš intervēja Rasanaču un kā prokrievisko Kalniņu. Vienā gadījumā naidīga kliegšana, otrā gadījumā, viss bija kārtībā. Un cūcīgās izdarības pret Gribauskaiti.

 4. Tiesam, karojosais kremlisms, kolonialisms turpinas, bez apstajas un jelkadas pretestibas, seviski no valdosajiem, kuri, laikam, tos parstav…

 5. Dzīve turpinās. Pirms gadiem 50 klejoja pagrīdes sauklis: “Riga čudesnyj gorod, no sliškom mnogo latyšej”

 6. Nav jau nekāds brīnums. Ja no krievu informācijas līdzekļiem sistemātiski skān bļāvieni, kā viņi baltijas valstis iznīcinās diennakts laikā. Tad ko var sagaidīt no kau kādas viduvējības – parastas klačas, kas tēlo žurnalisti. Jermaks, kā zināms, ar ir bijis bandīts un iekarotājs, kas uzbbruka tikai vājākiem un ar lielu pārspēku. Nesen pat viens Krievijas deputāts, kāds Fjodorovs, ir paziņojis visai pasaulei, ka Krievijas mērķis ir atjaunot Krieviju PSRS robežās. Un tā it kā nav nekāda agresija. Tāpēc vienīgā cerība šodien mums saglabāt savu neatkarību ir tā, ka savā stulbumā Kremlis pats iznīcinās savu valsti un visas problēmas pazudīs automātiski.

 7. Ta okupantu kalpone un lr4 jaatbrivo no nedarba.naida pereeklis

 8. Iniciatīvas autoriem, kas vēlas nojaukt Uzvaras pieminekli, vajadzētu padomāt arī par to, ka šobrīd tas vienkārši nav iespējams, jo ir gan Latvijas starpvalstu līgums ar Krieviju par memoriālo būvju aizsardzību, kas nav pārkāpjams, gan arī fakts, ka šis piemineklis ļoti lielai daļai Latvijas iedzīvotāju ir kļuvis par vietu, kur sanākt kopā, lai atzīmētu 9.maiju.

  Jā, var apelēt pie taisnības un deklarēt, ka šis piemineklis ir PSRS okupācijas laikā radīts, ka tas ir veidots priekš PSRS okupācijas varas, tomēr nav noliedzams, ka vislielākā mēra Latvijas varas elites politiķu bezatbildības dēļ, kuri pēc Atmodas, pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, diemžēl, atgrūda Latvijā dzīvojošos krievus, krievu vidū ir radies Uzvaras pieminekļa kults. Labi vai slikti, bet ir radies.

  Ko, jā – izmanto arī visnotaļ dīvainas (maigi sakot) struktūras, bet, neskatoties uz to, tas nav arguments, lai tagad radītu lieku spriedzi Latvijas sabiedrībā, kas tiek darīts ar aicinājumiem nojaukt Uzvaras pieminekli, jo šādi centieni destabilizē situāciju Latvijā. Bet tieši šobrīd, kad informatīvā kara beigu fāze pāriet gandrīz vai reālā karā, Latvijā par visu vairāk ir vajadzīgs miers. Nevis nevajadzīga spriedze un agresija.

  • ai,ai,ai…Pirmkārt tas nav uzvaras piemineklis,bet gan piemineklis padomju armijas karavīriem u.t.t.Otrkārt 9.maijs nav valsts svētki,pat ne atzīmējamā diena,bet ir Eiropas diena.Treškārt paraksti tika vākti par īstā Uzvaras laukuma atjaunošanu,nevis pieminekļa nojaukšanu.Ceturtkārt,kur jūs esat rāvis tādu faktu,ka valdošā elite atgrūda Latvijā dzīvojošos krievus,un kā tas notika.Padomājiet,ko rakstāt!

  • Saviem varoniem cel sev tikamos obeliskus krievija. Man tos betona kapus nav jaredz Manas valsts, manas galvaspilsetas centra. Jo tiesi sis okupacijas rezultata manus vecvecakus izsutija uz Sibiriju, ne otradi. Brauc ar saviem cetriniekiem pie savas valsts pieciniekiem un sesiniekiem, kur varesi izpausties atbilstosak.

  • Nevajag melot. Meli un faktu sagrozijumu laikam ir vienigais, uz ka turas tas “krievtiesibas”. Nav runa par kaut kadam ideologiskam kulta celtnem, bet par KAPU un KRITUISO pieminas vietu aizsardzibu. Ta ka to OKUPEKLI var un vajag novakt. It seviski, ka sakuma pie ta neviens netuseja, bet tikai sakoties pastiprinatai sarkano fasistu aktivizacijai un revansismam, faktiski hibridkara sakumam, tika aktivizeti un uzkurinati, ka pasi krievi saka, ar “pobedobesiju”…., visi imperisma atbalstitaji. ataiesi tapec pret demokratijas un pret civilizacijas kaujinieku saieta vietam nav vietas Riga. Musu acu prieksa nav janotiek kartejam okupesanas slavinajumam un jauna nostiprinajumam, vai pat agetesanai uz to.
   Ne velti pec 2.PK Cercils teica, ka nakotne fasisti sevi sauks par antifasistiem…

   • krieviem ir teiciens: vsemi pravdami i ņepravdami(ar visām patiesībām un meliem).
    Te kremlini izmanto melus.
    Kas vēl nav saprotams ?

 9. Sakiet man krievi kāpēc man būtu Jūs jāciena… Jūs taču esat slepkavot , izvarot , izlaupīt kāri DZĪVNIEKI !!! našeniece…. es tev un taviem sugas brāļiem novēlu to visļaunāko ko vien var novēlēt!!!!

  • Savādi, jūs nīstat autori un novēlat viņai visļaunāko, draudiet, bet tieši viņa runāt par to, ka nogalināt nedrīkst. Tātad jūs novēlat visļaunāko cilvēkam, kas aizstāv cilvēku dzīvības. Jautājums, kurš tad ir tas ļaunais dzīvnieks, par kuru runājat?

  • Našeniece savā rakstā runā par to, ka nogalināt nedrīkst. Viņa to nevēlas, bet jūs viņi novēlat visu to ļaunāko. Tad jautājums ir, kurš tad ir slepkavot kārais dzīvnieks?

  • tas ILARS te izpaudās PĒC SAPĪPĒŠANĀS … 🙂

 10. iedrošinājums Ritai! Atbildēt

  Paldies, Rita, par rakstu. Bet … bet, šī homo-sovjeticus žurnāliste ir tikai sekas cēloņiem. Proti, Latvijas valsts – Latvijas Radio personā – ir atļāvusi nostiprināties uzskatam, ka Integrācijas prorgrammā LR 4 (N.B. apraides atļaujā ir irakstīts, ka LR4 ir integrācijas programma) krievu valodas lietošana 97% apjomā no raidlaika ir pašsaprotama. Ne NEPLP, ne Kultūras ministrijas integrācijas departaments neredz , vai arī izliekas ka nezina, ka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 2, panta 4. punkts pieprasa ” veicināt sabiedrības integrāciju uz latviešu valodas pamata; pildot Valsts valodas likuma prasības.” Vai raidījumu veidošana krievu valodā (97 % no diennakts raidlaika) veicina mazākumtautību piederību Latvijas valstij?

  • tiesiska demokŗātija :-) . Atbildēt

   šo to var arī kautrīgi “neizlasīt”. 🙂
   Bet šitai brēkāšanai ēterā ir ari, imho, pozitīvais efekts – var redzēt, cik tie integrējamie ir saintegrējušies un esošo situāciju “integrācijā”.
   .
   Protams, neviens ne datumu, ne vietu, ne apšaušanas laiku nenorādīja, tā kā viss kārtībā – tikai pasīva ATTIEKSMES paušana ! 🙂
   .

  • Šis manuprāt ir visbūtiskākais komentārs.

  • Tatad reala ta likuma ieverosana, piemerosana dzive apliecina tikai to, ka tas tiesi ta ari paredzets, lai mums, latviesiem aizmaletu acis ar veeleejuma frazem, kuras nedarbojas.
   Pie ta ta kremlinu melu propaganda, ka neatspekota ari sim autoram ir iezidusies, tos saucot par mazakumtautibu, kaut pec Eiropas minoritasu (mazakumtautibu) hartas tiem sads statuss nepienakas ne pec kadiem parametriem. Bet tie nekaunigi turpina to ekspluatet un izmantot. Pie tam tik veiksmigi, ka pat musejie piebalso…
   Tie ir okupantu pecteci, iecelotaji, kolonisti, migranti, vai vel kas, BET NE MAZAKUMTAUTIBA.
   Labaka gadijuma tie var izspiest lingvistiskas minoritates statusu, kam nav nekadu konsekvencu lai tos izceltu citu starpa, vai tiem nodrosinatu kadas ekskluzivas iznemumtiesibas , privilegijas uz citu tautu diskriminacijas rekina, ko tie visiem spekiem censas panakt, ekspluatejot tiesi sos meligos piedevejumus par neesoso mazakumtautibu

 11. Runāšana, diemžēl, ir mūsu stiprā puse, bet darīšana kā nav, tā nav Skolēnu apmācību krievu valodā valsts apmaksātajās skolās jau sen vajadzēja pārtraukt, tas netika laikus darīts Novelt visu vainu uz visiem krieviski runājošiem arī nav godīgi.
  Ir jābūt noteiktai kārtībai| Te ir Latvijas Valsts un visiem jārespektē šīs Valsts likumi un noteikumi.

  • nevar īsti saprast - tīši, vai aiz valsts valodas nezināšanas Atbildēt

   mūsu varneši MURMULĒ tā, ka var saprast, ka nevis “NE-APMAKSĀT NO VALSTS apmācību krievu VALODĀ”, bet “AIZLIEGT apmācību krievu valodā VISPĀR” !!!
   .
   Protams, ka kremlim to tikai vajag lai kladzinātu pa visu pasauli: kā tā, līvi, poļi, čigāni var mācīt savās valodās, bet, lūk, KRIEVI ir izņēmums !
   .
   Ilggadīgo demokrātiju sabiedrības uz to VIEGLI uzķeras.
   Īpaši, ja pašiem kāds skeletiņš skapī. 🙂

 12. Nu jau gadījums ir izskanējis medijos, bet vairāk par trim cilvēkiem, lūk, nav atradies, kas prasītu attīrīt atmosferu. Vienotības un zaļzemnieku biedri kā liekulīgi bībelnieki tikai skandina par otra vaiga pagriešanu pret sitējiem, jo mēs paši vainīgi – gan atstūmuši, gan valodu neiemācījuši, tagad negribam saukt par latviešiem … Drošības policija cenšas dresēt latviešus pazemībā. Progresīviem cilvēkiem jāsaprotot, ka katrs ir tas, par ko viņš sevi iztēlo par vīrieti vai sievieti, par latvieti vai atbrīvotāju.
  Paldies tiem trim un cerēsim uz jauniem cilvēkiem ar skaidru skatu, loģiku domāšanu un runāšanu.

 13. Tagad uzklupām krievietei – žurnālistei par nekaunīgo izlēcienu. Tas ir nožēlojami, ka tā var notikt LR vai LTV un viss klusi un mierīgi. Bet vai tie nav tie paši žurnālisti no latviešu vidus, kas nekautrējas paņirgāties par kādu NA ministru vai deputātu, kā piem. Rēdera bezkaunīgā ņirgāšanās par tieslietu ministru Rasnaču, Neaizmirstama ir Kincas un Co ņirgāšanās par referendumu izglītības sakarā. vai panorāmas intervijās tiek ievērots valodu likums? No tādiem, kas negrib runāt latviski vispār nekādu interviju, bet nekā . Žurnālistes lien vai no ādas ārā lai tikai varētu kādu krievu palaist ēterī. Un tas jau nekas , tas viss ir pieļaujami, mūsu mēdijiem ir pilna vaļa latviešu nacionālo jūtu apkarošanā. Arī priekšnieki ir attiecīgi apkalti. Un tāpēc ir bērnišķīgi gaidīt jel kādu reakciju pret krievu izlēcieniem.

 14. Bieži klausos LR4, jo tur mazāk reklāmu, arī žurnālisti lielākoties profesionāli. Kāda Rīgas gide gan teica, krieviski: rīdzinieki 9.maijā dodas uz Uzvaras laukumu, pacilātā balsī. Izslēdzu radio, sametās nelabi. SWH plus vēl krieviskāks, bet tādus numurus neesmu tur dzirdējusi, vienīgi sajūta, ka raida no Krievijas. Popularizē pasākumu Sarkanais laukums.

 15. Esam ļoti divkosīgi un gribam tikai krievvalodīgos vainot neizpratnē par Latvijas vēsturi.Tai pašā laikā Šņore ir koalīcijā ar bijušajiem okupantu ideologiem.Vispirms latviešiem pašiem jāsakārto sava attieksme pret vēsturi,jo jebkurš ienācejs ieraugot bijušos okupantu aktivistus nevis pensijā,slaukot ielas vai esot pakļautiem neesošiem likumiem par valsts amatu ierobežojumiem bijušajiem okupācijas aktīvistiem,nospriedis ka šeit nekāda okupācija nav bijusi un Uzvaras piemineklis ir atbilstošs vēstures reālijam.Tā ka paši vien esam atbildīgi par putru krievvalodīgo galvās un pašiem lietas jāsakārto tā lai arī paši to beidzot atzītu.

  • Šī publikācija jau nav par vēstures uztveri, bet par to, ka, lai vai kāda ir vēstures uztvere, slepkavot aicināt ēterī nedrīkst.

   • Tāpat esam divkosīgi un protam no mušas ziloni uzpūst. Jā, nebija forši, ka zvanītāja tā izteicās, bet kā mēs paši par cittautiešiem izsakāmies? Kā tik neesam nolādējuši sadzīviskās sarunās. Un ne tikai cittautiešus, arī paši savējos…
    Nu tagad gribam pie kauna staba piesiet, pa pilsētu vazāt un ar akmeņiem nomētāt žurnālisti, kas neattapa dot pretim nejaukajam tantukam, kurš nu nav tas, kas tagad jau ieročus gādā masu slaktiņam. Domāju, žurnāliste apjuka uz brīdi, centās izlocīties par emocionalitāti. Un tas tantuks jau tikai savas emocijas izgāza.
    Tā vietā, lai neuzkurinātu vēl lielāku konfliktu, mēs nu cenšamies ar šādām publikācijām tik piemest malciņu ugunij. Uzturēt konfliktu… Nemākam ar ironiju uz to visu paskatīties… Nu ne ies tas tantuks nevienu šaut… Viņš apskaities, ka mēs te kacinām ar pieminekļa gāšanu…

    • Liela daļa šeit no austrumiem ievazāto cittautiešu domā tāpat kā tas “nejaukais tantuks”. Un tieši LV krievu MĒDIJI gadiem kacina šādus tantukus un onkas, viņu bērnus un mazbērnus, lai neļautu šiem zaudēt “kaujas garu”. Netici – palasi …

    • davaj, atdalīsim mušas no kotletēm ! Atbildēt

     kurš ir ar netīriem zābakiem iegājis svešā guļamistabā ??
     Latvieši jau nu NĒ !!!

    • no kurienes informācija? Atbildēt

     “… Nu ne ies tas tantuks nevienu šaut…”
     .
     Kurš tev to teica ?
     Vai tikai pieņēmums, ka “tā tam VAJADZĒTU būt” ?

  • ” …Tā ka paši vien esam atbildīgi par putru krievvalodīgo galvās …”
   .
   It kā tas būtu no dieva nolikts, un normāli, ka viņi
   te ar savām putrainajām galvām ir ??
   Lai dzīvo savā labajā Krievijā(kā citi krievi to dara) laimīgi !!!
   .
   Jebšu tu esi kremļa trollis ? Atzīsties !

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+