×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Monika Zīle: Kā vērtēt SKDS aptaujas datus par cittautiešu atbalstu Putinam? (31)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nudien grūti saprast, ko tik satriecoši negaidītu daži saskata Eiroparlamenta deputātes Sandras Kalnietes pētījumu centram SKDS pasūtītās aptaujas rezultātos. Vai tiešām ir tādas naivas dvēseles, ko pārsteidz Latvijas cittautiešu augstais Krievijas prezidenta Vladimira Putina novērtējums? Pirmkārt vietējie krievi dzīvo austrumu kaimiņa informatīvajā telpā, kur trūkst vienīgi varas akceptētu svētbilžu ar prezidenta attēlu. Viņš ir Krievijas valsts seja, visaug­stāko līmeni sasniegušais politiķis, kuru apbrīno un dievina. Ziņās no ārzemēm parasti netrūkst vēstījumu par politisko spēku un parlamentāriešu domstarpībām, kuri apmainās dzēlīgām replikām un pat cits citu iedunkā, toties Krievijas tribīnē ir tikai viens līderis ar savu kodolīgu galavārdu. Tā ēnā atvirzās un nenozīmīgi kļūst izšķērdēti valsts līdzekļi, ierēdņu patvaļa, korupcija un pārējās negācijas. Prezidenta tēla ideoloģiskajai apkalpošanai uzbūvētais mehānisms strādā tam paredzētajā virzienā, dienu no dienas iegalvojot sabiedrībai, ka šis cilvēks ir nācis, lai piespiestu pasauli cienīt Krieviju.

No šī skatuleņķa raugoties, krieviem nav neviena par Putinu pievilcīgāka politiķa. Tomēr attiecībā uz Latvijā dzīvojošajiem cittautiešiem es nesteigtos ar secinājumu, ka kaimiņvalsts prezidenta augstais vērtējums nozīmē arī pavisam tiešu atbalstu Putinam. Ja saucam talkā emocionālās kategorijas, tad krievu temperamentam klasiskā latvieša rīcība šķiet daudz par lēnu, un Putins, lūk, ir ašais vīrs. Bet, sakiet godīgi, vai paši latvieši mūždien nepukojas, ka mūsu valdošās koalīcijas politiķi uzvedas kā piebremzēti: veido komisijas skaidri acīmredzamu lietu pētīšanai, pēc tam gari iztirzā atklāsmes, lai galā dabūtu veco labo čiku? Vai nikni nezūdāmies, ka Eiropas Savienības iestāžu gaiteņos Latvijas deleģētie uzvedas pārāk bikli, bet, mājās atgriezušies, steidz pieņemt ierobežojumus un dzemdē regulas, pirms vēl Briselē diskutēts par to lietderību? Jebkurā latviskā auditorijā, ģimeniskas viesības ieskaitot, tiek uzsvērts: mūsu politiķiem jārunā konkrētāk, jārīkojas izlēmīgāk un mazāk jāklanās. Tā ka Putina augstajā vērtējumā atspoguļojas arī varbūt gluži neapzinātas cittautiešu ilgas pēc harismātiskāka līdera. Šis apstāklis ir ļoti svarīgs, izraugoties jauno valsts pirmo personu.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. .................... Atbildēt

  cittautieši, latvijiieši, jo krievs ir lamu vārds

 2. .................... Atbildēt

  kāds atbalsts, ja nebrauc uz viņa valsti

 3. sitai vecajai zebiekstei Atbildēt

  Monikai,vairs nav praatina,bet vell grib izliktuies gudriite.

 4. Vecaa komuniste,aizveries.

 5. BŪTU BRĪNUMS, JA VECĀ KOMUNISTIENE UN @CĪŅAS@ REDAKTORE NEMESTOS AIZSTĀVĒT OKUPANTUS !!!!

 6. Diez cik naudas iztērēja sadzejot cittautiešu aptaujai. Es būtu to par velti uzrakstijusi.

  Tāpat par to dumjo krieviņu 220.000 tūkstošiem Uzvaras laukumā, Rīgā, 9. maija, 2015.Ja bijis 22.000, tad tas būtu ticams. Tā ceturtā 0 vairs nav pasaciņa, bet maskaļa meli.

  Bet tā maskaļa daba: melot, laupit, izsmiet citus, nosist.

 7. Vai tad cittautieši – ukraiņi, lietuvieši, igauni, gruzīni, čečeni, čigāni u.c., Latvijā atbalsta Putinu? kau kādas aplamības kultivē SKDS, tāpat kā lietojot apzīmējumu – cittautieši vai krievvalodīgie.

  Krievvalodīgie – okupācijas seku rezultāta pārkrievoto tautu apzīmējums?

  Daudzi un masveidā lieto šo jēdzienu, ko jādēvē par krievu tautības izkropļojumu. Kas par iemeslu šādam apzīmējumam? Nav šaubu, ka Krievijā to piemēro vienotam Krievijas tautu apzīmējumam, jo sakot ka Krievija ir krievu zeme, ka tajā dzīvo krievi, atklāsies, ka krievi varbūt pat ir mazākumtautība vai tuvu tam, tādēļ bija jāizdomā kopējais tautību nosaukums. Un tas ir radies.
  Patiesībā atšifrēt, kas tie tādi krievvalodīgie nav nemaz tik viegli. Man ne viens ir jautājis, kā šo vārdu atšifrēt un saka – tie ir civilokupanti (civilokupanti it aizskarošs, nekorekts apzīmējums), okupācijas rezultātā pārkrievotie, okupācijas seku slēpšana, maskēšana? Dažs labs vēl ciniski piebilst – tie ir okupanti.
  Krievvalodīgie – visi, kuri prot krievu valodu, visi tie, kuri neprot latviešu vai citas pamattautas valodu? Bet vai tie ir krievvalodīgie, kuri prot arī latviešu valodu un savu dzimto valodu vai tie, kuri prot savu dzimto valodu, krievu valodu un latviešu valodu? Nu nekā neizdodas atrast atbildi, domā, kā gribi. Vārds krievvalodīgie paķerts un maujam uz priekšu kā papagaiļi.
  Latvijā ir latvieši, krievi, ukraini. čigāni, gruzīni utt. Vai tiesiski krievus un citas tautas saukt par krievvalodīgiem? Ko nozīmē krievvalodīgā prese? Vai tad tā nav krievu prese, bet ja latviski raksta – latviešu prese, nevis latviešvalodīgā prese.. Davaj, vot tad sauksim – latviešvalodīgie, ukrainvalodīgie, gruzīnvalodīgie, kā arī attiecīgi latviešvalodīgā prese, krievvalodīga, anglvalodīgā, gruzīnvalodīgā, ukarainvalodīgā prese un citas „valodīgās” preses izdevumi.
  Latvijas radio kādā raidījumā papildina šo saukli ar sinonīmu – „mazākumtautību valodas” skolas, bērnudārzi.
  Padomāsim vai šim vārdam „krievvalodīgie” nav/ ir krimināls, noziedzīgs raksturs, jo tas tīšuprāt nacionālajās valstīs:

  (1) Sadala Latvijas, Ukrainas, Igaunijas, Lietuvas un citas okupācijas zonas valstis divās nometnēs, kaut šajās valstīs dzīvo vairāki desmiti tautību. Vai nav saprotams, ka ja avīzi izdod krievu valodā, tad tas ir “krievu” izdevums un ne vairāk. Tas nav latviešvalodīgais izdevums, ja raksta latviešu valodā, latviski.
  (2) Ar vārdu „krievvalodīgie” domāts rādīt pasaulei, ka krievi apvieno vienā nometnē visus citas tautas, kuras prot un lieto krievu valodu. Šis vārds drīzāk domāts bijušo un esošo okupēto tautu apvienošanai, ar nozīmi, ka re, mēs krievvalodīgo lielā masa un jūs tur …

 8. ērce > M. Zīle Atbildēt

  Kas ir “Latvijas cittautietis”? Vai, lietojot šādu terminoloģiju Tu pati nedemonstrē to “lēno” (gļēvo?) latviešu mentalitāti, kuru Tu nosodi?

 9. Padomiskas atraugas, nevis raksts

 10. Pilnigi piekritu rakstitam raskta.

 11. Nelien un nespried par lietām, kas tev svešas. Es tevi personīgi pazīstu un izskatās, ka raksti pēc pasūtījuma naudas dēļ.

 12. Дорогие инородцы, подздравляю вас с прошедшем юбелеем Великой Победы!

 13. “Tā ka Putina augstajā vērtējumā atspoguļojas arī varbūt gluži neapzinātas cittautiešu ilgas pēc harismātiskāka līdera. Šis apstāklis ir ļoti svarīgs, izraugoties jauno valsts pirmo personu.”
  ——
  Kad runā Lukašenko vai Puķins,jūtams ,ka runā savas valsts saimnieks.Mūsējie tik vārgi,neizteiksmīgi,ka pazūd interese noklausīties līdz galam.

 14. nekas cits neatliek kā ņemt piemēru no Ukrainas…steidzīgi jāceļ getto vai koncentrācijas nometnes un visus krievus tur.Lai dzīvo Latvija,pati demokrātiskāka valsts pasaulē.

 15. Инородцы. Как мило и, главное, по-демократически.

 16. Ja šajā valstī vienkāršie cilvēki ir nulle, tad citas alternatīvas nav, kā lūkoties uz Padomju Savienības pusi. Piedāvājiet citu alternatīvu, citu valsts pārvaldes sistēmu, kur katrs cilvēks ir valsts prioritāte un tikai tad tanki, bēgļi, ukraiņi, ASV un Eiropas intereses.

  • PIEKRĪTU !!!

   PS Man pret V.V.Putinu kā pret politiķi/valstvīru ir ļoti pozitīva attieksme.

  • ” kur katrs cilvēks ir valsts prioritāte” smiekli nenāk? Krievijā labklājības līmenis ir diezgan zems, ja neņem vērā tos, kuri korumpētajā augšgalā dzīvo zaļi. Tas notiek varteikt visās valstīs, bet ne tik LIELOS apmēros un ne tik klaji to parādot.

 17. Masveidīga Krievijas informatīvo ziņu kanālu, preses izdevumu un grāmatu pieejamība Latvijā. Internets un prokrieviskas organizācijas. Ko tad vēl citu var gaidīt? Loģisks iznākums.

 18. Pēc aptaujas rezultātiem, kas nav nekas pārsteidzošs, bet ir pierādījums, jāvērtē Saeimas un valdības rīcība, kas tā vietā, lai novērstu apdraudējumu valstij un latviešiem, pat pēc Krimas okupācijas neko nav darījuši, lai sāktu dekolonizāciju – šo cilvēku pārvietošanu tuvāk Putinam. Sekas tam, ka līdzīgi kā pēc nacionālsociālistu sakāves rietumos strādāja komisijas, kas izvērtēja bijušo hitleriešu darbību. Pēdējais laiks darīt, ne uzklausīt vecu komunisteņu pļāpāšanu.

  • Ja dekolonizācija īstenotos,depopulācija nemazinātos, latvieši Latviju tukšotu no iedzīvotājiem iepriekšējos apjomos un tempos.Ja latvieši mīlētu savu zemi, būtu vitāla un savstarpēji solidāra tauta ,tad būtu arī augsta dzimstība un tad notiktu dabiska dekolonizācija, jo tad latvieši būtu izteikta majoritāte.

 19. No runām pie darbiem Atbildēt

  Lai Monikas kdze panāk, ka Latvijā skolās vienādi lieto valsts valodu. Ja to panāksiet, visu cieņu.

 20. Zīle tikai gražojas Atbildēt

  Cien., kundze, ja analizējiet, tad salīdziniet visus būtiskākos aspektus, kāpēc Latvijā latvieši “uzvedas kā piebremzēti”. Laikā, kad Krievijā ašo (dzīvo tur, kur labāk) vadonis visu var nokārtot, uzpirkt. Latvijā tie paši mēdiji dūšīgi piestrādā, lai mums būtu jākaunās pat no savas vēstures par kuru mums galīgi nemaz nav jākaunās.
  Parunājiet ar cilvēkiem “pa tiešo” un uzzināsiet, ka ar dažādu tautību Latvijai lojāliem latviešiem ir viss kārtībā !

 21. Latvieši ir tik toleranti un demokrātiski tik kašķīgi ,ka vairs nepastāv kā tauta un drīz pārstās pastāvēt arī kā kopiena šajā pagaidām vēl divkopienu valstī. Harizmātisks līderis nebūs,nesameklēs kaut vai Repšem līdzīgu,kam harizmu piešķīra hobiji -dāmas,gleznošana un lidināšanās pa gaisu tiešā un pārnestā nozīmē.
  Demokrātija latviešos iezīdusies tik dziļi ka zin kam neticēt ,bet nezin kam ticēt un nav neviena kas viņus no šī muklāja varētu izvilkt.

 22. Zīle te pūš miglu acīs un pietušē realitāti, ka nav jau tik traki, ka latvieši tādi lēnīgi, ka krieviem vajag izteiktāku līderi, utt. 60% krievu Latvijā konsekventi atbalsta Putina politiku, to apliecināja valodu referendums, to apliecināja nupat svinētie uzvaras svētki Pārdaugavā, to apliecina latviešu valodas nelietošana un citi fakti. Uz lietām jāskatās reāli, un diemžēl šī daļa nav Latvijai lojāla.

 23. Atkal autore iestūrēja auzās! Atbildēt

  Putinu atbalsta nevis cittautieši, bet viena konkrēta sveštautiešu grupa – daļa no Latvijā dzīvojošajiem krieviem un daļa no t.s. krievruņiem, kuri latviski principā nerunā. Igauņi Putinu neatbalsta. Somi Putinu neatbalsta. Vācieši Putinu neatbalsta. Ebreji Putinu neatbalsta. Arī ukraiņi Putinu neatbalsta. Un baltkrieviem arī nav daļas par Putinu.

 24. par daudz "vērtēšanas" Atbildēt

  * atvērt Čekas maisus tūlīt
  * skolās ievest valsts valodu šo septembri

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+