×
Mobilā versija
Brīdinājums +14°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
25. aprīlis, 2018
Drukāt

PBLA: Nepasludināt vienu luterisko baznīcu par ekskluzīvi pareizu (11)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Kristīne Saulīte, PBLA priekšsēde

PBLA  vēstule valsts augstākajām amatpersonām un Saeimas deputātiem

 

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) un visas tās dalīborganizācijas vēlas paust ārzemēs dzīvojošās latviešu sabiedrības viedokli par iecerētajiem grozījumiem Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas likumā, kas šobrīd nodots izskatīšanai Saeimas komisijās.

Latviešu Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) daudzus gadu desmitus bijusi un joprojām ir mūsu tautas garīgā vienotāja trimdā un ārzemēs. Pēc neatkarības atjaunošanas gan Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB), gan LELBĀL – abas vēsturiski un juridiski – bija pirmskara Latvijas brīvvalsts ev. lut. baznīcas tiesību pārmantotājas. Jau 1991. gadā abas baznīcas vienojās virzīties uz vienu apvienotu latviešu luterisko baznīcu, bet realitātē labi zināmu teoloģisko domstarpību dēļ šī apvienošanās diemžēl nav notikusi.

PBLA pilnībā nav pieņemami šobrīd iecerētie grozījumi Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas likumā, jo tie tiek izstrādāti priekšvēlēšanu gaisotnē, sarunās un likumprojekta izstrādē nepieaicinot otru pusi – LELBĀL, turklāt likuma grozījumu preambulā paredzot LELB būt vienīgajai pirmskara Latvijas brīvvalsts ev. lut. baznīcas tiesību pārmantotājai, kā arī nepamatoti ierobežojot LELB draudžu pašnoteikšanās tiesības, izvēloties savu baznīcas piederību (LELB vai LELBĀL).

Ar šādiem likuma grozījumiem Saeima nevajadzīgi iejauktos abu latviešu evaņģēliski luterisko baznīcu iekšējās attiecībās, pilnīgi nepamatoti vienu no viņām valstiski pasludinot par likumīgu un ekskluzīvi pareizu un tā vēl vairāk padziļinot eksistējošo domstarpību plaisu un raisot arī plašāku neizpratni un sarūgtinājumu ārzemju latviešu sabiedrībā.

 

Kristīne Saulīte, PBLA priekšsēde

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. LA, kas ir raksta autors? Atbildēt

  Ko, LA, bail pat uzrakstīt autoru vārdus? Cik jums samaksāja par šo rakstu? Par cik naudiņām pārdevāt savu mugurkaulu?

 2. LA, kas išī r rakstašī autori? Atbildēt

  Ko, LA, bail pat uzrakstīt autoru vārdus? Cik jums samaksāja par šo rakstu? Par cik naudiņām pārdevāt savu mugurkaulu?

 3. Pilnībā pievienojos JR objektivajam un precīzajam komentāram par šo jautājumu.

 4. Latvijas Avīze, - kas jūs esat? Atbildēt

  Vai šī ir nacionāli konservatīva privāta plašsaziņa? Kur ir neoliberālisma nosodījums? Kur ir raksti, kuri atmaskotu šo nesaskaņu LELBā? Kur ir raksts , kurš pateiktu patiesību? Proti, ka teoloģijai tiek uzspiesta neolibertālisma ideoloģija, kuru , strap citu , pārstāv arī PBLA? Kur ir šādi raksti? Kāpēc “nacionāli kopnservatīva “plašsaziņa sludina neoliberālismu?

 5. Saulītes kundze, Jums nu gan vajadzētu paklusēt…
  Vai tad nepietiek, ka PBLA jau ietrieca latviešu nācijai dunci mugurā, Atmodas laikā, vienpusēji attaisnojot boļševikus un čekistus, izveidojot kopējo LatvijasCeļu, un tālāk izlaupot Latviju un sagraujot mūsu tikumus un pamatvērtības?
  Tagad jūsu LELBĀL galvenais vēstījums ir – pederastijas legalizācija, praidu apjūsmošana, genger ieviešana un citas, pilnīgi ārprātīgas lietas, kas jums, PBLA un LELBĀL, ir mīļas un tuvas.
  Saulītes kundze, bet mums, latviešiem Latvijā, tas viss nozīmē netikumību, perversijas, un mēs to negribam un nepieļausim.
  Vai drīkst Jūs kaut kā palūgt, lai PBLA beigtu tiranizēt sabiedrību Latvijā? Vislabāk, jūs varētu braukt, no kurienes atbraukuši, un tur visu to zaņķi apjūsmot.

  Viktors Kalnbērzs
  ārsts, ķirurgs, visā pasaulē slavens operāciju lielmeistars, vairāku valstu zinātņu akadēmiju akadēmiķis, 9. Saeimas deputāts, Saeimas Cilvēktiesību komisijas loceklis:

  Vai homoseksuālisms ir slimība? Ko jūs kā ārsts, kā akadēmiķis par to varat teikt?
  – Kā ārsts šo parādību es tomēr neuzdrošināšos nosaukt par normu. Skaidrs ir tas, ka faktiski ir pat bīstami homoseksuālismu atzīt kā normu.
  Manuprāt, šodien izveidojusies tāda politiskā situācija: ja kāds no maniem kolēģiem atklāti pateiks, ka homoseksuālisms tomēr ir anormālība un patoloģija, tad uzreiz iegūs zīmogu, ka viņš ir cilvēks, kurš ir pret cilvēktiesībām.

  • Trimdas latvieši te uzdarbojas prātam neaptveramos veidos, brīvajā Latvijā taču valdīja konservatīvās vērtības, ģimene un tikumība bija pirmajā vietā. Visur un visiem. Uz tāda pamata tika uzbūvēta fantastiska valsts.

   Bet šie trimdas surogātlatvieši, kas tagad te siro, viņiem nav nekas kopīgs ar TO Latviju. Viņiem nav nekas svēts.
   Un tie trimdas luterāņi ne ar ko neatšķiras, tie jau tie paši vien ir. Un tagad te kaut ko vēl pieprasa. Ļoti ceru, ka Arhibīskapam J.Vanagam pietiks gudrības ar tiem provokatoriem tikt galā.

 6. Exclusive=izņēmuma,sevišķs, vienīgais… Aicinu lietot latviešu valodu!

 7. Jahves sātanistus jāaizliedz ar likumu! Citi taisās lidot uz Marsu, bet šie “jūdu” slepkavdieva pielūdzēji, meļi un idiotu bari vēl tiek valstiski uzturēti un popularizēti! Par manu un mūsu naudu!!! Quo vadis, cilvēce?

 8. Jahves sātanistus jāaizliedz ar likumu! Citi taisās lidot uz Marsu, bet šie “jūdu” slepkavdieva pielūdzēji, meļi un idiotu bari vēl tiek valstiski uzturēti un popularizēti! Par manu un mūsu naudu!!! Quo vadis, cilvēce?

 9. Saulītes kundze! Nav runa par pareizumu, bet par īpašumiem. Katrs var ticēt kā patīk

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai pretnoklausīšanās ierīces jums ir?

Mediju vidē sākušās baumas, ka drīzumā varētu nākt atklātībā tā sauktās “pirts sarunas”, kurās esot piedalījušās vairākas nozīmīgas valsts amatpersonas, politiķi un uzņēmēji, viņu vidū arī atstādinātais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, pret kuru sākta kriminālvajāšana, un uzņēmējs Māris Martinsons. Pierīgā pie Božu ezera esošajā atpūtas kompleksā “Taureņi” runāto pirms vairākiem gadiem esot ierakstījis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Ļoti iespējams, šie audioieraksti no biroja kaut kad noplūduši un pirms Saeimas vēlēšanām tiek gatavoti publicēšanai.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+