Mobilā versija
Brīdinājums +15.7°C
Vilis, Vilhelms
Sestdiena, 27. maijs, 2017
15. janvāris, 2015
Drukāt

Nepastāvīgās ziemas sniega prieki. Ko piedāvā lielākie slēpošanas kalni?

Milzkalna arhīva fotoMilzkalna arhīva foto
Uzziņa

Pacēlāju cenas brīvdienās (eiro/2 stundas):

Ozolkalns – 12

Žagarkalns – 11

Riekstukalns – 10,50

Milzkalns – 10

Reiņa trase – 10

Mežezers – 10 (puse dienas)

Baiļi – 8

Egļukalns – 7,50

Zviedru cepure – 7

Gaiziņš – 7

Rēķu kalns – 6

Siguldas trase – 0,50 (viena pacelšanās)

Aktuāli

17. janvārī Siguldas trases Lielajā kalnā Vilciņa kausa 1. kārtas izcīņa slēpošanā. Reģistrēšanās un numuru saņemšana plkst. 10.30 – 11.

18. janvārī Reiņa trasē slēpošanas sacensības "Mazais Reinis" slēpotājiem vecumā līdz septiņiem gadiem. Reģistrēšanās no plkst. 10.

Jau otro gadu pēc kārtas ziema, šķiet, neizdevusies. Sals mijas ar slapjdraņķi, un neliela sniega sega izveidojusies tikai Austrumlatvijā, kur gaisa temperatūra ir zemāka, taču pēdējais atkusnis arī to sadeldējis līdz minimumam. Tomēr tas netraucē lielākajiem slēpošanas kalniem atvērt trases.

Pieredzējušākie slēpošanas pakalpojumu sniedzēji trases atvēruši jau novembra beigās un decembra sākumā – dažas dienas pēc pirmā sala iestāšanās.

Līderi Žagarkalns, Milzkalns un Riekstukalns

“Šķiet, palēnām sākam pieradināt cilvēkus nevērtēt slēpošanas iespējas pēc tā, kas redzams aiz loga. Darbdienās Žagarkalnā slēpo vairāki simti, brīvdienās – vairāki tūkstoši cilvēku,” saka kompleksa pārstāvis Vadims Kameņevs.

Publika visdažādākā – daudz Krievijas pilsoņu, lietuvieši, arī igauņi.

Lai gan Otepē ir starptautiskas nozīmes ziemas sporta centrs, mūsu kaimiņi labprāt dodoties uz Žagarkalnu gan labāka servisa, gan zemāku cenu un jaunu iespaidu meklējumos, teic Vadims.

Žagarkalns sācis darboties decembra sākumā, pirmās atvērtās trases godu šoreiz atdodot Riekstukalnam, kas darbu sācis jau 29. novembrī.

“Šobrīd ir sagatavotas gandrīz visas vecās trases un nākušas klāt trīs jaunas – Līkā, Stāvā un Platā trase –, kā arī Snovparks, Hobija trase, Ragaviņu kalniņš un distanču trase ap 600 m garumā. Borderkrosa trase ir braucama, bet dažās vietās sniegs ir pavisam plāns. Ja uznāks sals, pabeigsim to veidot jau šajā nedēļas nogalē,” ir pārliecināta Riekstukalna pārstāve Sigita.

Pievienot komentāru

Vasaras mode 2017. Desmit tendences, kuras vērts izmēģinātĀrpus komforta zonas Jauna vasara, jauna mode!
Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+