Latvijā
Politika

“Nepatīkams pārsteigums.” NA būs pret Sudrabu “Rīdzenes sarunu” komisijā 16

Saeimas deputāte Inguna Sudraba. Foto – LETA

Ņemot vērā, ka pašreizējā partijas “No sirds Latvijai” līdere Ingūna Sudraba ir minēta tā dēvētajās “Rīdzenes sarunās”, nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) nevarēs atbalstīt viņas apstiprināšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijā sarunu izvērtēšanai, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja VL-TB/LNNK pārstāve, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Kā skaidroja Mūrniece, Sudraba pati ir minēta sarunās, proti, to dalībnieki apsprieduši viņu kā potenciālu Ministru prezidenta amata kandidāti. Tādēļ esot runa par ētiskajām vērtībām – vai nerodoties situācija, ka “āzis tiek iecelts par dārznieku”.

Pēc Mūrnieces teiktā, Sudrabas izvirzīšana iekļaušanai komisijā bijis nepatīkams pārsteigums. Ne viņa, ne VL-TB/LNNK nevarēšot to atbalstīt.

Kā ziņots, viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Saistītie raksti

Parlamentārās izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu krimināllietā esošo informāciju par iespējamu valsts nozagšanu un faktorus, kas noveduši pie šīs krimināllietas izbeigšanas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā. Par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi parakstījās 35 deputāti – to atbalstīja “Vienotības”, VL-TB/LNNK, kā arī Latvijas Reģionu apvienības parlamentārieši.

Darbam “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā frakcijas deleģējušas Andreju Judinu (V), Mārtiņu Šicu (LRA), Igoru Pimenovu (S), Ritvaru Jansonu (VL-TB/LNNK), Sudrabu (NSL) un Aināru Mežuli (ZZS).

LA.lv