×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

“Nepieaugt” pie ekrāniem!


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šobrīd dzimušie bērni, sasnieguši septiņu gadu vecumu, veroties televīzijas vai datora ekrānā, būs pavadījuši vairāk laika nekā skolā, brīdina britu zinātnieki.


 

Sarunā ar britu laikrakstu “The Daily Telegraph” psihologs Eriks Sigmans norādījis, ka septiņgadīgs bērns drīz vien veselu gadu no sava niecīgā mūža būs pavadījis, skatoties televizora, datora vai telefona ekrānā. “Pilnvērtīga bērna attīstība un teicama veselība ir iespējama, tikai ierobežojot laiku, kuru jūsu atvase pavada iepretim dažādu veidu ekrāniem,” skaidrojis Sigmans. “Datorspēļu, klēpjdatoru, televīzijas un viedtālruņu lietošana ir saistāma ar liekā svara rašanos, kā arī dažādām sirds slimībām un diabētu.” Pārlieka jauno tehnoloģiju lietošana var negatīvi ietekmēt arī bērna psiholoģiju, piemēram, viņam skolā būs grūti koncentrēt uzmanību un apgūt mācību vielu. Tāpat var tikt iedragātas viņa spējas veidot saziņu ar citiem cilvēkiem, raksta “The Daily Telegraph”.

“Daudzi vecāki televizorus un datorus izmanto kā elektroniskās auklītes, kurām uztic bērna izklaidēšanu. Tādā gadījumā varam teikt, ka bērnu audzina trīs vecāki,” secinājis Sigmans. Jaunajiem vecākiem viņš iesaka savus bērnus pie televizora vai datora nesēdināt ātrāk kā trīs gadu vecumā. “Samazinot laiku, ko bērns ikdienā pavada pie ekrāniem, kā arī neforsējot viņa iepazīstināšanu ar televizoru un datoru, var radīt krietni labākus apstākļus viņa veselībai,” skaidro britu psihologs. Risks bērna veselībai var rasties, ja viņš pie ekrāniem pavada vairāk nekā divas stundas dienā. Diemžēl lielākā daļa bērnu līdz septiņu gadu vecumam šādi pavada teju trīsreiz vairāk laika.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+