Mobilā versija
-2.4°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
8. novembris, 2012
Drukāt

“Nepieaugt” pie ekrāniem!


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šobrīd dzimušie bērni, sasnieguši septiņu gadu vecumu, veroties televīzijas vai datora ekrānā, būs pavadījuši vairāk laika nekā skolā, brīdina britu zinātnieki.


 

Sarunā ar britu laikrakstu “The Daily Telegraph” psihologs Eriks Sigmans norādījis, ka septiņgadīgs bērns drīz vien veselu gadu no sava niecīgā mūža būs pavadījis, skatoties televizora, datora vai telefona ekrānā. “Pilnvērtīga bērna attīstība un teicama veselība ir iespējama, tikai ierobežojot laiku, kuru jūsu atvase pavada iepretim dažādu veidu ekrāniem,” skaidrojis Sigmans. “Datorspēļu, klēpjdatoru, televīzijas un viedtālruņu lietošana ir saistāma ar liekā svara rašanos, kā arī dažādām sirds slimībām un diabētu.” Pārlieka jauno tehnoloģiju lietošana var negatīvi ietekmēt arī bērna psiholoģiju, piemēram, viņam skolā būs grūti koncentrēt uzmanību un apgūt mācību vielu. Tāpat var tikt iedragātas viņa spējas veidot saziņu ar citiem cilvēkiem, raksta “The Daily Telegraph”.

“Daudzi vecāki televizorus un datorus izmanto kā elektroniskās auklītes, kurām uztic bērna izklaidēšanu. Tādā gadījumā varam teikt, ka bērnu audzina trīs vecāki,” secinājis Sigmans. Jaunajiem vecākiem viņš iesaka savus bērnus pie televizora vai datora nesēdināt ātrāk kā trīs gadu vecumā. “Samazinot laiku, ko bērns ikdienā pavada pie ekrāniem, kā arī neforsējot viņa iepazīstināšanu ar televizoru un datoru, var radīt krietni labākus apstākļus viņa veselībai,” skaidro britu psihologs. Risks bērna veselībai var rasties, ja viņš pie ekrāniem pavada vairāk nekā divas stundas dienā. Diemžēl lielākā daļa bērnu līdz septiņu gadu vecumam šādi pavada teju trīsreiz vairāk laika.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+