×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. marts, 2018
Drukāt

Nepieciešamas radikālas pārmaiņas: Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam meklēs jaunu vadītāju (4)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Māris Kučinskis

Nākamās nedēļas sākumā tiks izsludināts atklāts konkurss uz Prokuratūras Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītāja amatu, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) norāda, ka Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu ir nepieciešams stiprināt, palielinot tā kapacitāti un nodrošinot labu pārvaldību, kā arī sadarbību ar citām atbildīgajām institūcijām. “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestā ir nepieciešamas radikālas izmaiņas, ko var nodrošināt, rīkojot caurspīdīgu, skaidri saprotamu atlases procesu, kas ļautu šai valstij nozīmīgajai institūcijai izvēlēties labāko vadītāju,” uzsver premjers.

Savukārt Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir lūdzis atbalstu šī konkursa nodrošināšanai Ministru prezidentam, kurš organizēšanu uzdevis veikt Valsts kancelejai. Atbilstoši Kalnmeiera lūgumam, konkursa komisijas vadītājs būs Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, bet darbam tajā augsta līmeņa pārstāvniecība jānodrošina Finanšu ministrijai, Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, Satversmes aizsardzības birojam, Drošības policijai, kā arī Latvijas Bankai. Izvērtējot konkursa komisijas piedāvātos kandidātus, jauno dienesta vadītāju izvēlēsies un amatā apstiprinās ģenerālprokurors.

Kancelejā skaidroja, ka šāds konkursa modelis izvērtēts, ņemot vērā pozitīvo pieredzi, organizējot pretendentu atlasi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatam, atrodot vadītāju, kurš spēj efektīvi reorganizēt un vadīt KNAB. “Ņemot vērā šā gada notikumus Latvijas banku sektorā, ir skaidrs, ka šim dienestam ir daudz aktīvāk jāstrādā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas jomā, nākot klajā ar jauniem, proaktīviem risinājumiem, kas palīdzētu būtiski uzlabot situāciju šajā jomā, kā arī atjaunot Latvijas finanšu sektora reputāciju starptautiskajā apritē,” uzsver Ministru prezidents.

Pašreizējais Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītājs Viesturs Burkāns šajā amatā ir kopš 1998.gada un viņa pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31.maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. … Sads likums ir derigs tikai ar nenoteikta laika un pro retro formulejumiem … !!!

    … Tuksa stalla durvis nemedz slegt ciet, pec realizacijas, ka visi kumeli, jau ir ‘izvesti ganibas’ … !!!

  2. Pirmais grēkāzis Rimšēviča un ABLV lietā atrasts. 20 gadus “radikālas pārmaiņas” šajā Kontroles iestādē nebija vajadzīgas, bet nu 3 mēnešus pirms termiņa beigām ir vajadzīgas! Vismaz ledus ir sakustējies.

  3. Vai tad korumpētie tagad savā koalīcijā var iekļaut kādu NEkorumpētu?

  4. Varbūt novērst nelegālus ienākumus. Nevajadzēs cīnīties to legalizācijas brīdī.
    Vai Kučinskis domā, ka nelegāli iegūto un ofšoros nobēdzināto naudiņu nedrīkst tērēt Latvijā?
    Bet tā jau valdības lieldraugi arī dara. Atkal dzenās utis.

Draugiem Facebook Twitter Google+