Pasaulē

Nepiedienīgas uzvedības dēļ amatu zaudē populārs ASV žurnālists 16

REUTERS/LETA

ASV telekanāls NBC trešdien paziņoja, ka saistībā ar apsūdzībām par nepiedienīgu seksuālu uzvedību darbavietā atlaidis no darba populāro rīta ziņu pārraižu vadītāju Metu Laueru.

Lauera kolēģe Savana Gatrija par viņa atlaišanu pavēstīja trešdien pārraidē “Today”. “Pārraidē “Today” un NBC ziņu nodaļā šis ir bēdīgs rīts,” atzina Gatrija.

Raidorganizācija pirmdienas vakarā saņēmusi detalizētu sūdzību par Lauera nepiedienīgu seksuālu uzvedību darbavietā, dienesta vēstulē darbiniekiem paziņoja NBC priekšsēdētājs Endijs Laks. “Tas bija, kā tika atzīts pēc nopietnas izvērtēšanas, skaidrs mūsu uzņēmuma standartu pārkāpums. Rezultātā mēs nolēmām pārtraukt ar viņu darba attiecības”.

20 gadu laikā, ko Lauers nostrādājis NBC, šī bijusi pirmā reize, kad par viņu saņemta sūdzība, atzina Laks, tomēr raidorganizācijai sniegtas liecības, no kurām noprotams, ka tas varētu arī nebūt izolēts gadījums.

ASV plašumā vēršoties skandālam, ko aizsāka publikācijas par ietekmīgā Holivudas producenta Hārvijas Vainstaina uzmākšanos aktrisēm vairāku gadu desmitu garumā, medijos regulāri izskan apsūdzības par izklaides industrijas, kā arī mediju un politikas pasaules prominenču nepiedienīgu uzvedību.

LA.lv