×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Nepiekrīt ASV vēstnieka rīcībai (5)

Foto-LETAFoto-LETA

ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala saka runu pasākumā, kurā ASV vēstniecība nominē Ilutu Lāci ASV Valsts sekretāra Starptautiskajai balvai par sieviešu drosmi.

Redakcijai piezvanīja “LA” pastāvīgais lasītājs Jānis Ritums. Viņš vakardienas numurā izlasījis žurnālista Ģirta Vikmaņa ziņu par to, ka Latvijā nereģistrēto organizāciju “Nepilsoņu kongress” atbalstot ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala.

“Bet šī organizācija mūsu Drošības policijas pārskatā minēta kā viena no Krievijas interešu īstenotājām Latvijā! Vai to nezināja ASV sūtnis M. Pekala!” neizpratni pauž J. Ritums, kurš ir trimdas latvietis, ASV un Latvijas Republikas pilsonis, bijis ievēlēts par deputātu savas pilsētas pašvaldībā un tikai pirms sešiem gadiem atgriezies tēvzemē.

Būdams abu valstu patriots, pēc raksta izlasīšanas zvanījis ASV vēstniecībai, lai noskaidrotu, kāpēc sūtnis savā atbildes vēstulē izteicis atbalstu “Nepilsoņu kongresam”. Taču J. Ritumam ar vēstnieku nav izdevies sazināties, uz zvanu atbildējusi kāda darbiniece. Viņa ieteikusi viedokli izteikt rakstiskā iesniegumā. Tas gan nav kliedējis sašutumu. “Pat nenojautu, ka kaut kas tāds ir iespējams,” teic J. Ritums. Viņš Markam Pekalam pirms kāda laika nosūtījis savu autobiogrāfisko grāmatu angļu valodā, kurā dalījies atmiņās par dzīvi pirmskara Latvijā un trimdā ASV. Vēstnieks to arī izlasījis, teic 96 gadus vecais Jānis Ritums.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. … Stiprs gan vel ir tas demokratu partijas kontrolejosais lobijs ASV un tas AM !

  2. Un kad tādi kā tu beigsi sēt naidu pret latviešu tautu? Jau 24 gadus tādi kā jūs apsaukājat latviešus
    par fašistiem, traucējat viņiem savā zemē nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, stāstāt pasaulei ka jūs apspiež un nelaiž pie varas. Otra acī saskatāt adatu, bet paši savā baļķi neredzat.

  3. Kad jūs beigsiet sēt naidu pret krievu tautu.Jūs jau 24 gadus to tik vien darāt kā ienīstāt krievu cilvēkus,jums nav ne kauna ne goda,jūs savā atriebības kārē esat gatavi jebkuru krievu sadedzināt,nošaut,nosist ar mietu un pakārt.

    • krievu tautu mums nav nekādu iebildumu,tikai krievu tauta dzīvo Krievijā.Tie,kuri Latvijā sēj naidu un nesaskaņas ,NAV nekāda krievu tauta,bet gan kaut kādas sovjetu pabiras.

    • un daudzus jau tā mēs to 24 gadu laikā esam ” sadedzinājuši,nošāvuši,nosituši ar mietu un pakāruši”?

Draugiem Facebook Twitter Google+