×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Nepiemēroto laika apstākļu dēļ atceltais rallijs “Liepāja” norisināsies septembra vidū

foto: 2016.lvrally.comfoto: 2016.lvrally.com

Februāra sākumā paredzētais, taču nepiemēroto laika apstākļu dēļ atceltais Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) sezonas pirmais posms – rallijs “Liepāja” – norisināsies no 16. līdz 18.septembrim, aģentūru LETA informēja sacensību preses pārstāvis Jānis Unbedahts.
Kā zināms, rallijs “Liepāja” tika atcelts janvāra nogalē nedēļu pirms sacensībām, jo Latvijā iestājās ziemai neraksturīgi laika apstākļi. Lietus un siltās gaisa masas padarīja rallija ātrumposmu segumu par neatbilstošu, lai sarīkotu drošu un augstas kvalitātes ralliju.
“Man ir liels gandarījums, ka Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) un čempionāta rīkotājs “Eurosport Events” izrādīja lielu pretimnākšanu un, kopīgi strādājot, esam atraduši visām pusēm piemērotu rallija “Liepāja” norises laiku, kas, neskatoties uz dabas untumiem, tepat Latvijā ļaus sarīkot drošu un augstas kvalitātes Eiropas čempionāta posmu,” norāda rallija organizētāja “RA Events” direktors Raimonds Strokšs.
“Lai gan līdz šim rallijs “Liepāja” bija čempionāta vienīgais ziemas posms, kurā tiek izmantotas riepas ar garajām sporta radzēm, esmu pārliecināts, ka Kurzemes ātrumposmi Eiropas rallija meistariem arī rudenī sniegs tikpat unikālu un sarežģītu pārbaudījumu. Ceru, ka sacensību norisi septembrī atzinīgi novērtēs arī skatītāji, kuriem jaudīgo pilnpiedziņas R5 klases automašīnu braukšana pa grunts seguma ceļiem būs nebijis un ilgi gaidīts piedzīvojums,” sacīja Strokšs.
“Rallijs “Liepāja” arī saglabās savu nozīmīgo lomu plašu popularitāti ieguvušajā ERČ Junioru čempionātā – ja iepriekš Latvijā bija paredzēta pirmā posma norise, tad šobrīd Liepājas un Kuldīgas apkārtnē norisināsies čempionāta noslēdzošais posms, kas ļauj sagaidīt intriģējošus notikumus arī priekšpiedziņas R2 klasē. Atcerēsimies, ka 2015.gadā Eiropas vicečempiona titulu Junioru ieskaitē izcīnīja Latvijas pārstāvji – “Sports Racing Technologies” rallija komandas ekipāža Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins, kuri šogad startē ar pilnpiedziņas “Škoda Fabia R5″,” piebilda Strokšs.
Organizatori norāda, ka visi ieejas karšu īpašnieki, kuri bija iegādājušies biļetes uz februārī plānotajām sacīkstēm, tās varēs izmantot arī septembrī, taču tie, kuri tomēr ralliju neapmeklēs, līdz 31.martam ieejas kartes varēs atdot atpakaļ, saņemot naudas atmaksu.
Jau vēstīts, ka janvāra nogalē Strokšs sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja, ka organizatori informēja Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) un čempionāta rīkotājus “Eurosport Events” par to, ka ralliju aizvadīt nevar, nosūtot viņiem detalizētu situācijas aprakstu. “Viņi nepatīkamos jaunumus uzņēma ar lielu sapratni, jo FIA viena no prioritātēm ir drošība sacensību laikā, kuru diemžēl šādos apstākļos mēs nevarējām garantēt.”
Kā ziņots, februārī paredzētajam rallijam “Liepāja” bija pieteikušies 17 Eiropas valstu, kā arī Dienvidamerikas kontinenta valsts Paragvajas autosportisti.
Šogad ERČ kalendārā plānoti desmit posmi, turklāt visas sezonas kopējais balvu fonds ir 200 000 eiro. ERČ kalendārā rallijs “Liepāja” bija iekļauts ceturto gadu pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+