×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Nepiepildītās cerības (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No pagājušā gada Toronto kinofestivāla programmas tikai tagad līdz Latvijas kinoteātriem nonākusi oskarotā režisora Pola Hegisa jaunākā filma “Trešā persona”.

Roma, Parīze un Ņujorka – trīs lieliskas pilsētas, kurām jau sen tiek dziedātas gan slavas dziesmas, gan pievienota romantisma birka, un tās arī izvēlētas par darbības vietu trim dažādiem mīlas stāstiem, kam lemts kaut kādā veidā saskarties. Reiz sarakstījis bestselleru un nu pēc labākajām tradīcijām ieracies Parīzes viesnīcā, kur, tukšojot viskija pudeli, Maikls mēģina pārspēt iepriekšējos panākumus. Vīrietim nākas salikt pa plauktiņiem arī savu uz sēkļa uzsēdušos privāto dzīvi, kurā vietas pietiek gan sievai, gan mīļākajai. Ņujorkiete Džūlija tiek apsūdzēta mēģinājumā nogalināt savu dēlu, un, kad aizbildniecību pār puiku tiesa nodod viņa tēva rokās, jaunā sieviete dara visu, lai nezaudētu saikni ar dēlēnu. Savukārt Romā amerikāņu biznesmenis Skots jau atkal paveicis darbiņu, kas piepildīs viņa kabatas, taču bārā iepazīta skaistule apgriež viņa dzīvi kājām gaisā.

Attiecības, kas jau sen izdegušas vai – gluži otrādi – ar dienu jo vairāk iededz tajās iesaistīto cilvēku acis, nejaušība, atmiņas un centieni sadzīvot ar realitāti ir Pola Hegisa “Trešās personas” stāsta atslēgvārdi. Taču oriģinalitāti neuzteiksi, jo režisors, kurš ir arī šīs filmas scenārists, piemirsis, ka ar šādu uzstādījumu kinoteātros jau daudzus gadus startējušas līdzīgas filmas, iemantojot gan skatītāju simpātijas, gan kinokritiķu labus vārdus, kas, akcentējot stāsta līnijas, kam dažādā veidolā un laikā lemts krustoties, ieguvušas pārlaicīgākas kvalitātes. Un nav ko vainot aktierus, kas šajā filmā pieaicināti un kuru vārdi nudien komentārus neprasa – Liams Nīsons, Mila Kunisa, Olīvija Vailda, Džeimss Franko, Adriens Broudijs, Kima Besindžere, Marija Bello –, jo uz papīra “Trešā persona”, visticamāk, izskatījās pēc darba, ar kuru savā radošajā biogrāfijā varētu lepoties ikviens tās tapšanā iesaistītais. Taču sanācis ne tā, kā cerēts, kaut arī nolīdzināt līdz ar zemi Pola Hegisa pagaidām pēdējo filmu arī nebūtu godīgi. Taču režisors, kura vārds garantē augstu raudzi un kura “Sadursme” no oskarotas labākās filmas goda 2006. gadā izkonkurēja “Kupraino kalnu”, “Minheni”, “Kapoti” un “Arlabunakti un visu labu”, nav attaisnojis uz sevi liktās cerības.

UZZIŅA:

“Trešā persona”/”Third Person”

ASV, Lielbritānija, Beļģija, Vācija, 2013.

Režisors: Pols Hegiss

Lomās: Liams Nīsons, Olīvija Vailda, Mila Kunisa, Džeimss Franko, Marija Bello, Adriens Broudijs, Morana Atiasa, Kima Besindžere

No 12. decembra “Kino Citadele”, “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Fantastiska filma!

Draugiem Facebook Twitter Google+