×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. maijs, 2013
Drukāt

Nepilnas nedēļas laikā Marka Rotko mākslas centram divi tūkstoši apmeklētāju

foto - Letafoto - Leta

Nepilnas nedēļas laikā kopš atklāšanas Daugavpils Marka Rotko mākslas centru apmeklējuši divi tūkstoši cilvēku, aģentūrai BNS pastāstīja centra mārketinga speciāliste Inga Goldberga.

Viņa sacīja, ka kopumā pārdots vairāk nekā 800 ieejas biļešu. Pārējie apmeklētāji ieradušies uz Rotko centra rīkotajiem pasākumiem, tostarp tūrisma konferenci. Viņa arī atzina, ka ļoti labi apmeklēta bijusi akcijas diena, kad ieejas biļetes uz visu muzeju, izņemot Rotko ekspozīciju, maksāja tikai vienu latu. Tāpat muzejs kupli apmeklēts bija 1.maijā, kad daudz nākušas ģimenes ar bērniem.

Goldberga teica, ka pagaidām grupu ekskursijas ir bijušas tikai no Latvijas, savukārt individuāli nākot gan daugavpilieši, gan iebraucēji, tostarp ārzemnieki.

Piektdien darbu sākusi arī kafejnīca “Arsenāls”, kas atrodas Rotko centra telpās un apmeklētājiem būs pieejama no pulksten 10 līdz pat 22.
Katra mēneša pirmajā svētdienā mākslas centru var apmeklēt par akcijas cenu – visa centra apskate, izņemot Rotko ekspozīciju, maksās vienu latu.

Jaunizveidotais Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs apmeklētājiem piedāvā izstādes un ekspozīcijas vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā, tostarp Markam Rotko veltīto ekspozīciju, centra kolekcijas izstādi, Pītera Grifina (Apvienotā Karaliste) grafikas darbus, Solomona Geršova (Krievija) gleznas, Pētera Martinsona (Latvija) keramiku un Latgales mākslinieku izstādi.

Mākslas centra Rotko sektorā pieejama Rotko oriģinālu zāle, kurā izvietoti seši mākslinieka darbu oriģināli, ko centram deponējuši mākslinieka bērni, kā arī Rotko klusuma telpa, video zāle, Rotko darbu reprodukciju un digitālā ekspozīcija.

Marks Rotko (īstajā vārdā Markus Rotkovičs) dzimis Dvinskā, tagadējā Daugavpilī, 1903. gada 25. septembrī. Kad zēnam bija desmit gadu, ģimene emigrēja uz Amerikas Savienotajam Valstīm, uz dzīvi apmetoties Portlendā, Oregonas štatā. Gleznošanu viņš apguvaŅujorkā Maksa Vēbera klasē Mākslas studentu līgā. 1970. gada 25. februārī Rotko izdarīja pašnāvību.

Rotko bija viens no 20. gadsimta nozīmīgākajiem pasaules slavu ieguvušajiem māksliniekiem, viņš bija centrālā figūra pēckara glezniecības attīstībā ASV. Rotko darbi atrodas ievērojamāko Eiropas un Amerikas muzeju pastāvīgajās izstādēs, bet mākslas darbu izsolēs viņa darbi tiek pārdoti par rekordlielām summām.

Daugavpils Rotko mākslas centrs atrodas Daugavpils cietokšņa teritorijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+