Latvijā
Rīga

Nepilngadīgā vilto dokumentus, lai iekļūtu naktsklubā 0

Rīgas pašvaldības policija

Rīgā Valsts policija kādā naktsklubā aizturējusi nepilngadīgu meiteni par viltotas personas apliecības izmantošanu, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Pagājušās nedēļas nogalē policija no Vecrīgas naktskluba apsarga saņēma informāciju par meiteni, kura mēģinājusi iekļūt izklaides vietā, uzrādot personas apliecību ar acīmredzamām viltojuma pazīmēm.

Notikuma vietā ieradās policisti, kuri minēto meiteni aizturēja un nogādāja policijas iecirknī, kā arī atsavināja minēto dokumentu. Policisti konstatēja, ka meitene dzimusi 2000. gadā, savukārt uz personas apliecības norādīts, ka viņa ir divus gadus vecāka, tātad pilngadīga.

Ekspertīzes laikā tiks noteikts, vai apliecība tiešām ir viltota, kādā veidā tas izdarīts un citi notikušā apstākļi. Taču jau tagad apskatot dokumentu, redzams, ka, visticamāk, tikusi nokopēta tā apliecības puse, uz kuras redzams dzimšanas gads, pēc tam uz kopijas izmainīts dzimšanas gads un tā uzlīmēta uz oriģinālās apliecības. Savukārt apliecības otra puse palikusi nemainīta.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šis nav vienīgais gadījums, kad jaunieši nonāk policijas redzeslokā par dokumentu viltošanu ar nodomu veikt darbības, kas pēc likuma ir atļautas tikai pilngadīgām personām.

Šogad janvārī tika aizturēts 16 gadus vecs jaunietis, kurš, lai iegādātos elektroniskās cigaretes šķidrumu, veikalā uzrādīja identifikācijas karti ar izmainītu dzimšanas gadu. Toreiz veikala pārdevējs pamanīja izmaiņas dokumentā un ziņoja policijai.

Policija ir pabeigusi šīs krimināllietas izmeklēšanu un tā ir nodota prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai.

LA.lv