Ekonomika
Īpašums

Nepilni pieci mēneši līdz obligātai dūmu detektoru uzstādīšanai – sods par noteikumu neievērošanu līdz 280 eiro6


Vīrietis uzstāda dūmu detektoru.
Vīrietis uzstāda dūmu detektoru.
Foto: Fotolia

Tikai 6% apdrošināto dzīvokļu un 16% apdrošināto ēku pašlaik ir aktīvi lokālie dūmu detektori vai detektori ar pults pieslēgumu apsardzes uzņēmuma sistēmai, liecina apdrošināšanas AS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) apkopotie dati par nekustamā īpašuma apdrošināšanu.

Pēc uzņēmuma datiem 2018.gada sešos mēnešos īpašuma apdrošināšanā noslēgto dzīvokļu apdrošināšanas polišu skaits sasniedzis 20 550.

Tikai 6% no apdrošinātajiem dzīvokļiem ir dūmu detektori. No 13 500 ēku apdrošināšanas polisēm dūmu detektori ir ierīkoti 16%.

“Vairākumā gadījumu tā ir mūsu pašu nevērība, un dzīve pēc principa “gan jau nekas nenotiks”. Tomēr, sekojot ziņām par milzīgajiem zaudējumu apmēriem ugunsnelaimju gadījumā, kad cilvēki faktiski zaudē visu iedzīvi un pat dzīvību, iespējams, daudzi noteikti aizdomājas, ka situācija varētu nebūt tik smaga, ja īpašums būtu labāk aprīkots un apdrošināts,” situāciju komentē BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Viņš uzsver ka, ļoti būtiski ir ne tikai uzstādīt dūmu detektorus, bet arī iegādāties detektorus pie sertificētiem pārdevējiem un tos pareizi uzstādīt.

Apdrošinātājs klientiem piešķir 5% atlaides apdrošināšanai prēmijai, ja ir ierīkots dūmu detektors un 10% atlaidi – ja ierīkots dūmu detektors, kas pievienots komersanta apsardzes vai ugunsdrošības sistēmai.

LA.LV Aptauja

Vai Tavā mājoklī ir uzstādīts dūmu detektors?

  • Jā, man drošība ir pirmajā vietā
  • Nē, ar mani nekas slikts nenotiks
  • Plānoju to uzstādīt tuvākajā laikā

No nākamā gada 1.janvāra gan privātmājās, gan dzīvokļos būs jābūt uzstādītiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, kas reaģē uz dūmiem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Saistītie raksti

Saskaņā ar Ugunsdrošības noteikumu prasībām dzīvokļos jāuzstāda vismaz viens dūmu detektors, bet privātmājā tas jāuzstāda katrā ēkas stāvā. Detektors izvietojams pie griestiem telpās, kurās pārsvarā guļ vai uzturas mājokļa iemītnieki. Autonomie ugunsgrēka detektori darbojas uz baterijām, tādēļ būs nepieciešams laikus nomainīt bateriju, par ko atgādinās arī pats detektors, raidot īsus skaņas signālus, kā arī ik pa laikam ar kontroles pogu pārbaudīt detektora darbspēju.

Administratīvo pārkāpumu kodeksā par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu paredzēts naudas sods: fiziskajām personām – no 30 līdz 280 eiro, juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
PTAC soda SIA “Kesko Senukai Latvia”
7 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
80% telefonu tiek nomesti zemē
8 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijā saražoti tikai 64% nepieciešamās elektroenerģijas. Cena kāpj
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Klīst runas par jauniem projektiem pret Latviju. Saruna ar Dmitriju Savinu, kas dzimis Sibīrijā, bet dzīvo Liepājā
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jūrmalas restorānā tikušies Šlesers un Rīgas domnieks Bergmanis
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sinoptiķi pavēsta, kad gaidāms karstākais laiks: prognoze 7 dienām
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Biļetes par 1500 dolāriem, bet redzēt neko nevar – slavenais aktieris Rasels Krovs sašutis par basketbola spēli
1 stunda
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Islandē piemin zudušo ledāju 1
3 stundas