×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Nepilnos divos mēnešos Latvijā nosaluši 114 cilvēki

Foto - LETAFoto - LETA

Kopš decembra sākuma līdz šai nedēļai, 21.janvārim, Latvijā sals prasījis 114 cilvēku dzīvības, aģentūra LETA uzzināja Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā (VTMEC).

Kā pastāstīja VTMEC direktore Aija Mežsarga, veicot detalizētu pārskatu, secināts, ka šoziem nav nosaluši 33 cilvēki, kā centrs ziņoja iepriekš, bet gan 114 cilvēki.

“Salīdzinot ar iepriekšējo ziemas sezonu, nosalušo skaits ir ļoti liels,” uzsvēra Mežsarga. 2011./2012.gada ziemā, kopā četros līdz piecos mēnešos, sals prasīja 133 cilvēku dzīvības.

Šoziem liela daļa – 45 nosalušie – atrasti Rīgā, savukārt Latgalē – 29, Zemgalē – 23, Vidzemē – 12, bet Kurzemē – pieci cilvēki. Vairāk nekā 50% no nosalušajiem bijuši alkohola reibumā, liecina VTMEC dati.

Kā skaidro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, alkohola lietošana būtiski palielina nosalšanas risku, jo tā ietekmē paplašinās ādas asinsvadi, mazinās drebuļu aizsargmehānisms un cietušais nespēj adekvāti uztvert apkārtni un notiekošo. Ķermeņa atdzišanu var veicināt arī dažādas saslimšanas, piemēram, cukura diabēts, centrālās nervu sistēmas bojājumi un dažādas traumas.

Visjūtīgākie pret siltuma zudumu ir bērni un vecāka gadagājuma cilvēki. Mediķi aicina nepaiet garām cilvēkam, ja ir aizdomas, ka viņš ieguvis apsaldējumus vai ir ķermeņa atdzišanas stadijā, un izsaukt ātro palīdzību, zvanot 113.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+