×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Nepilsone sūdzas, ka bērnam nepiešķir personas kodu (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Netipiskā situācijā nokļuvusi kāda rīdzinieku ģimene – Latvijas nepilsones un Krievijas pilsoņa ģimenē piedzimušais mazulis mēnesi nav varējis saņemt personas kodu, ceturtdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Bērna māte Nataļja Kovaļenko atklāja, ka ir izmisumā: bez personas koda mazulim potes un visa pārējā medicīniskā aprūpe ir par maksu. Nevar saņemt arī pasi, lai aizvestu bērnu pie vecvecākiem uz Krieviju.

“Es te dzīvoju, man te ir nekustamais īpašums, es te strādāju, maksāju nodokļus. Bet tagad es pat nevaru saņemt maternitātes pabalstu, slimības naudu, bērnam neko nedod bez personas koda. Bērns piedzima Latvijā, un, ja jau manam bērnam negrib dod pilsonību, tad vismaz lai piešķir pastāvīgā iedzīvotāja statusu. Lai mēs varētu apmeklēt ārstu, lai es varētu saņemt maternitātes pabalstu – mēs taču šeit dzīvojam, nevis Krievijā,” Kovaļenko stāstīja krievu valodā.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) skaidro, ka bērns var saņemt Latvijas nepilsoņa statusu un personas kodu, ja vecāki pierādīs, ka zīdainis nav kļuvis par Krievijas pilsoni.

“Ja Latvijā dzimis bērns, kuram viens no vecākiem ir Latvijas nepilsonis, bet otrs vecāks ir citas valsts pilsonis, un savstarpēji šie vecāki vienojoties vēlas piešķirt bērnam nepilsoņa statusu, tas ir iespējams, vienlaikus apliecinot to, ka bērnam nav un nav bijusi citas valsts pilsonība,” skaidroja PMLP pārstāve Undīne Priekule.

Šādas izziņas izsniedz ārvalstu konsulārās nodaļas, bet nekādu starpvalstu vienošanos par informācijas apmaiņu nav. Tā ir diplomātisko pārstāvniecību brīva izvēle: sniegt vai nesniegt ziņas Latvijas PMLP.

Taču pēc mēnesi ilgas neskaidrības nupat atklājies, ka, aizsargājot bērnu tiesības, Krievijas likumi paredz bērnam automātiski piešķirt Krievijas pilsonību tajos gadījumos, kad otrs vecāks ir persona bez pavalstniecības.

Tāpēc, izrādās, tagad Nataļjai neatliek nekas cits, kā saņemt bērna Krievijas pilsoņa pasi un tad atkal doties uz PMLP. Pamatojoties uz to, ka viņa māte ir Latvijas nepilsone, bērnam tiks piešķirta pastāvīga uzturēšanas atļauja Latvijā arī tajā gadījumā, ja viņam ir Krievijas pilsonība. Un puikam beidzot būs arī Latvijas personas kods, par sievietes pieredzi vēstīja LNT “Ziņas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. krievijas pilsonis nezina savas valsts likumus, bet visā vaino Latvijas PMLP. Nu ir viņiem šovinisma gars! Dzīvojiet savā matuškā un maksājiet nodokļus…

 2. Es te piedzimu tiem, kuri pēc 1945.gada okupēja, kolonizēja un rusificēja latviešu zemi…man te ir nekustamais īpašums…man riebjas latviešu valoda un latviski principiāli nerunāju…es te strādāju un maksāju nodokļus….man pienākas….

 3. Krieviski runajoso maiselinieku jaunā paaudzei redz negrib Krievijas pasi, jo dzīve šeit protams Latvijā ir labaka.

 4. iznāk, ka nepilsoņu “krievēni” ir dubultpilsoņi, kamēr
  Latvijas pilsoņi dubultpilsonību praktiski nevar iegūt,
  ja vien nav atgriezušies no rietumiem ???.

 5. iznāk, ka nepilsoņu “krievēni” ir dubultpilsoņi, kamēr
  Latvijas pilsoņi dubultpilsonību praktiski nevar iegūt,
  ja vien nav atgriezušies no rietumiem ???

 6. labāk neblandīties pa ārzemēm – vieni kreņķi vien ir !

Draugiem Facebook Twitter Google+