×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Nepilsoņi aicina samazināt Latvijai deputātu skaitu EP

Foto - LETAFoto - LETA

Nepilsoņu kongress, kas par mērķis izvirzījis Latvijas nepilsoņu apvienošanu un martā gatavojas kongresam, vērsies Eiropas Savienības institūcijās pieprasot samazināt Eiropas Parlamentā (EP) ievēlamo deputātu skaitu no Latvijas par divām vietām, aģentūru BNS informēja Latvijas Nepilsoņu Kongresa organizācijas komitejas loceklis Vitālijs Komarovs.

Vēstuli parakstījis Komarovs un Aleksandrs Gapoņenko (attēlā), kas iepriekš plašāku atpazīstamību Latvijā guvis kā divvalodības referenduma viens no organizatoriem.

“Mēs nesaskatām loģisku pamatojumu tam, kāpēc nepilsoņiem būtu jāsedz izdevumi par Eiropas Parlamentā ievēlēto Latvijas politiķu uzturēšanu,” pamato vēstules autori.

Viņi uzskata, ka pašlaik Latvijas deputātu skaits EP ir regresīvi proporcionāls nevis attiecībā uz pilsoņu skaitu, bet gan attiecībā uz valsts iedzīvotāju skaitu, kurā iekļauti arī nepilsoņi.

Latviju EP pašlaik pārstāv deviņi deputāti, taču sākušās diskusijas par izmaiņām. No 2014.gada EP Konstitucionālo lietu komisija rosina, ka samazināt deputātu skaitu arī no Latvijas – par vienu vai pat diviem deputātu mandātiem.

Latvijā ir ap 300 tūkstoši nepilsoņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+