×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. septembris, 2016
Drukāt

Visiem nepilsoņiem no Latvijas Krievijā ļaus iebraukt bez vīzas (2)

Foto Sputnik/Scanpix/LETAFoto Sputnik/Scanpix/LETA

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs uzdevis Iekšlietu un Ārlietu ministrijām kopīgi ar citām federālajām iestādēm izskatīt jautājumu par visu Latvijas un Igaunijas nepilsoņu ieceļošanu Krievijā bez vīzas.

“Krievijas Ārlietu ministrija, Krievijas Iekšlietu ministrija kopīgi ar ieinteresētajām izpildvaras federālajām iestādēm izstrādās un iesniegs saskaņotus priekšlikumus par grozījumiem Krievijas Federācijas likumos, paredzot piešķirt iebraukšanu bez vīzas Krievijas Federācijas teritorijā visām pastāvīgi Latvijas Republikā un Igaunijas Republikā bez pilsonības dzīvojošajām personām,” teikts Krievijas valdības tīmekļa vietnē publicētajā rīkojumu sarakstā.

Jautājums par Latvijas un Igaunijas nepilsoņu vīzām radies saistībā ar to, ka augusta sākumā Latvijas nepilsonei, kura studē Maskavā, uz Krievijas robežas radušās problēmas pases pārbaudes laikā.

Nepilsonei pieprasīta vīza, jo, sākot ar 10.augustu, šķērsot Krievijas robežu bez vīzas drīkst tikai tie nepilsoņi, kuri dzimuši līdz 1992.gada februārim. Latvijas nepilsonei par to draudējis 30 eiro liels naudas sods, taču ar Latvijas vēstniecības palīdzību viņai tika noformēta tranzīta vīza, kas ļāva atgriezties Latvijā.

Medvedevs arī licis Krievijas Ārlietu, Iekšlietu, Tieslietu ministrijām un Federālajam drošības dienestam (FDD) izskatīt iespēju atvieglot Krievijas pilsonības piešķiršanu ārvalstīs pastāvīgi dzīvojošajiem tautiešiem un to bērniem, īpašu uzmanību pievēršot Neatkarīgo Valstu Sadraudzības (NVS) valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bet kā atpakaļ ??

  2. Ideāli un vienā virzienā.

Draugiem Facebook Twitter Google+