×
Mobilā versija
Brīdinājums +14°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Nepilsoņiem gatavo īpašu “dāvanu” (146)

Foto: LETAFoto: LETA

Nepilsoņa pase.

Kā “Latvijas Avīzi” pēdējo nedēļu laikā brīdinājuši vairāki savstarpēji nesaistīti informācijas avoti, pašlaik augstu amatpersonu līmenī tiekot gatavota augsne tam, lai valsts simtgades pasākumu ietvaros pieņemtu politisku lēmumu, kas kalpotu kā pretimnākšanas signāls nepilsoņiem. Esot izskatīti dažādi varianti, no kuriem maigākais būtu pilsonības automātiska piešķiršana neatkarīgajā Latvijā dzimušo nepilsoņu bērniem vai pašvaldību vēlēšanu tiesības pilngadīgajiem nepilsoņiem, bet radikālākais – likvidēt nepilsoņa statusu kā tādu, piešķirot visiem Latvijas pilsonību.

Kā noskaidroju, diskusija par naturalizācijas lēnajiem tempiem un nepilsoņu lielo skaitu norisinājusies Simtgades padomē, kur darbojas Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar eksprezidentiem un par svētku organizēšanu atbildīgajām personām. Tomēr padomes pārstāvji apgalvo, ka par konkrētiem risinājumiem runāt vēl esot pāragri. “Simtgades padomē prezidenti vispārīgi pieskārās jautājumam par nepilsoņu lielo skaitu. Nekādas konkrētas iniciatīvas šobrīd netiek ne izstrādātas, ne arī virzītas,” informēja Valsts prezidenta kancelejas pārstāve Kristīne Jaunzeme.

“Padomes ietvaros esam runājuši gan par lielo nepilsoņu skaitu, gan par to, ka simtgades ietvaros būtu nepieciešami ne vien svinīgi pasākumi, bet arī kāds politisks lēmums, žests, kas uzrunātu visu sabiedrību un apliecinātu valsts briedumu,” apstiprināja eksprezidents Valdis Zatlers. Viņaprāt, saprātīgs lēmums būtu pilsonības iegūšanas atvieglošana neatkarīgajā Latvijā dzimušajiem bērniem, bet par vēlēšanu tiesībām vai pilsonības automātisku piešķiršanu pilngadīgajiem nepilsoņiem gan nevarot būt ne runas. “Pašreizējā naturalizācijas politika ir pareiza, un tā ir viena no veiksmīgākajiem risinājumiem pēc neatkarības atgūšanas,” uzskata Zatlers.

Par šo jautājumu domājis arī Vējoņa priekštecis Andris Bērziņš, kurš intervijā LNT izteicies, ka Latvijai būtu vairāk jāsatraucas nevis par bēgļiem, bet gan par šeit dzīvojošo nepilsoņu lielo skaitu. “Simtgade ir tāds simbolisks un būtisks laiks, kad jāizvērtē notiekošais un jālabo kļūdas. Tomēr kopš neatkarības atgūšanas ir pagājuši 26 gadi, bet pilsonības jautājums vēl nav pilnībā atrisināts,” man telefonsarunā stāstīja A. Bērziņš. Tomēr viņš nevēlējās detaļās skaidrot savu redzējumu iespējamam risinājumam, jo tā esot sarežģīta tēma un nepieciešama “garāka saruna”.

Kāda amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, apliecināja, ka pēdējā laikā notiek jūtama virzība naturalizācijas politikas pārskatīšanas virzienā: “Augsto amatpersonu izteikumi nav nejauši – pašlaik notiek tāda kā taustīšanās un mēģinājumi izzondēt sabiedrības noskaņojumu.” Šajā spēlē sava loma esot gan “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča vēstulei Barakam Obamam ar sūdzēšanos par nepilsoņu problēmām Latvijā, gan nupat Valsts prezidenta kancelejā izveidotajai Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupai.

Šī ekspertu grupa izveidota aprīļa vidū pēc Valsts prezidenta iniciatīvas. Tās uzdevums ir izanalizēt līdz šim īstenoto sabiedrības saliedētības politiku un tās rezultātus, identificēt kļūdas, šķēršļus, traucēkļus un labās prakses piemērus, kā arī sniegt priekšlikumus sabiedrības saliedētības veicināšanai Latvijā. Ziņojumu par saliedētības politiku Latvijā plānots pabeigt šā gada oktobrī. Ekspertu grupas vadītāja Liesma Ose sprieda, ka ierosinājumi varētu būt par valodu lietošanu sabiedriskajā telpā. “Jāizvērtē gadījumi, kad būtu pieļaujams runāt ar cilvēku krieviski vai citā valodā. Piemēram, tajās reizēs, kad sievietēm tiek sūtīti uzaicinājumi uz vēža skrīningu. Ja tā ir pirmspensijas vecuma sieviete ar zemu izglītības līmeni un neprot latviešu valodu, tad diez vai viņa iemācīsies, bet būtu svarīgi, lai viņa saprot savai veselībai būtisku informāciju,” uzskata eksperte. Tāpat viņas vadītā darba grupa analizēšot iespējas samazināt nepilsoņu skaitu, īpaši attiecībā uz bērniem. Tomēr arī L. Ose, kas tiek raksturota kā uzskatos liberāls cilvēks, automātisku pilsonības dalīšanu visiem uzskata par pārmērību. “Šeit var būt runa par Latvijā dzimušajiem bērniem vai arī kādiem naturalizācijas atvieglojumiem īpašos gadījumos, bet pilnīga nepilsoņu statusa atcelšana gan nebūs mūsu darba kārtībā,” teica L. Ose, uzsverot, ka piederība valstij veidojas tikai ar paša cilvēka darbību un iesaistīšanos.

UZZIŅA

 Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datiem, šā gada sākumā Latvijas nepilsoņa statuss bija 252 017 cilvēkiem. Kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, kad naturalizāciju izgāja gandrīz 20 000 cilvēku gadā, pilsonības kārotāju skaits ir būtiski samazinājies un pēdējos gados noslīdējis zem tūkstoš cilvēkiem gadā.

Davana_4

Pievienot komentāru

Komentāri (146)

 1. kā tad,perināsim savā azotē čūskulēnus,vairums,kuri jau ar mātes pienu iezīž naidu pret latviešiem!

 2. Īss vērtējums Atbildēt

  1. Bezkaunība, 2.Uzbāzība, 3. Nodevība,- bargi sodāma!

 3. T.s. ,,grafists” atklāti kurina nacionālo naidu. Kur skatās lapas administrators? Nacionālo naidu šis atkritums sludina profesionāli, t.i., RUR 11,80 par vienu samazgu šļācienu. Kur skatās atbildīgie orgāni? Kā vienmēr-podā, nevis tur, kur būtu jāiejaucas! Es šo hrenļa trolli un pabļodnieku (ubļudok) vairākās valodās palūdzu doties treju burtu virzienā, bet viņš spītīgi turpina liet savā nevalodā.

  • Однако! Голубчик, «ubļudok» это вы сами и есть. Странные у вас понятия о свободе слова. Если я высказываю своё мнение и оно не совпадает с вашим, то по вашему я разжигаю национальную ненависть. Круто! Зато когда вы сами и вам подобные комментаторы оскорбляете меня, мою родину и мой язык, то вы ведёте себя чрезвычайно толерантно. Ну это просто пипец какой то!
   Так что разжиганием национальной ненависти занимаетесь именно вы, как и многие другие комментаторы на этом портале. Мне даже кажется, что это основа редакционной политики этой газеты.

 4. O ,būsim veiksmes stāsts ! Kura ES valsts no zila gaisa dod pilsonību naidīgi noskaņotiem elementiem apstākļos kad agresīva šiem nepilsoņiem piederīgā lielvara okupē kaimiņvalstis vienu pēc otras

  • Не, у вас явно приступ белой горячки! Не надо столько пить. Нам от вас не надо ничего, остыньте.

   • Interesanti, kad ari so, ne tikai citus, urlfasistu LA moderatori noblokes, kaut vai par valodu likuma parkapumiem?

    • Сами вы **. Прочитайте закон сначала, знаток доморощенный. Закон о государственном языке не регулирует (да и не может) применение государственного языка в интернете.

     • Ау, модераторы! То есть, по вашему, слова «урла» и «фашист» недопустимы, особенно если написаны на русском языке?! А когда предыдущий комментатор меня обзывает такими словами, но на госудаственном, то это вполне допустимо? Ну вы и .., однако.

     • Sharikovs. Ukraini tadus sauc par kacapiem. Tas ir pec Solzenicina, kurs nu loti nesaudzigi par tadiem cilveces atkritumiem izteicas, ka tie vispar nav cilveki….
      Un tam nav sakara ar nacioanlitati, jo tadi atrodami katra tauta.
      Un taisniba vinam ir, jo cilveks – homo sapiens ir domajosa butne…, atskiriba no tiem totalitaras varas zombijiem.
      Tiesi tapec, ka tie ir hibridkara rupors, kas sej naidu un apmelo musu tautu, tadiem butu jaliedz piekluve sabiedriskiem izpausmes avotiem, lai smird kopa ar savejiem – tualete…

     • Сами вы диагноз уважаемый, сами зомби. Вы добровольная жертва западной пропаганды и её рупор. Пропаганда существовала всегда, просто думающие люди к ней относятся критически и не верят всему априори. А вы, судя по всему, верите ей полностью. Ведь для вас люди, не согласные с вашим мнением – это отбросы, это вообще и не люди вовсе. И их можно оскоблять, обзывать и вообще, делать всё, что вам захочется. Как же всё это напоминает теорию и практику одного бессноватого деятеля из прошлого.

 5. O ,būsim veiksmes stāsts ! Kura ES valsts no zila gaisa dod pilsonību naidīgi noskaņotiem elementiem apstākļos kad agresīva šiem nepilsoņiem piederīgā lielvara okupē kaimiņvalstis vienu pēc otras

  • Не, у вас явно приступ белой горячки! Не надо столько пить. Нам от вас не надо ничего, остыньте.

 6. Latvijā nebija Lietuvas variants pilsonības piešķiršanā,jo tad pilsoņu vairākums būtu pievienojuši valsti Neatkarīgo Valstu Savienībai un Krievijas Federācijas totālai ietekmes zonai.Tagad Latvijas Bezabrenes teritorija atdota pindosu un gejropiešu rīcībā un var veikt demokrātiskas spēlītes žīdu virsvadībā.

 7. Ja tev grib dāvināt maisā sivēnu – pārbaudi , vai tā patiesi ir dāvana, vai tur patiesi ir sivēns…
  Ja vienkāršāk – tā varētu būt kārtējā Kremļa hibridkara operācija – dod un balsos …. Operācija ar aģentiem Latvijā un arī ar pamuļķiem, kuri nav šis operācijas štata darbinieki, bet ”jūsmiņi”…

 8. Lielāku cūcību ir grūti pastrādāt… (bet pie mums – var arī pastrādāt)

 9. Kur ir aktivie jauniesi? Lai vac parakstus *mana balss.lv* pret so sausmigo nodevibu. Lai tur-augsa- saprot, kadu nodevibu grib pastradat ar sadu pilsonibas pieskirsanu.

  • nau LV jauniešu kas gribetu kautkādu pretdarbību veikt,kļuvuši pasīvi,laikāds cits izdara to viņu vietā.

 10. Sekojot domai par to, ka nepilsoņiem nevajag piešķirt pilsonību pēc 10-20 valstī nodzīvotiem gadiem, arī citām valstīm, kurās dzīvo latvieši vajadzētu rīkoties tieši tāpat.
  Ja pie jums (LV) nevar kāpēc, lai citas valsts latvijas ekonomiskajiem migrantiem piešķirtu pilsonību?

 11. Nokavejushi. vilciens jau ir aizgajis (cilveki ir aizbraukushi, nes isto Latvijas vardu pasaulee un atpakalj neatgriezisies).

 12. Šī ideja vairāk domāta lai nepilsoņi kuri te dzivo vairāk kā 10gadi ir pelnijuši pilsonību un tiesības balsot vēlēšanās. Raksta pilsonis.

 13. NU KURP mums jāsteidzas, ja PAŠI NEPILSOŅI negrib būt aktīvi

 14. uzprasiet viņiem Atbildēt

  Palikušie nepilsoņi nemaz negrib pilsonību, jo tad zaudēs tiesības braukt bez vīzas uz Kieviju.

 15. Augstākā nekaunības pilotāža!!!!!!!!!!
  Ne jau naturalizācija ir problēma, bet šo nepilsoņu neesošā lojalitāte Latvijai un latviešiem, vienai valodai un kultūrai, vienai dzīves videi! Un nekaunība!
  Šādi politiķi ir atklāti valsts likumdošanas un pamatnācijas nodevēji, kuriem saeimā nav ko darīt, tāpat, kā Ušakovam.
  Es kā pilsonis un nodokļu maksātājs nevēlos maksāt algu šiem cilvēkiem, kuri strādā pret mani, manu ģimeni un manu bērnu nākotni!!!

 16. Un tie kas mācījās, būrās, centās tagad paliks kā muļķi?
  По щучему велению
  по моему прошению
  натурализуйте меня
  вот он Я на печке лежа.

 17. Kāpēc tiek skaitīts kā mantra: …liels nepilsoņu skaits… Tas skaits nav liels attiecībā pret iedzīvotāju skaitu.

 18. To ka Latvijā dzimušajiem laikus nedeva pilsonību, tā bija kļūda. Tikai nezinu, vai tā bija apzināta vai neapzināta. Tas sadalīja Latvijas iedzīvotājus divas ne sevišķi draudzīgās nometnēs. Un kur divi plēšas, tur trešie veiklākie savāc visu. Ne krievi vairs ir spējīgi aizbraukt uz savu izcelsmes zemi, nedz liela daļa izbraukušo latviešu vairs ir spējīgi atgriezties, jo nav tiem palicis savs kaktiņš, savs zemes pleķītis. Vienīgi varam sev uzsist uz pleca, milzīgas lauksaimniecības zemes platības sagrābuši ES pilsoņi no bagātajām valstīm. Tad nu Latvijas zemīti, maizīti indē uz nebēdu.

 19. Wtf, kas vini stulbi vai kaa???? Es visp nesaprotu kapec cilvekiem kuriem visp nosplauties par LV buutu seit jadabu pilsoniba un jasuuc lauka nauda, zinot to, ka pabalsti tadiem ir lielaki neka pamatnacijai!! Dvj pieskirsim katram beglim (gan no krievijas, gan arabu valstim) automatisku pilsonu statusu, tas buus lieliski, izvaroto sieviesu skaits palielinasies= dzimstiba arii palielinasies, laba doma!!*sarkasms*
  Es saprotu, ka man ir 18gadi un esmu “stulba” beet common people, kas tas par idiotismu??? Var redzet, ka viniem interese cilvuku domas!?

 20. Mani senči ir latvieši,tikai tas trakais vēstures rats ir visu sagriezis ar kājām gaisā. Esmu dzimis šeit,audzis šeit un mūžu nodzīvojis,man jau 7 mazbērni, bet….dzīvoju ar nepilsoņa pasi. Naturalizācija? Jā,bez problēmām, bet….Atzīšos godīgi, aizvainojuma tārpiņš grauž, jo uzskatu,ka man viņa tāpat pienākas. Ja neesmu šai valstij vajadzīgs, vai man jāpierāda ka tas nav tā. Man nekas netraucē dzīvot arī ar zilo pasi. Ārpus Latvijas gan par manu pasi smejas un prasa kas pie mums notiek.
  Kā redzat,rakstu un tātad arī lasu,runāju latviski bez problēmām.
  Šādu cilvēku Latvijā nav maz.Kā Jūs domājat, šī attieksme pret tādiem kā es palielina mīlestību pret savu Dzimteni? Es esmu otrās šķiras cilvēks! Tā taču esmu nostādīts.
  Domājiet ko gribat, bet ši attieksme pret šeit dzimušajiem no valsts puses nebija pareiza!

 21. Sveicinati.es esmu Latvija dzimis . Bet man ir nepilsoņa passe,bet velos iegul Latvijas pilsonibu.es labprat pienjemtu tadu davanu.

 22. Pasarg Dievs! Tā jau Latvijas galvaspilsētas mērs ir krievs, kurš nereti pārsteidz ar Latvijai nu ļoooti “lojāliem” tekstiem, bet tas ta’ vēl tā. Negribu pat domāt, ja visiem šiem padomju laika cilvēciņiem, kuriem galvā ir tāds tukšums, ka nav bijuši spējīgi 25+ gadu laikā valsts valodu iemācīties, piešķirtu pilsonību – kā tiktu uz vēlēšanām, tā Latvijā būtu valdība kā Krievijā.
  Bet vispār baigi interesanti… Es jau 10+ gadus dzīvoju Apvienotajā Karalistē. Nez, kad tad man automātiski iedos pilsonību?

  • Eva, ja tu Lielbritānijā 10+ gadus legāli dzīvo, strādā un maksā nodokļus, tad vari pieteikties pilsonības saņemšanai. Tikai tur tas būs krietni grūtāk, kā Latvijā, kurā, manuprāt, ir viena no vieglākajām pilsonības iegūšanas procedūrām kārtībām pasaulē.

   • Nevis 10 gadus, bet 5 gadus janodzivo lidz driksti pieteikties naturalizacijas procesam. Bet piekritu, eksameni dazam labam neliksies viegli…

 23. Katrs kas grib pilsoniibu Latvijaa jaiziet natiralizaacija. Par ,, automatisko piesskkirssanu nevar but ne runas. Pie kam, naturalizaacija ir jaapadar stingraaka, tikai taa. Ja kas nepatik, tad lai passi baruc araa no Latvijas pie sava Putina….vv. Neviens vinnus ar varu te netur!!!!!!

 24. Katrai tautai jācīnās par savu pastāvēšanu.
  Nezkapēc daudzi krievvalodīgie jaunieši pēdējā laikā vēlās uzstājīgi runāt tikai krieviski. Ieejiet dažos daudzdzīvokļu kooperatīvos Rīgā – tur uzraksti latviešu valodā ir otrā vietā, aiz krievu valodas. Ja latvieši sevi neaizstāvēs, tad izputēs, izšķīdīs pasaulē kā daudzas tautas vēsturē iepriekš, līvi, prūši un citi. Ja nevēlaties pastāvēt kā tauta, tad arī nepastāvēsiet, neviens jūsu vietā necīnīsies par vietu zem Saules.

 25. Piebildīšu par ārstiem – ja pacients neprot valsts valodu un ārsts prot viņa valodu, lai runā tā, kā abi var saprasties. No tā gan nav jātaisa problēma.

  • Tikai nezin kapēc krievs nerunā latviski,bet latvietim Latvijā jārunā krieviski,jo redz “pārākā tauta” šeit dzīvojot nemāk valsts valodu.Tad kapēc piešķirt cilvēka pilsonību valstī kuras valsts valodu viņš neprot???????

 26. Kapeic viņiem būtu jamācās ,Ukraina taču pierādakadrīzviņus atbrīvos.

 27. Uzmākties mūsu nepilsoņiem ar, citējot viņu pašu Maskavas varasvīru sacīto, kaut kādas sīkas fašistu pseidovalsteles pilsonību, kuras valodu viņi ne acu galā neieredz un pamatiedzīvotāji tikai aizņemot vietu (PSRS laikā ik pa laikam dzirdēju teicienu: Рига – красивый город. Только много латышей.) ir tiešs cilvēktiesību pārkāpums. Tā vietā jāorganizē pēc iespējas vienkāršāka viņu pārcelšanās atpakaļ uz māti Krieviju. Pilsonību lai ņem tie, kuri tiešām to vēlās. Valsts iestādēs ir jārunā valsts valodā un valsts apmaksātajās izglītības iestādēs tāpat. Briselei te nav nekas iebilstams. Nevienā Rietumeiropas valstī tādēļ, ka tur šobrīd mīt nopietns skaits no Āzijas un Āfrikas iebraukušo, pat netaisās par valsts valodu pieņemt arābu vai svahili valodas.

 28. Tātad ,UZSPĻAUT tiesikam principam.PILSONĪBU var uzdāvināt-240.000 !Nonsens.

 29. Bērni nav vainīgi vecāku izvēlēs vai stulbumā, tomēr šaubos vai nepilsoņu gimenēs, kuri principiāli nemācās vai nerunā latviešu valodā un negrib būt Latvijas pilsoņi, izaugs daudz Latvijai lojālu pilsoņu… Žestus vajag, tomēr tiem jābūt gan piesaistot tos, kuri grib saistīt savu vai bērnu nākotni ar Latviju, gan izmetot no valsts tos, kuri ir tās ienaidnieki. ES tiesību normas šai jomā nestrādā!:((

 30. Pilsonību var piešķirt tikai tiem nepilsoņiem kuri ir dzimuši Latvijā un kuri ir beiguši latviešu bērnudārzu, latviešu skolu.
  Būtu labāk izstrādājuši kkādu tehniku kā likvidēt krievu valodu no Latvijas sabiedriskās telpas. Liela daļa darbinieki kuri strādā klientu apkalpošanas nozarēs, ne tikai neprot pielietot valsts valodu, bet arī neprot.
  Un kas vēl būtu svarīgi latviešiem, ejot strādāt uz kkādu fabriku vai rūpnīcu, kur nav nekāda sakara ar ārpasauli neprasītu krievu val zināšanas, jo tur kur prasa krievu val zināšanas, tur ņem darbā bez laviešu valodas prasmēm… Skarbi, bet patiesi…

  • “Pilsonību var piešķirt tikai tiem nepilsoņiem kuri ir dzimuši Latvijā un kuri ir beiguši latviešu bērnudārzu, latviešu skolu.” Derētu gan zināt, ka šāda kārtība jau sen pastāv. Es šadā veidā 93.gadā ieguvu Latvijas pilsonību 😉

  • “Pilsonību var piešķirt tikai tiem nepilsoņiem kuri ir dzimuši Latvijā un kuri ir beiguši latviešu bērnudārzu, latviešu skolu.” Derētu gan zināt, ka šāda kārtība jau sen pastāv. Es šadā veidā 93.gadā ieguvu Latvijas pilsonību 😉

 31. Latofobija – bailes apgut, lietot latviesu valodu. Slimniekiem treninbikses noverota drudzaina seklinu grausana un akutas agresivitates izpausmes.

 32. гражданин Atbildēt

  Что обсуждать ? Большая часть граждан на “Большой земле” ни цента в виде налога не плотят Латвии своей стране. А не граждане не имеют таких привелегий и остаются в Латвии и выплачивают налоги и содержат большую часть граждан пенсионеров , детей итд

  • Maisiņš vajag. .? Man naf… gaf. Gaf. Gaf…

   • Ka celusies “diza” krievu valoda.
    Pec ilgakas badosanas senajiem krievu prieksteciem izdevies nomedit mamutu. Pieedusies lidz ukai, apgulusies saulite un sakusi katrs pie sevis kaut ko bubinat… 1 – ba ba ba, 2. bu bu bu, 3. bi bi bi. 4. to visu salicis kopa – BABU BI. Un ta sakusies “diza” valoda….

   • Шавку изображаете? На вас похоже. Авторские мои где?

    • grafists nachgemacht Atbildēt

     Na… du bist wieder hier… verschwinde doch mal!!! Keiner will dich sehen, hören oder lesen…

  • Berlīnē, Lodonā, Ņujorkā krievi nemaksā nodokļus, viņu bērni mācās krievu skolās?

 33. Ещё ничего не случилось, ничего не приняли – не решили, а большинство комментаторов уже бьётся в националистической истерике. Желчь и ядовитые слюни так и летят во все стороны. Напомню всем, что эту кашу заварили именно вы, ваша национальная элита. Хотели безраздельной и несменяемой власти, хотели экономических преимуществ при приватизации бывшей советской собственности, хотели карьерных преимуществ – ну вы всего этого добились, живите и радуйтесь. А мы за это время научились жить параллельно с этим государством и нам от вас ничего не надо. Тем более каких то неожиданных «подарков» в виде гражданства, уж больно это подозрительно всё выглядит. Даже если будут просить и уговаривать, спасибо, но нет. У нас и так есть огромное моральное преимущество: уж мы то точно не несём никакой ответственности за то, что вы, именно вы и ваша элита, сотворили с этой страной. Наша совесть чиста. И то, что случилось с этой страной это чисто ваша заслуга.

  • kautri pajautāšu Atbildēt

   Grafist, tu taču, visticamāk, lielāko mūža daļu esi pavadījis Latvijā? Tu vari oponēt šai valstij un ļautiņiem, kas šo valsti izlolojuši; taču, lai tevi ņemtu par pilnu, tev jāspēj to darīt šīs valsts valodā.
   Ja gūsti baudu, šeit notiekošo “ar indes garšu mutē” vērojot no malas, varbūt plašāka redzējuma labad to darīt no kāda pakalna viņpus Zilupei?

   • Да, практически всю сознательную жизнь. Но вот общаться на государственном языке только для того, чтобы мои слова воспринимали серъёзно, простите, но как то не хочется. Мне вообще параллельно, кто и как воспринимает мои слова. Вы нас к этому приучили. Это ваша страна, ваше государство, следовательно и все проблемы тоже ваши. Кушайте на здоровье! Ну а ваш шаблонный совет с какой стороны Зилупе на всё это смотреть, лучше оставьте себе. Ибо всё в наших руках. Может, я хочу выключить свет за последним человеком, кто отсюда сбежит.

    • mana zeme un mana valsts, esi tāds deģenerāts, ka negribi cienīt tās zemes valodu, kur esi atradis siltāku migu, atceries ka tava tēvzeme tevi gaida, tur visi gav; gav būs tavā mīļotajā mēlē…

    • Я говорю и пишу по латышски тогда, когда это надо мне, понятно. Это ваш язык, вот вы его и любите и уважайте и защищайте. А у меня отношение чисто утилитарное, использование его в присутственных местах и на работе.

    • izbeidz…ja esi normals palasi citus komentarus..un nesprega…tur tak tikai piradzini komente

  • Maisiņš vajag…? Man naf. Gaf . Gaf…

   • Ka teicis so “proletariesu” elks K. Marx:
    Nezinat savas mitnes zemes valodu var tikai ciemins, id@ots, vai okupants, kurs censas uzspiest savu.
    Vai ne, konkreti, kas ir sie te svepstekli, kuriem laikam liekas, ka latviesu valoda ir grutaka ka kiniesu…, jo Kina vel nav manits neviens, kurs tur nodzivojis 50 g nemacetu kiniski…
    Pat Talajos Austrumos, piem, Amuras apg. vietejie treninbiksi, splaudami semeckas, runa kiniski…, kiniesu valoda Krievija, urra!
    Ie yuotube “Uchi jazik”, loti jautrs klipins par so temu…

   • Шавку изображаете? На вас похоже. Авторские мои где?

    • grafists nachgemacht Atbildēt

     Sprich doch so ne Sprache, die jeder verstehen kann!!! Sonst bleibst du alleine mit deinem gaf gaf gaf…

  • ha, ha, ha! Kāpēc gan, ja te viss tik slikts un visi slikti, jūs nekā nevar dabūt prom? Pat , ja piemaksātu, vienalga jūs nebrauktu uz savu mīļoto rodinu. Kāpēc? Ļoti gribētos zināt.

 34. VISS KAS TIEK DARI’TS – PRET LATVIES’U NA’CIJU – SAUCA’S GENOCI’DS ! Pas’reize’ja ‘ Saeima un ministri ir tautas nodeve’ji – jo OKUPANTIEM dod pilsoni’bu ; – ta’deja’di iznicinot latvies’us !!! PILNI’GU SAEIMAS DEMISIJU !!! PA’RTRAUKT GENOCI’DU !!! TAUTA MANA MI’L,A’ ES LU’DZU VISAUGSTO RADI’TA’JU – DOT MANAI TAUTAI SAPRA’TU UN GARI’GO SPE’KU !!!

 35. Nevajadzētu aizmirst ka pilsonība jau tika dalīta 90tajos bez personības datu noskaidrošanas un papildus testiem.
  Stāsts no dzīves:
  Divi brāļi, abi dzimuši un visu laiku dzivo Latvijā, abiem dzimšanas apliecībās ierakstīti vieni un tie paši vecāki. Aiziet pirmais saņemt neatkārīgās Latvijas personas apliecinošu dokumentu (respektīvi pasi) un mutiski sniedzot informaciju ka ir Latvijas pilsonis un latvietis, protams saņem pilsoņa pasi ar ierakstu latvietis. Otrs brālis, esost pēc dabas godīgs, mutiski sniedz informāciju ka abi vecāki ir krievi un dzimuši PSRS protams saņem nepilsoņa pasi ar ierakstu krievs, kaut gan viņam vieglāk bija runāt un rakatīt latviski.
  Un pirmais brālis pārsvarā uzturējās valsts maizē, protams par nodokļu maksātāju naudu.
  Lūk tāda ir patiesība šajā valstī.

 36. Tagad lasu un brīnos, tādi visi patrioti, tikai rakstot Valsts valodā aizmirst izmantot elementārās pareizrakstības prasības.
  Es esmu nepilsonis un pašlaik nesteidzos iegūt pilsonību, tā kā Latvijā nepilsonība ir status ar privilēģijām. Un vel viena nianse, es esmu pārliecināts, ka vismaz puse no komentētājiem nemaksā tik daudz nodokļos cik es, nepilsonis esot, maksāju. Pirms globāli apcelt visus nepilsoņus, apskataties uz sevi un sev apkārt…

 37. Partkoms rullē arvien drošāk.Latvija -Krievijas satelītvalsts.Ja tā turpinās,tad sagaidīs latviešu masu protestus un jaunas barikādes!Es esmu pret 9.maija jaunuļu uzņemšanu pilsonībā! Pilsonību tikai latviešu pēctečiem!Skatiet shēmu,cik jau citas mentalitātes un ideoloģijas iepludināts latviskuma šķīdināšanai!Pilsonība nav dāvana!

 38. Tatad SC organize mums nelojalu “zalo cilvecinu” legalizaciju, lai tie attieciga bridi varetu vel vairak pieprasit “tiesibas” runat krieviski un te veidot Kremla atkarigu provinci?
  Je taie butu lojali sai valstij, gribetu but tai piederigi, tie sen jau butu naturalizejusies.
  Drizak otradi, tadiem jadod izveles iespeja, janosaka konkrets datums, varbut ta pati 100 gade, lidz kurai vai nu naturalizejas, vai nu – mesok – vokzal, to apjusmas zeme austrumos, lai te nemokas, nabadzini. Citiem vardiem, tiem jaatnem uzturesanas atlauja musu valsti, jo sai valstij naidigu, balsotaju par krievu valodu, aicinataju tai pievienoties mums nevajag principa.
  Ne velti AAE musu nepilsonu sava valsti neielaiz, uzskatidami par potencialiem teroristiem, kuri to var apdraudet. Acimredzot tiesi tapec, ka ja vini ir nelojali savai mitnes zemei, tad ko var gaidit no tadiem citur…
  Tapat ka galvenais kriterijs janem vera vai attiecigs pilsonibas pretendents macas valsts valodas, vai kolonistu skola. Tas visu izsaka par to attieksmi.
  Un atbildigo amatpersonu karteja vavulosana par it ka censanos saliedet sabiedribu ir vairak ka nozelojama, jo jau sak smirdet pec rupjiem iepelejusiem makaroniem, ko mums censas sakarinat uz ausim. Nav jariko nekadas komisjas un citadi valsts naudas nopumpesanas varianti, bet jaizdara vienigais un galvenais nepieciesamais – japariet uz apmacibam tikai valsts valoda. Kas grib ko citu, par savu naudu kaut marsiesu valodu.
  It seviski, ka aizbildinasanas ar minoritatem, to it ka tiesibu nodrosinajumu ir nekas cits ka rupji meli. Tapec ka Eiropas minoritasu harta, kuru parakstijusi ari liela blaveja un nekadu starptautisku vienosanos nepilditaja Krievija, tos, tapat ka turkus Vacija, pakistanus Anglija, utml, par minoritati neatzist. Un pamatoti. jo tie ir migranti, musu gadijuma kolonisti, speciali ievesti, lai likvidetu musu tautu, to izsutot, bet te nomitinot iesutitos.
  Jeb te joprojam visiem cekas maisiem, kolonistiem, utml tiek nodrosinats iznemuma status un labvelibas gaisotne, lai varetu veidot kartejo Novorossiju?

  • aborigen, ja tu iemācītos rakstīt latviski, tad varētu “riet” uz citiem.

   • Ja vate saprastu, ka te labak neka kaputlerlande ir parsvara tapec, ka te dzivo cita tauta, kas to ir sarupejusi, un ka gribet, lai te butu ka tur, ieskaitot valodu, ir Sharikovu cienigi…, jo piemers un apliecinajums nav talu jamekle, tepat blakus “Pribaltika”, bijusaja Kneigsberga, kura no plaukstosas Eiropas pilsetas parvesta par utainu miestu, kur pasiem “atbrivotajiem” derdzas but, un tie visi, nezin kapec, beg uz tiem nisto Eiropu, Ameriku, utml.
    Tapec tieciet varbut gala ar savu shizofreniju, dalito apzinu, kad gribas dzivot ka pie cilvekiem, bet tiem uztiept Sharikovu ieradumus. Nu nesanaks. Vai nu glups, vai gudrs. Abi viena nesanak.
    Vai vispar ir kada valsts, kur ar krievu ienaksanu butu palicis labak? NAV. Toties ar krievu aiziesanu gan vesels saraksts, kur ir labak. Un ja ari tur vel ir ne pietiekosi labi, ka piem. Latvija, tad tas liela mera ir padlaiku sergas ietekme, ka ari joprojam pie varas esosie cekisti, kuriem nav notikusi lustracija, kuri slepj cekas noziedzniekus, utml.

 39. Ja vēl 23+ gados nav nokārtojuši pilsonibu, tātad negrib. Uzspiest būtu (cilvēktiesību) pārkāpums.

 40. Kaadreiz oficiaali biezhi mineeja, ka Satversmee uzsveerts, – Latvija ir dibinaata kaa LATVIESHU VALSTS, lai latvieshi vareetu pastaaveet un attiistiities kaa tauta. Nu jau ilgaaku laiku tas nekur netiek piemineets. Vai “progresiivie speeki” buutu pamaniijushies pa kluso sviitrot ko taadu no Satversmes?

  • Man vienmer patika dižlatvieši kuri nemāk rakstīt ar garumzīmem.
   Kauns!

   • Kauns i-neta un datoru izdomatajiem, ka neieviesa garumzimes…, ka nav Latvijas globusa…
    Bet sen jau zinams, ka gudri laudis runa par temu, ne visai gudri par visu ko un neko, bet absoluti pamulki apruna citus…

    • Kauns tam “aunam”, kurš nejēdz uzstādīt latv.val. uz datora!

    • Toties vate ir visgudraka, ta MAK VISU…..
     Toties tiem ir pasaule vislielakas…. mikroshemas
     un vel no cara laikiem nekas nav mainijies, gan celi…, gan pasi….

  • Tiešam jūs nemākat rakstīt kā to salasīt meee beee miii

 41. Ja šito murgu ieviesīs – tad kāda jēga ir no pilsonības? Labāk pasludiniet, ka ikviens, neatkarīgi no valodas prasmēm, etniskās piederības, dzīvesvietas un lojalitātes šai valstij ir latvietis un Latvijas pilsonis!
  Komplektā ar tautības ieraksta maiņas noteikumu izmaiņām, jāsāk domāt – kas tad ir latvietis? Jauns amats?

  • "pēc divdesmit gadiem snigs mākslīgais sniegs" Atbildēt

   Aizjūras peisaiņu dižprodžektā vairs nebūs vietas ne valstīm, ne tautībām, ne dzimumam vai ticībai. Būs tik čips pakaļā, pātaga un burkāns …

 42. Tie noladetie ir patriecami.latviesi ir lupatas

 43. Ak tad tāpēc exBērziņš nupat vilka žēlabainu dziesmu. Pilsonību “pirmām kārtām” dosim par nopelniem – par ēzeļa spītu, kā sacīt jāsaka? Tiem ar dzelzs izturību apveltītajiem, kuriem nedz ar burkānu, nedz pātagu joprojām nevar iemācīt valsts valodu …

 44. Liela daļa okupantu atlieku spļauj uz Latvijas pilsonību un pieprasa Krievijas. Ko tādiem dot?

  • prom, prom, prom... Atbildēt

   Starp citu, Krievijas pilsonību pieprasa (un arī iegūst) ne tikai krievi, bet arī tādi, kam patiesībā ar Krieviju nav nekāda sakara – Latvijā dzīvojošie poļi, baltkrievi, ukraiņi uc., kuri dzimuši un auguši Latvijā, bet pilsonību kaut kādu iemeslu dēļ nav dabūjuši. Zinu vairākus šādus piemērus. Sevišķi populāri tas ir pirmspensijas vecuma cilvēkiem, jo Krievija viņiem kā saviem pilsoņiem maksā pensiju. Un maksā no 55 gadiem, un lielāku, kā viņi ilgos darba gados ir nopelnījuši Latvijā. Kaut Krievijā viņi nekad nav strādājuši…

   • ja maksā rubļos, tad pavisam noteikti iznāk lielāks cipars nekā, ja maksātu eiro!

   • šis “kaut kāds iemesls dzimušajiem, augušajiem”, kas nav dabūjuši pilsonību ir pavisam vienkāršs – viņi ir civilokupanti. Pie tam tādi, kuri, nespējot pieņemt, ka latvieši atguvuši Latviju, uzskata par nepieņemamu iziet ļoti vieglo naturalizācijas procesu.

    • prom, prom, prom... Atbildēt

     Man ir paziņa poliete, dzimusi un augusi Latvijā, beigusi latviešu vidusskolu. Bija lojāli noskaņota pret Latvijas valsti, latviski runāja tā, ka nevarēja atšķirt no vietējiem. Pilsonību viņa nedabūja. Nepienākoties. Labi, viņa un viņas bērni tagad ir Krievijas pilsoņi. Kam tas ir izdevīgi? Lojāli noskaņotu pilsoņu vietā dabūt citas valsts pilsoņus… Un prom viņi nebrauks, un tu viņus prom nedabūsi, jo te viņiem ir nekustamie īpašumi un bizness. Viņi maksā nodokļus un likumu nepārkāpj. Un tavu pilsonību viņiem 100 gadu nevajag. Tā vietā, lai valsts iedzīvotājus padarīt par patriotiem, kā bija pirmās brīvvalsts laikā, tādi kā tu taisa savai valstij ienaidniekus. Muļķi jūs esat. Tik vien protat kā izzagt valsti, izdzenāt tautu pa pasauli un atlikušos sarīdīt savā starpā. Nožēlojama, trūcīga un nestabila valstele, un tādu to ir pataisījuši tādi kātu. Ar tavu svētību.

   • Tikai ne.. ! Ja LV visu mūžu cilveeks ir dziivojis, no Krievijas pensijas nav ne smakas. Pilsoniibu vinjiem nedod LV, a kaapec tad prasa lai maksaa valstij nodoklus ? Sanaak ka vinji nepieder ne te, ne tur. Tas ir sviests. Ja cilveeku dziivo vairaak par 20 gadiem LV un maksaa nodokljus, vajadzetu automatiski taadiem pieskjirt !

    • prom, prom, prom... Atbildēt

     Neirs, labi? Zinu konkrētus cilvēkus, kas šo Krievijas pensiju saņem, nebūdami krievi un nekad Krievijā ne dzīvojuši, ne strādājuši.

     • Neiet runa par taadiem, bet par normaaliem, kas pus vai visu dziivi stradajis godiigi LV un maksaajis nodokljus. Taadiem vajadzeetu pieskjirt, jo vinji ir daudz labaaki par latvieshiem. Protams, taadus kas ne stradaat, neko negrib, vispaar araa no valsts.

 45. Cilvēki vai jūs nesaprotat, kāpēc Urbanovičš raksta Obamam. SC partijai ir dzīvības jautājums kaut kā tik valdībā. JA visiem krieviem sados pilsonību SC partijai būs liels pieaugums vēletāju. Visi jauniegušie pilsoņi nobalsot tikai SC partiju. Ar to SC partija ioegūs vairakumu mandātu sareima, kas dos tiesības valdības veidošanā. Par tālako es negribu runāt, jo katrs latvietis jau var iedomāties Latvija ceļu un atrašanās vietu.

  • Kads visiem iedos pilsonību- bus pedējais gads kad eksistēs gan SC ,gan NA. Viņiem nepilsini ir izdivošānas avits, neko citu oartijas piedavat nevar.
   Tieš ta arī notikā Igaunija. Kad nepilsoņiem atļava ievelēt pašvaldību, krievu partijas gan naciķi pazdu no poliskas dzīves.

 46. Paga, bet nepilsoņu bērni, kas dzimuši LV pēc 1991.gada, jau sen var saņemt pilsonību – tikai vecākiem jāizsaka šāda vēlme!

 47. Teorētiska situācija Atbildēt

  2020.gadā Putins okupēs Latviju un no Krievijas Latvijā iepludinās 1 miljonu krievu okupantu. 2021.gadā latvieši sakaus krievu okupantu armiju un okupācija beigsies. Vai 2021.gadā latvieši uzskatīs, ka 1 miljonu krievu okupantu ir jāpārsauc par nepilsoņiem un vai 2022.gadā latvieši uzskatīs, ka visiem šiem nepilsoņiem jeb krievu okupantiem ir jāpiešķir Latvijas pilsonība?

  • Pēc atomkara neviens nekur neko neiepludinās. Atomkarš vispār nav biznesam izdevīgs – labāk iepludināt bēgļus no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas.

 48. prom, prom, prom okupanti un kolonisti! Atbildēt

  Kādā veidā okupanti un kolonisti kļuva par nepilsoņiem? Okupantus ir pareizi saukt par okupantiem! Kolonistus ir pareizi saukt par kolonistiem! 1941.gadā krievi vācu nacistu okupantus taču nesauca par nepilsoņiem! Alžīrijā franču kolonistus un okupantus alžīrieši nesauca par nepilsoņiem.

  • Pamācies no vāciešiem – kā Vācijā tiek īstenota bēgļu kļūšana par pilsoņiem. Kādi vēl “kolonisti” >70 gadus pēc 2.Pasaules kara beigām? Te tak dzimušie un viņu mazbērni jau uzauguši! Un kādu Alžīras vai citu “arābu pavasari” valsti (piem. Lībiju) labāk par piemēru nepiesaukt.

   • Okupācijai kā noziegumam pret cilvēci nav noilguma. Okupantiem ar visiem viņu mazbērniem būs jāaizvācas no Latvijas (arī no Krimas un citām okupētajām teritorijām)! Žurkulēns, kas piedzimis zirgu stallī – nav zirgs! Okupantēns, kurš piedzimis Latvijā – nav Latvijas pilsonis!

    • Komunists nav demokrats! Prom no brīvas latvijas uz konunistiko ZiemeļKoreju!!

     • “Žurkas bēg pirmās” – to procesu jau LA spilgti apraksta:” Neskaitāmi nekustamie īpašumi un uzņēmumi tiek pārdoti Krievijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem, taču Latvijas sabiedrībai nevajag būt netālredzīgai.(..)
      …..ir rūgti noraudzīties uz to, kā Jūrmalā tiek izpārdoti īpašumi. Īpašs sarūgtinājums ir uzzinot, ka māju un zemi, kas savulaik piederēja pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitām Annai Justīnei Čakstei-Rollinsai un Katrīnai Čakstei-Vilsonei, iegādājusies Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva preses sekretāres Nataļjas Timakovas ģimene.” Sociālantropoloģe [D.Beitnere-LaGalla]: Izpārdot savu zemi ir netālredzīgi (LA, 16.11.2015.)

 49. Tad jau sanāk, ka daudziem nepilsoņiem pilsonība tiks piešķirta piespiedu kārtā. Ierosinu jaunizceptajiem pilsoņiem pases pienest pie gultas . Varētu arī veikt atvainošanās rituālu, pasniedzot desas luņķi un pudeli vodkas.

 50. Tas būtu skaisti ja visi nepilsoņi uz valsts simtgadi iemācītos latviešu valodu, un nokārtotu naturalizācijas eksāmenus. Tad lai ir pilsoņi. Bet! Dāvināt pilsonību Latvijas valsts necienītājiem nedrīkst.

 51. Par Abreni arī daudz kliedza. Bet tagad neviens par to nerunā, pat NA programmā nav ne vārda par Abreni.
  Tā arī bus ar nepilsoņiem. Pirms lēmuma plikie mītiņi, daudz ziņojumu teiteri un viss, pec gada vidiem bus pie kajas

 52. Sen jau vajadzētu to darīt. Latviju iznicinā neviss nepilsoni, bet NA mafija.

 53. Cik nožēlojami! Atbildēt

  Pašvaldību vēlēšanās būs vairāk balsu (un biedru) KPV!

 54. Valsts briedums būtu apliecināts, ja beidzot valsts saņemtos un izpildītu jau 20.gadsimta deviņdesmitajos gados Saeimas pieņemtajā Deklarācijā par Latvijas okupāciju noteikto, un aizsūtītu okupantus un civilokupantus uz mājām.

 55. Nolikvidējiet nepilsoņiem iespējas šķersot robežas, un tie vai nu emigrēs, vai naturalizēsies. Ja grib saglabāt savu nepilsoņa statusu, lai sēd biksēs un nekur nebraukā.

  • Vel viens pieradījums ka nacionāslism ir tieši saistīts ar IQ līmeni un spēju domāt loģiski: kā viņi emigrēs, ja tu vieņiem liegs šķersot rebežu?:))

  • Vel viens pieradījums kā latvijas naciķi ir īstenība -komunisti. Aizgliegt izbraukt no valsts ir tieši komunistiskas metodēs.
   Tak ģeržaķ, tovariš Ļiepiņš!

 56. Jautājums ekspertei Atbildēt

  Vai arī ASV,Lielbritānijā,Vācijā,Francijā,Beļģijā,Nīderlandē,Itālijā un Spānijā,sūtot uzaicinājumus vecākām pirmspensijas vecuma sievietēm ar zemu izglītības līmeni uz vēža skrīningu,tiek ņemta vērā viņu valsts valodas neprasme?

  • Tās ir tikai demagoģiskas atrunas liberāļu stilā. Nabaga vecas, neizglītotas krievallodīgas tantes, kas 26 gadus dzīvojušas Latvijā kā mucā un neko nesaprot, ir tikpat vecs jājamzirdziņš. Oses un viņas draugu SC mērķis ir bez referenduma pa sētas durvīm iedabūt krievu valodu valsts valodas statusā. Ja valsts iestādes iestādes sāks dublēt visu – tajā skaitā dokumentus, krievu valodā (jo komunicē mutiski un nereti rakstiski jau sen), tad faktiski tai jau būs valsts valodas status.

   • Osim ir ļoti laba komjauniešu demagogija, naidīgs pret demokrātiju un liberalismu.
    Turi savu partija biļeti un gaidi sarkanas atmijas atgriešanu?

   • Osim ir ļoti laba komjauniešu demagogija, naidīgs pret demokrātiju un liberalismu.
    Turi savu partija biļeti un gaidi sarkanas atmijas atgriešanu?

   • prom, prom, prom... Atbildēt

    Jā, tas ir zinīšu Lielais, Cēlais Mērķis un Uzdevums – ar vēzi slimām večiņām mācīt latviešu valodu. Lai viņas to mirdamas pieminētu. Draņķis tu esi, zinīt!

  • Cik gadu pirmspensijas vecuma sievietēm bija 1991. gadā? Gadā 365 dienas,katru dienu viens vārds latviešu valodā. 365 reiz 25=9125. Bet tik daudz jau pat latvieši ikdienā nelieto. Jautājums-necieņa , bezkaunība , vai vienkārši STULBUMS!

 57. Nevis 100gade, bet vēlēšanas tuvojas un, acīmredzot, Saskaņas Centra un kremļa ietekme parlamentā jāpalielina. Te arī redzams, kā liberāļu, kā piemēram, Liesmas Oses, un kremlinu, kā piemēram, Urbanoviča, intereses sakrīt pilnībā.

 58. SLĪCĒJS ĶERAS PIE SALMIŅA Atbildēt

  Mērķis attaisno līdzekļus!

 59. Jā, tomēr tās dzimtas asinis tur pie pleskavas guberņas. Tādi pigori jau bija gaidāmi, jo Latvija pamazām pārtop totalitārā valstī ar valdnieku, kas nosaka visu.

 60. Kad jau tad jau. Atbildēt

  Tad jau lai pie viena taisa totālo zelta amnestiju visiem zekiem.Un lai noraksta visus parādus kredītņēmējiem.

 61. Vēl īpašus atzinības rakstu par ietiepīgo latviešu valodas nemācīšanos!

 62. Okupanti un to pēcteči mums ļoti mīļi, bet tie latvieši, kas, izdzīvošanas dēļ ir aizbraukuši Eiropā, un ļoti cer atgriezties Dzimtenē, PAR TIEM NE VĀRDA. Tie mums nav vajadzīgi.
  Varbūt tomēr bija jāsāk ar deokupāciju. Te ir tik labvēlīga augsne pret citiem, tikai ne pret pamatiedzīvotājiem. Mūs nospiež uz ceļiem lielais daudzums nelojālu cilvēku pret mums konkrēti, pret katru latvieti, un arī pret valsti, mūsu Latviju. Kāpēc tāds bardaks? No Krievijas turpina iebraukt uz Laimīgo zemi katru gadu tūkstošiem viņu iedzīvotāju ? Vai tiešām mūsu augstākstāvošajiem nemaz nav kauna kripatas par to, kas notiek te ?

  • prom, prom, prom... Atbildēt

   Par kādu deokupāciju vēl pamurgosim? Vēl Latvijā iedzīvotāju pārāk daudz, vēl kādus pārsimt tūkstošus gribētos dabūt laukā? Tie latvieši, kas ir prom, tāpēc jau nu atpakaļ nebrauks, lai kā uz to cerētu vietējie vergturi, kam lētais darbaspēks jau sāk aptrūkties. No jums pat bēgļi bēg, jau tik tālu esat nonākuši, viņi vēl vārās par deokupāciju… Un krievi tur galīgi nav pie vainas. Krievi pie varas nebija visus pēdējos 25 gadus.

   • Lai brauc prom okupanti, kolonisti un šo salašņu pēcteči! Atbildēt

    Latvieši bēg no Latvijas, jo viņiem nepatīk dzīve kopā ar krievruņu okupantiem! Latvietim dzīve krieviskā, putiniskā, šovinistiskā un okupantiskā vidē ir riebīga!

    • Pirms rūnāt par deokupācija ir jātaisa dekomunizācija. Visiem partijas biedriem jāliedz stradāt par anatpersonam vai valsts uzņemumos un protam jāatņem pilsonību.
     Ne jau krievi šeit atbraukuši, bet viņus aicināja (pret gribas)šeit stradat vietējie komunisti.
     Tieši tāpēc Leituvā ir tikai 9% , tieši tik par kā pirms okupācijas.
     Visi kas ir pret dekomunizāciju ir kremļa kalpoņi in komunisti!

    • Beidz nu muldēt. Kāpēc aizbraukuša visa Sigulda inCēsis. Tur pat nav neviena krievu skolā. Un krievu skaits ir ap 10 cilvēkiem.
     Bet klaidoņi skrien prom.

     • Kāpēc krievruņu klaidoņi latviešu tautas nelūgti salīda okupētajā Latvijā laikā no 1945.-1991.gadam. Daži klaidoņi vēl radās, kad 1994.gadā no Latvijas tika izsviesta ārā krievu okupācijas armija.

     • Viņus šeit per gribubue ievēda vietējie latvieši komunisti kuri palika nesodīti. Lietuvā krievus ir tik pat kā pirms okupācijas.
      Kad nacisti atvēda cilvēkus uz darbiem sodijas nevis darbiniekus bet nacistus, bet mums visi komunisti joprojam sēž NA un Vienotībā

 63. Ārzemju (arī Krievijas) presē ne tik sen bija Putina plāns Baltijai. Ar NATO saķerties šis negribētu, Krimu atkārtot netaisās, bet panākt atkalpievienošanu oficiālās vēlēšanās bez Krievijas militāras klātbūtnes. Tā ka dāvana paredzēta Putinam. VVF dāvāja Abreni, Zatlers – pensijas, kas nopelnītas strādājot Krievijā. Vai Vējonim atpalikt?

 64. Lai šie nepilsoņi paši, ar savu gribu,iegūst pilsonību.Pilsonība nav dāvana,kuru izbijuši okupantu draugi dala pa labi un kreisi.Šādu jautājumu lemšanā bijušo,nesodīto okupantu ideoloģisko organizāciju biedru dalība nav pieļaujama,jo nav izslēgta koruptīva un valstij nedraudzīgu spēku ietekme,padarot visus lēmumus par valsti apdraudošu farsu.

  • prom, prom, prom... Atbildēt

   Tak negrib viņi to pilsonību, nevajag viņiem to, un pārstājiet cilvēkiem uzplīties. Jums kāds to pilsonību prasa? Neprasa! Un palieciet mierā!

   • Kā vińi negrib?vińi grib.Tikai ar vienu mērķi-lai uzreiz varētu skriet balsot un vēlēt par kremļa programmām.

    • Oi nu beidz, tikai NA no biedriem ir daudz vairāk kremļa kalpoņus nekā no visiem latvijas krieviem kopumā. Visa NA programma ir Vienotas Krievijas kopija un atspoguļa kremļa ārejo politiku.
     Ne velti viss eiropas naciķi barojas no kremļa rokam. Un tikai stulbs var domāt ka NA no viņiem atškirās..

     • Klaidoņu un okupantu bailes no NA varas pieauguma ir labākā liecība par viņu nacionālās politikas pareizību.
      Okupācijas sekas nav integrējamas; tās ir likvidējamas pēc deokupācijas (!) nosacījumiem, vai arī “paceļams baltais karogs” un viņu revanšisms pieļaujams…!

Draugiem Facebook Twitter Google+