Latvijā
Kriminālziņas

Nepilsonis centies iesaistīties pretvalstiskā grupējumā0


Drošības policija
Drošības policija
Drošības policija

Drošības policija rosinājusi uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas nepilsoni par mēģinājumu iesaistīties tādā noziedzīgā organizācijā (apvienībā), kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, kā arī par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos.

Kriminālprocesa laikā, kas DP tika uzsākts pērn 17. novembrī, tika noskaidrots, ka persona mēģināja iesaistīties Ukrainas austrumos bāzētā noziedzīgā militāri apmācītā organizācijā, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, sniedzot militāru atbalstu graut Ukrainas valsts teritoriālo vienotību, lai šīs noziedzīgās organizācijas ietvaros prettiesiski piedalītos Ukrainas austrumos notiekošā bruņotā konfliktā.

Ņemot vērā pirmstiesas izmeklēšanā iegūto pierādījumu kopumu, procesa virzītājs nolēma rosināt kriminālvajāšanas uzsākšanu pret Latvijas nepilsoni un nodot kriminālprocesa materiālus prokuratūrai.

Persona jau iepriekš bija nonākusi DP redzeslokā, proti, iepriekš DP pret šo personu ir rosinājusi uzsākt kriminālvajāšanu par prettiesiska piedalīšanās bruņotā konfliktā ārvalstīs.

LA.lv