×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

“Nepilsoņu kongress” aizliegtā protesta koncerta vietā rīkošot “klusuma brīdi” (3)

Foto - LETAFoto - LETA

.

Biedrība “Nepilsoņu kongress” šodien plkst.18 aizliegtā koncerta vietā rīkos “klusuma brīdi” pie Kongresa nama, aģentūru LETA informēja organizācijā.

“Ar “klusuma brīdi” mēs gribam pieminēt vārda brīvību un pulcēšanās brīvību Latvijā,” skaidro organizācijas pārstāvji. Vienlaikus “Nepilsoņu kongresa” aktīvisti “nav zaudējuši cerību” un lūguši Rīgas domi saskaņot publiskā pasākuma rīkošanu pie Kongresa nama 16.maijā plkst.18.

Kā ziņots, ņemot vērā Drošības policijas (DP) rekomendācijas, Rīgas pašvaldība biedrībai “Nepilsoņu kongress” neatļāva šodien pie Kongresa nama rīkot koncertu “Mēs gribam pārmaiņas”, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Kā skaidroja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, pilsētas izpilddirektors saņēmis DP vēstuli, kurā norādīts, ka pasākuma laikā pastāv augsti sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējuma riski un ka koncerta organizatori nespēs nodrošināt kārtības uzturēšanu pasākuma laikā. DP uzskata, ka pasākuma būtība un tā saturs ir apzināti vērsti uz to, lai provokatīvā un izaicinošā veidā apzināti šķeltu sabiedrību un vairotu tajā ideoloģisko un etnisko spriedzi. Tā kā pasākums paredzēts pilsētas centrā, kur piektdienas vakarā apgrozīsies liels daudzums cilvēku, tas varot izraisīt fiziskas konfrontācijas riskus.

Policijas rīcībā esot informācija, ka koncertā varētu piedalīties arī radikāli noskaņotas personas, kuras orientētas uz konfrontācijas izraisīšanu.

Iepriekš “Nepilsoņu kongresa” aktīvisti skaidroja, ka šodienas koncerts būšot veltīts nepilsoņu jautājumam un izglītībai krievu valodā, savukārt “Nepilsoņu kongresa” aktīvists un krievu valodas referenduma rīkotājs Aleksandrs Gapoņenko šo pasākumu sociālajos tīklos dēvēja par “vietējo Maidanu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Alise, un kas tu tāda esi?? Karaliene? Re ko sagribēja! Šī zeme nav tikai tava, tāpēc piever savu indīgo muti un nerunā. Tieši tādi ka tu ir sabiedrības šķēlēji, jo domā ka visa sabiedŗība pieņems esošās valdības tirāniju. Nebūs gan!! Vari iet raudāt, bet nebūs kā jūs gribat. Jums nāksies cienīt citus, pretējā gadījuma jūs varat zaudēt visu, un beūs vairs iespēju terorizēt citu tiesības..

  2. Man šitie sabiedrības šķēlēji jau ir apnikuši! Goda vārds, labprāt visus sasēdinātu vagonā un aizsūtītu viņus uz krievzemi!

Draugiem Facebook Twitter Google+