×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

“Nepilsoņu kongress”: Krievu skolu jautājumā Straujumu esam pieveikuši (32)

Foto: LETAFoto: LETA

“Nepilsoņu kongresa” pārstāvji ir pārliecināti, ka krievu skolu jautājumā ir “pieveikuši” Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V), bet sola cīnīties tālāk.

Par valdības vadītājas piekāpšanos liecinot nesen apstiprinātajā valdības plānā pārceltie termiņi uzdevumiem, kas saistās ar krievu valodas proporcijas samazināšanu bilingvālajās programmās. Tie tikuši pārcelti no maija uz 2014.gada oktobri.

Pēc organizācijas pārstāvju domām, tas nozīmējot, ka Straujumas valdība uzticējusi šo tēmu nākamajai valdībai, taču no mācību procesa reformēšanas plāniem nav atteikusies.

2014.gada prioritāšu pirmajā punktā pausts: “Nodrošināt latviešu nācijas, valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību.” Savukārt 29.punkts paredz izstrādāt priekšlikumus pirmsskolas izglītības vadlīnijām, lai palielinātu latviešu valodas izmantošanu ikdienas vidē pirmsskolas izglītības iestādēs. Šim uzdevumam jābūt izpildītam līdz 2014.gada 1.augustam.

Plānots arī izstrādāt priekšlikumus mazākumtautību pamatizglītības programmu paraugiem, lai proporcionāli palielinātu latviešu valodas īpatsvaru mācību satura apguvē – šī uzdevuma izpilde pārcelta uz 30.oktobri.

“Ministru kabineta pieņemtais rīcības plāns valdības deklarācijas izpildei rāda, ka lieta par mazākumtautību skolu mācību valodas nomaiņu ar latviešu valodu tika nodota tālāk – valdībai, kas tiks izveidota pēc 2014.gada rudens parlamenta vēlēšanām,” norāda “Nepilsoņu kongresa” priekšsēdētājs Valērijs Komarovs.

“Citādā ziņā nekas nav mainījies – pat bērnudārzi ņemti vērā. Tātad plāns nomainīt mācību valodu krievu skolās ar latviešu valodu paliek spēkā. Tāpēc šai nelielajai uzvarai nekādā ziņā nevajadzētu nevienu maldināt. Mēs turpināsim cīnīties par krievu izglītības pastāvēšanu Latvijā, lai 2018.gada plāni par skolu izglītību no 1. līdz 12.klasei tikai latviešu valodā tiktu ne vien atlikti, bet atcelti pavisam,” akcentē Komarovs.

Šā gada 6.martā “Nepilsoņu kongresa” organizatoriskā komiteja rīkoja protesta zibakciju, kuras laikā izglītības ministrei Inai Druvietei tika nodotas komitejas prasības.

Dažas no šīm prasībām ir šādas: krievu valodai jābūt pamata mācību valodai krievu skolās, valodas proporcijas jāatceļ, krievu skolu absolventiem brīvi jāpārvalda trīs valodas, skolām jāņem vērā vecāku viedoklis, izvēloties mācību programmas, metodikas un valodas proporcijas, pilsoniskajai sabiedrībai jānodrošina efektīvas balsstiesības, pieņemot lēmumus izglītības jomā.

“Nepilsoņu kongress” tika dibināts 2012.gada novembrī, tā augstāko pārstāvniecības orgānu – Nepārstāvēto parlamentu – 2013.gada jūnijā ievēlējuši vairāk nekā 15 000 cilvēku. “Nepilsoņu kongresa” mērķis ir netaisnīgā nepilsonības institūta likvidēšana Latvijā un vienotas Latvijas politiskās nācijas izveide.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Kā gan pāris krievnacistu var piesmirdināt komentārus ! Un tā visā pasaulē .Vēmiens nāk!

 2. Мало ли что>Grafists Atbildēt

  И не будет больше не нас, не вас!

  • Jā pēc būtība visi nomirsim, bet ko atstāsim aiz sevis? Kašķīgus bērnus kuros ieaudzinājuši būsim neiecietību? Tie kas dzīvo tagad to var mainīt

   • Ja jūsu politiķi liec mūsu bērnus mierā, tad viss būs kartībā, viss būs OK un saksim dzīvot mierīgi un laimīgi!

  • «И не будет больше, ни нас, ни вас!» Вот так правильно надо писать.

 3. Kur ir ukraiņu skolas Krievijā?

 4. Nu ja okupanti palielina savu nekaunību,tad laiks latviešiem celt galdā SAVAS pretenzijas!!Ir jāvās fakti un jāsūta ECT ziņas par GENOCĪDU pret valsts nāciju !!Jāsalīdzina ar citām valstīm,piem.,Vāciju,kur ir miljoni turku,LEGĀLI !! iebraukušu,un tur NAV turku valsts skolu utt.Ir ECT jāatgādina par to kā te ielīduši okupanti un ka pēc Ženēvas konvencijas t.s. nepilsoņi te ir NELEGĀLI ielīduši un viņu vieta Krievijā !!Ir jābūt tik pat uzbrūkošiem kā paši okupanti !!Tas ir mans VIEDOKLIS !!Cenzējiet ne angliski!Nesaprotu ko nu atkal ierakstīju nepareizi politiski !!

 5. Es gribu būt līdzīgs kanādiešiem Kanādā, amerikāņiem Amērikā, angļiem, Anglijā, vāciešiem Vācijā un — latviešiem Latvijā.

 6. Nevajaga cīnīties,vajag mācīties,mācīties un velreiz mācīties,kas to teica paši sapratīs.

 7. Visa civilizētā pasaule pašlaik cīnās pret Krievijas ekspansiju Eiropā, bet mūsu “līdere” Straujuma šo (pagaidām) lienošo ekspansiju atbalsta.

 8. Vēl līdz šim nesaprotu,cik atpalikušiem jābūt ,lai gadiem ilgi visai pasaulei skandinātu-mēs esam muļķi un neko nevaram iemācīties. Apkauno tikai savus tautiešus,kuri tādi nav.

  • Да знаем мы и наши дети латышский, знаем. Только общаться с придурками не хотим, особенно с такими.

   • Kā Tu pats ar sevi vari sadziivot, tā runādams. Tev ir risinājumi, lai attiecības uzlabotu? vai tieši otrādi gribi tās sačakarēt vēl vairāk?

 9. Dzivo Latvija- cieni sis valsts valodu. Ja nepatik,brauc kur varesi diktet savus noteikumus!!!

  • Ja, Lolita, mēs dzīvojam Latvijā. Valsts valodu zinām, bet cienīt nevārām tāpēc kā jūs ne gribējāt cienīt mūsu krievu valodu! Un mums nepatīk valodas inkvizīcija!

   • Ai ai latviešu valoda apdraud krievu valodu…. Par šādu apgalvojumu tiešām kaķim pat jāsmejas… neiztur pārmetumus …

 10. Будете удалять мои комментарии, подам на вас в суд. Я вас уже предупреждал.

 11. Ja mīlat krievu valodu, tad Jūs kļūdījāties ar valsti, jādodas Jums ir uz Krieviju. Varēsiet runāt ko gribat Krievijā. Valstī jārunā par repatriācijas programmu.

 12. Ne soli atpakaļ.Par skolām un valodu jālemj pilsoņiem,bet ne nepilsoņiem.Nepilsoņiem kuri negrib naturalizēties jādot uzturēšanās atļaujas Latvijā.Bļāvējiem robeža vaļā……

 13. Domāju valodas jautājums ir tikai pilsoņu ziņā,neviens iebraucējs svešā valstī nepiedalās tādu jautājumu risināšanā.

 14. Pieveiks arī pārējos integrētājus. Latvija nash obschij dom! Vēl jau viss priekšā. Iesaku ātrāk apgūt krievu valodu, tā teikt, INTEGRĒTIES.

 15. Laimdota izturiibu Tev!

Draugiem Facebook Twitter Google+