×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

“Nepilsoņu kongress” sūdzas NATO ģenerālsekretāram par Drošības policiju

Foto: LETAFoto: LETA

Organizācijas "Nepilsoņu kongress" pārstāve Elizabete Krivcova piedalās Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai - Uzvaras svētkiem veltītā pasākumā Uzvaras parkā.

Nereģistrētā organizācija “Nepilsoņu kongress” ir nosūtījusi vēstuli NATO ģenerālsekretāram Andersam Fogam Rasmusenam, kurā sūdzas par Drošības policiju (DP), aģentūru LETA informēja biedrība.

Vēstule seko pāris dienas pēc tam, kad DP publiskoja savu darbības pārskatu, kurā “Nepilsoņu kongresu” un tā vadītāju Elizabeti Krivcovu nosauca kā vienus no aktīvākajiem Krievijas īstenotās tautiešu politikas atbalstītājiem Latvijā, kas rada nozīmīgus riskus Latvijas konstitucionālajai iekārtai.

Krivcova vēstulē sūrojas, ka DP publicētais pārskats destabilizējot situāciju valstī. “DP ikgada pārskats uzskata valdības kritiku un uzstāšanos mazākumtautību tiesību aizstāvēšanai par draudiem valstij. Šādu draudu vidū tiek minēti “Nepilsoņu kongresa” kontakti ar ANO ģenerālsekretāru, Eiropas Komisiju, rietumvalstu vēstniecībām,” teikts vēstulē Rasmusenam.

Krivcova pauž viedokli, ka Latvijas varas pārstāvju rīcība ir drauds kolektīvajai drošībai pašreizējā saspringtajā situācijā, jo “valdība, no vienas puses, uztraucas par riskiem, kas saistīti ar krievvalodīgajiem Latvijā, bet, no otras puses, ar savu rīcību provocē mazākumtautību pārstāvjus uz protestiem”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+