×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

“Nepilsoņu kongress” žēlojas komisārei
 (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Kustība “Nepilsoņu kongress” vērsusies pie Eiropas Savienības (ES) tieslietu komisāres Vivjenas Redingas saistībā ar Latvijas nepilsoņu situāciju, informē organizācijā.

Savā vēstulē “Nepilsoņu kongress” lūdz komisāri saistībā ar viņas izteikumiem pievērst uzmanību “vēl neciešamākai” situācijai, kas pastāvot ES jau desmit gadus. 300 000 Latvijas nepilsoņu ir atņemtas tiesības balsot jebkura līmeņa vēlēšanās, kaut gan viņi nekur nav aizbraukuši vai pat ir dzimuši Latvijā, norāda organizācijā. “Latvijas nepilsoņi, kas ir nodalīti atsevišķā Latvijas iedzīvotāju kategorijā, vairākās paaudzēs dzīvo valstī, strādā šeit un maksā nodokļus. Ņemot vērā, ka liels vairums nepilsoņu pieder pie etniskajām minoritātēm, viņu politiski beztiesīgais stāvoklis pievērsa palielinātu uzmanību no Eiropas Komisijas puses laikā, kamēr Latvija gatavojās iestāties ES, t. i., no 1995. līdz 2004. gadam. Taču pēc iestāšanās ES Latvijas valdība ievērojami samazinājusi savus centienus panākt vienotus standartus nacionālo minoritāšu tiesību jomā,” teikts vēstulē komisārei.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Interesanti gan, kas liedz nepilsoņiem saņemt pilsonību? Nepieciešamas tikai valsts valodas zināšanas un elementāras pamatzināšanas par valsti kuras pilsonību ir vēlme iegūt. Vai tad tas ir daudz? Zemāki uzstādījumi taču pat nav iespējami..

  2. Pateisībā jau 10 gadus latvieši paši ir Eiropas mēroga minoritāte. Jebkurš mēģinājums stiprināt jebkuras citas valodas statusu Latvijā ir uzskatāms par genocīdu pret latviešu tautu!

  3. Jābeidz ar viņu priviliģēto stāvokli Atbildēt

    Pareizi, ka vērsušies, Latvijas nepilsoņi ir priviliģētā stāvoklī un tas vienreiz ir jāizbeidz, gadiem šeit dzīvojot nav iemācījušies valsts valodu pat elementārā līmenī, par valsts līdzekļiem viņi apgūst savā (!) mātes valodā skolas programmu, visur viņus apkalpo viņu mātes valodā utt. utt. Tas vienreiz ir jāizbeidz – šis priviliģētais stāvoklis!

  4. Ja vairākas paaudzes nav vēlējušās iegūt pilsonību tad jāvaino sevi,iegūt pilsonību var visi,ja ir vēlēšanās.

  5. Kas tās tiesības ir atņēmis,ja ne paši? Ir krievi,kuri runā perfektā latviešu valodā un jūtas šeit normāli.Arī tie musinātāji prot valsts valodu,bet viņiem ir cits uzdevums-radīt šeit naidu un haosu.Pie tam lielākā daļa no šiem naida kūrējiem nav krievi,bet tumsoņas tos klausa.Ar nodokļiem te nav nekāda saistība.Visās valstīs maksā nodokļus,bet tas nenozīmē,ka katram muļķim atver savu valsts skolu.Kas traucē kļūt par pilsoni?Katra paša stulbums.

Draugiem Facebook Twitter Google+