×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Nepilsoņu pases. Atbilde “LA” lasītājam (28)

Foto: LETAFoto: LETA

Nepilsoņa pase.

1991. gadā ieviesa nepilsoņu pases. Tās turpina izdot nu jau divdesmit piekto gadu. Manuprāt, ir jāpārtrauc šo pasu izdošana. Piecus gadus to vēl varētu turpināt darīt, bet tad jāliek punkts. Jānis Dibrančs Garkalnē

 

2033. gadā nepilsoņa statuss izzudīs pats no sevis – tādu pieņēmumu 2014. gadā Saeimas deputātiem izteica Naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs. Tas prognozēts ar piebildi – ja saglabāsies līdzšinējās tendences, kad vidēji gadā trīs tūkstoši nepilsoņu kļūst par Latvijas pilsoņiem un aptuveni tikpat kļūst par citu valstu pilsoņiem, septiņi tūkstoši aiziet mūžībā (23 procenti no kopējā nepilsoņu skaita ir jau vecāki par 70 gadiem) un pustūkstotis no valsts izbrauc. Pirms divdesmit gadiem – 1995. gadā – Latvijā no visiem iedzīvotājiem 29 procenti bija nepilsoņi. Pērn – jau mazāk par 12 procentiem. Tagad 84 procenti no Latvijas iedzīvotājiem ir pilsoņi. No pagājušajā gadā Latvijā dzimušajiem bērniem jau vairāk nekā 99 procenti ir Latvijas pilsoņi (2011. gadā tādu bija 96,7%).

Kāda situācija nepilsoņu pasu izsniegšanā ir pašreiz? Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Undīne Priekule vēsta, ka 2015. gadā ir izsniegtas 27 416 nepilsoņu pases. To skaitā ar iemeslu “pirmreizēja izdošana” – 422. Tas nozīmē – lielākā daļa pasu saņēmēju ir apmainījuši tās vecās pases, kurām beidzas derīguma termiņš, pret jaunām. Bet šie 422 pirmreizēji izdotie personības dokumenti ir izsniegti jauniešiem, kam pienācis laiks iegūt pasi, un bērniem, lai ceļotu ārpus valsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. ASV , kas ir nu visssdemokratiskaka valsts pasule, ir tris skiru cilveki-ASV pilsoni, ASV pastavigie iedzivotaji un vel vini doma, ka valsti ir apmeram 18 milioni nelegalo imigrantu.Un NEVIENS te nedoma par to, ka nolikvidet kadu no personu grupam.Tatad-nepilsonus japarkvalifice pec ASV parauga par PASTAVIGAJIEM IEDZIVOTAJIEM.un ja kas, jarada ar pirkstu uz demokratijas citadeli-reku viniem ari ir!!!
  Ta ka nav jaizgudro divritenis no jauna…

  • Вы паспорт то видели? Вот вы нас так и классифицируете уже давным давно. А мы просто негры, белые негры в такой «демократической» стране.

   • Vietējais grafistam Atbildēt

    Jūs neesat nekādi “ņegri”. Visi Latvijā dzīvojošie ņēģeri ir bijuši spējīgi iemācīties latviešu valodu. Ar Jums ir grūtāk, rakstāt tikai krievu valodā.

    • Устал объяснять, что делаю это из принципа, понятно. А паспорте вообще написано – «чужой», ну прямо как в кино – страшные инопланетные монстры.

     • Vietējais grafistam

      Pareizi saka, ka krievu dvēseli nesaprast.
      Tad jau Jūsu piesauktie nēģeri arī varētu “principa pēc” runāt katrs savā valodā, bet Jūs “principa pēc” runājat tikai okupētājvalsts valodā un sevi pozicionējat ar šo valodu.
      Tas liek domāt, ka Jūs gaidiet, kad Žirinovskis Jūs atbrīvos un izmaksās 100000 €. Ja tā, tad gaidiet, kāpēc Jums vajadzīga pilsoņa pase? Trūkst absolūti jebkādas loģikas.

     • >Vietējais grafistam 21. februāris, 2016 17:29Ну, Ваша душа не менее загадачна, на мой взгляд. А «негр» это просто сокращение от слова негражданин, ну Вы то знаете. Кстати, Вы заметили, что каждый из нас пишет на своём языке, но мы друг друга понимаем. И почему Вы решили, что я не могу говорить и писать по латышски? Я же читаю написанные вами комментарии. Позиционировать себя можно совершенно разными способами, язык всего лишь средство коммуникации.

     • Vietējais grafistam

      Par nepilsoni. Neviens Jums neliedz kļūt par pilsoni, bet ja Jūs to nedariet “principa pēc”, tā ir Jūsu izvēle.
      Bet ja Jūs uzskatāt, ka pilsonība pienākas tāpēc, ka Jūs (jūsu senči) bija iekarojuši šo zemi, tad jābūt divtik piesardzīgiem ar pilsonību, Ja Jūsu sirds ir Krievijā (pēc valodas pazīmēm), kāpēc vajadzīga Latvijas pilsonība?
      Jā, Latvijas teritoriju ir pārvaldījuši daudzi svešzemnieki bet neviens neprasa lai latvieši runātu zviedru, poļu, vācu …. valodā, izņemot krievus (runa par vienotu saziņas līdzekli). Jūs argumentējat, mūsējo ir daudz, tāpēc pienākas valoda. Pretarguments: vai viena cilvēka tiesības uz kaut ko ir mazākas kā triju cilvēku? Cik valodu vajadzēs zināt latvietim, ja dzīvot pēc Jūsu principiem.
      Ir austrumnieku teiciens: ja kamielis negrib, nekas to nevarēs padzirdīt. Mūsu saziņa kļūst bezjēdzīga.

     • > Vietējais grafistam 21. februāris, 2016 20:47
      Наше общение действительно безсмысленно, оно похоже на спор глухого со слепым. Вы не хотите меня слышать, увы. Вместо этого Вы придумываете аргументы вместо меня, подменяя сказанное мною. А затем Вы с этим спорите, обосновывая свою идею. Ну так же нельзя.
      Негражданство это не мой выбор, а ваш. В вашем законе о гражданстве до сих пор есть масса ограничений. А про окна натурализации помните?
      Вы лукавите и не хотите ответить на прямой вопрос, на каком же языке вы разговаривали со своими господами. Мне кажется, что основатель Риги, тот самый епископ, латышского языка не знал.

    • Vietējais grafistam Atbildēt

     Tur jau ir tā sāls. Par “negriem” nevajag sagrozīt būtību. Pilnīgi skaidrs, kādas asociācijas izsauc Jūsu “nepilsonis”.
     Par valodu. Jūsu vecāki, vecvec….. atnācāt šeit aiz Ivana Bargā, Pētera Lielā vai Josifa durkļiem un pieprasāt runāt Jūsu valodā. Tas, ka es saprotu krievu valodu nav rādītājs, slikts rādītājs ir tas, ka Jūs pieprasāt latviešiem zināt un runāt krieviski, paši latviski nerunājot. Šķiet nav jāskaidro, ka dzīvojot vienā mājā, strādājot vienā darba vietā, jābūt vienojošai valodai. Tad kāpēc Latvijā vienojošai jābūt krievu valodai? Vai Krievijā pilsonību ieguvušais latvietis varētu nerunāt krieviski? Acīmredzot, šo Latvijas neatkarību Jūs uzskatāt par pārejošu parādību, un kā nākoša paaudze pārmantojamības ceļā mēģiniet atjaunot savu senču ieguvumus. Piem., krievi var iemācīties un mācās daudzas valodas, bet “nezin kāpēc” tieši bijušo okupēto valstu valodas nekādi “nevar” iemācīties. Interesanti, kāpēc tā???

     • Ну и какие ассоциации вызывает у Вас слово «негражданин»? У меня – самые прямые ассоциации с неграми в америке. А что, отсутствие многих прав, ограничение свобод, запрет на занятие определёнными видами деятельности, для нас существует более нескольких десятков ограничений. Ну чем не негры!
      Вот Вы вспомнили про Ивана Грозного и Петра Первого, но надо брать ещё глубже. А в Кокнесе правил славянский князь, знали вы об этом. И интересно, а с немецкими баронами или вот со шведскими господами, Вы на каком языке говорили?
      В Ваших рассуждениях есть губительная ошибка. Это не мы, русские люди в Латвии, заставляем вас знать и говорить по русски, сами то мы, в большинстве своём, латышским языком владеем, в той или иной степени. А молодежь так и вовсе без проблем говорит. Это наше экономическое бытие заставляет нас всех знать несколько языков. Имея под боком огромнейший рынок сбыта, нужно быть полным придурком, чтобы не использовать таких преимуществ. Все нормальные бизнесмены это понимают.
      Mēs jau runājām latvijski.

     • pats atbild uz to jautājumu.Viņs raksta:” на каком же языке вы разговаривали со своими господами.” Tātad tagad mums atkal jārunā savu pašreizējo ” gospoģinu” ,t.i .krievu -valodā.Grafists gan vēl nav pamanījis,ka krievi mums vairs 25 gadus NAV ” gospoģini” un laikam vēl kādu laiku nebūs.Būs vien jāsamierinās.

     • > Grafists jau 25. februāris, 2016 13:42
      Вот только перевирать не надо. Речь шла об истории, о временах немецких баронов и шведов. А сейчас вами управляют господа из Америки и ЕС, разве не так.

   • Nu re, “balto negeri”, ASV nepilsoniem pat pases nav, salidzinot ar Jums.Ir tikai papira stermelite, ko sauc par Green Card.Ta ka Jus vel esat priviligeti.Un Jums blakus Latvijai ir plasa Dzimtene, kur sanemt Krievijas Pilsona cienigu dokumentu.

    • А что такое паспорт, по большому счёту? Всего лишь документ для путешествий и удостоверения личности. И какие такие привилегии у нас есть, а?

 2. Tās nepilsoņu pases un
  Latvijā dzimušais ir automātiski Latvijas pilsonis,
  ir vistiešākais holokausts pret latviešiem.

  • Сильно. Так прямо уж и холокост. А каждый ребеночек родившийся в Англии, к примеру, имеет право на гражданство, представляете. Что бритиши творят, прямо ужас.

   • jau arī “imejet pravo”,tikai jūsējie to “pravo”neizmanto “iz-za principa”.Un kurš tad tur vainīgs?Kāpēc tad mums vajadzētu krist ceļos un lūgties?Negribat-nevajag!

 3. Vispirms jāpāriet uz mācībām Valsts valodā,tad arī varēs piešķirt pilsonību

 4. jau arī visiem pilsonību sadeva.Rezultātu mēs jau divus gadus baudām.Nav iespējams piejaucēt ļaudis ar okupantu dvēselēm.

  • Меньше надо было скакать на майданах своих. Мозги последние растрясли совсем. Гражданство у них было по факту. И если вашим бандерлогам и надовали по соплям, то это чисто ваши проблемы. И только ваши бесноватые правители радуются, когда убивают ваших собственных граждан.

 5. Lai iegūtu pilsonibu vajaga lasīt daudz papaīrus kopā un tas nav vienas dienas jautājums un nedz arī bezmaksas pasākums. Cilvēki ir pieraduši ka viss ir uz paplātes pasniegts. Bet lai kaut kas būtu tas jānopelna!!! Esu bijis nepilsonis 28 gadi tagad jau dzivoju Vācijā. . Jo vajadzēja skraidīt no iestādes uz iestādi lai dabūtu pasi.
  Esu kopšdzimšanas dzimis Latvijā,bet vecāki krievslodīgie. Un kur ir taisniba?

  • Dzimis Latvijā, vēl nav rādītājs. Daudzas kolonizācijas un okupācijas varas savu iekarojumu pārvaldīšanu ir nodevušas no paaudzes uz paaudzi.
   Nav arī svarīgi, ar kā ieročiem cilvēks ir ieradies Latvijā, Ivana Bargā, Pētera Lielā vai Josifa, galvenais ir uzticība Putinam. Kamēr tā pastāv, visiem, kuru priekšteči ir ieradušies minētā veidā, Ļatvija var atļauties izsniegt tikai pagaidu uzturēšanās atļaujas.

 6. Mēs kā vilki , pieradini cik gribi, bet vienalga skatāmies uz mežu ( Russiju )

  • Kāpēc jāskatās uz mežu? Tavs mežs tepat rokas stiepiena attālumā – meties iekšā un būsi laimīgs.
   Nekad nesapratīšu tos cilvēkus, kuri dzīvo svešā, ienīstā valstī, kad paša Dzimtene tepat blakus. Ja Tavs mežs būtu, teiksim, Japānā – tad būtu saprotams, – ļoti tālu, grūti un dārgi pārcelties. Bet Krievija taču tepat blakus…????

   • Tas tikai tā uz papīra ir viegli pārcelties.Nerunāsim par vecticībniekiem ,kuri ienāca jau 17.gs. Tie kuri ienāca pēc 1944 .g.jau ir stipri veci ,radu Krievijā vairs nav ja ir tad kādi attālāki ,šiem taču tos Latvijas radus nevajaga, dzīvokļus pirkt ari nevar ,naudas taču nav un vēl taču Latvijas pensijas arī vairs nemaksās (līguma nav) kādās pamestās sādžās jau vietu atrastu ,bet tad jau jabūt slimam ,lai no Jejgavas ,Rīgas utt. brauktu uz pamestu Krievijas sādžu. Jaunākā paaudze taču dzimusi Latvijā ,viņi vispār Krieviju nav redzējuši ,nu kādi varbūt aizbrauks ,kuri tiks studijās Maskavā ,dabūs darbu un atpakal nebrauks. Piemērs nav tālu jāmeklē ,cik tad latviešu atbraukuši ,kuri atstāja Latviju 1944/45.g. Cik brauc atpakaļ kuri atstāja Latviju sākot ar 1991.g.? Tāpat arī krievi ,kuri aiz tēvzemes mīlestību bija gatavi braukt uz Krieviju ir jau aizbraukuši un pārējie nekur nebrauks. Pie tanm jaunākā paudze jau ir Latvijas pilsoņi un viņus pat nedrīkst spiest braukt prom ,ja paši nevēlas.

 7. Ar varu taču nepiespiedīsi pilsonību iegūt, ja cilvēks pats negrib. Mums taču labi zināms, ka 1940.gadā visus Latvijas cilvēkus par padpilsoņiem pataisija. Pēc gada krievi brīnijās, kāpēc latvieši savu jauniegūto “roģinu” nemīl un aizstāvēt neskrien. Lūk, pie kā noved pilsonības dāvināšana!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+