Latvijā
Sabiedrība

Neplānotā pārbaudē kādā Latvijas bērnunamā atklāj vardarbību pret bērniem1

Foto: Unsplash

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) šajā gadā veikusi pārbaudes, par kurām iestādes iepriekš nav brīdinātas. Tajās atklājusies informācija par vardarbību pret bērniem, vēsta LNT.

VBTAI vadītāja Marianna Dreja šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” informēja, ka atklāts konkrēts gadījums par vardarību pret bērniem kādā no Latvijas bērnunamiem. Pagaidām informācija, kurā tas noticis, netiek atklāta.

Šobrīd ierosināta lietvedība par to, taču vardarbības iespējas ir novērstas. Pārbaudē atklāts, ka bērni, sarunājoties ar VBTAI ekspertiem, neplānotajās pārbaudēs nav bijuši sagatavoti no uzraugāmo puses un tāpēc atklājuši, ka cietuši no vardarbības.

Kopumā šajās pārbaudēs atklāti 14 pārkāpumi 14 dažādās iestādēs, tajā skaitā bērnudārzos, bērnunamos un skolās.

Jau ziņots, ka kopš šī gada marta VBTAI vairs nebrīdinās par plānotajām pārbaudēm, jo līdz šim inspekcijas mājaslapā ticis publicēts pārbaužu mēneša plāns, kas vairs netiek darīts.

Dreja iepriekš norādījusi, ka iestādēm šādi tiek dota iespēja iepriekš sagatavoties, tomēr pārbaudes ir efektīvas, kad tās ir negaidītas.

Turpmāk par pārbaudēm inspekcija informēs tikai tad, ja tas būs nepieciešams VBTAI, piemēram, būs nepieciešama kāda bērna vai pedagoga klātbūtne klasē vai citur.

Kā ziņots, Dreja darbu VBTAI priekšnieces amatā sāka 1.martā.

LA.lv