Latvijā
Sabiedrība

NEPLP atlaiž divus Latvijas Radio valdes locekļus 16

Foto no arhīva

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izteikusi neuzticību Latvijas Radio (LR) valdes locekļiem Aldim Pauliņam un Uldim Lavrinovičam, ceturtdien informēja NEPLP loceklis un atbildīgais par LR Ivars Āboliņš.

Amatu valdē saglabā Sigita Roķe.

NEPLP valdes priekšsēdētāja Dace Ķezbere sacīja, ka Pauliņš un Lavrinovičs kopš šīs dienas beiguši pildīt savus amata pienākumus LR. Ķezbere stāstīja, ka LR valde savstarpēji nevarēja sastrādāties un konflikti tās starpā radās jau sen. Arī iepriekšējās padomes sastāvā NEPLP izskatīja iespēju atbrīvot valdi, jo tā nebija spējīga sastrādāties.

NEPLP konstatējusi, ka LR valde nespēj strādāt kā komanda, nodrošināt LR vadību. NEPLP uzskata, ka Roķe vienīgā spēja piedāvāt attīstības redzējumu, savukārt pārējiem valdes locekļiem trūka vai attīstības redzējuma nebija vispār.

Tāpat līdzekļi neparedzētiem gadījumiem vairāk nekā 13 000 eiro apmērā nav izlietoti atbilstoši mērķiem, bet iztērēti citur. NEPLP secināja, ka LR Latgales studijā
netika veikti pasākumi, lai tā pilnīgi varētu darboties.

NEPLP loceklis Patriks Grīva sacīja, ka lēmums izteikt neuzticību abiem LR valdes locekļiem ir balstīts uz LR stiprināšanu, attīstību, ilgtspējību un darbības pilnvērtīgu nodrošināšanu tuvākajā laikā. Viņš arī sacīja, ka viņa 20 gadu karjeras laikā radio sfērā līdzšinējā LR valde bijusi vājākā, kādu nācies redzēt. Bijusi ilgstoša nesaderība starp valdes priekšsēdētāju un valdes locekli satura un attīstības jautājumos.

NEPLP devusi pilnvaras Roķei organizēt LR darbu. Viņai tiek dots divu mēnešu pārbaudes laiks pierādīt sevi. Pēc diviem mēnešiem plānots vērtēt Roķes vīziju. Viņai līdz 1.aprīlim arī uzdots veikt funkciju auditu LR.

Tāpat tuvākajā laikā plānots izsludināt konkursu uz vakantajām LR valdes locekļu amata vietām.

Pauliņš jau 27.martā LR vadības sapulcē paziņoja par lēmumu atkāpties no amata. Pauliņš amatu atstās 9.martā. Kā galvenos atkāpšanos no amata cēloņus Pauliņš minējis pārlieku lielu NEPLP iejaukšanos LR darbā, kā arī padomes kompetences trūkumu un nesaskaņas LR valdē.

Tāpat vēstīts, ka LR darbinieki apsver iespēju rīkot protestus saistībā ar zemo atalgojumu un valdes darbu, ja neizdosies sarunu ceļā panākt vienošanos par darbiniekiem labvēlīgu risinājumu. LR arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Mudīte Paegle aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka LR darbinieki vēlas panākt, lai LR budžets turpmākajiem palielinātos un pildītos valdes solījumi daļu finansēm atvēlēt darbinieku algu paaugstināšanai.

LA.lv