×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. novembris, 2012
Drukāt

NEPLP: LTV jādubulto ziņu un analītisko raidījumu apmērs (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Televīzijā (LTV) jādubulto ziņu un informatīvi analītisko raidījumu apmērs, lai tas sasniegtu Eiropas sabiedrisko mediju līmeni, secinājusi darba grupa, kas strādā pie jaunā sabiedriskā medija detalizētas izpētes.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāve Sanita Blomniece aģentūru BNS informēja, ka pašlaik LTV ziņu apmērs ir tikai 6% no kopējā raidlaika, bet, piemēram, Somijas sabiedriskajā medijā – 16%. Arī informatīvi analītiskie un dokumentālie raidījumi apmēra ziņā krietni atpaliek – LTV tie ir 7%, bet Somijā – 23%.

Darba grupa arī nonākusi pie secinājuma, ka jaunā sabiedriskā medija ietvaros jāveido īpaša pētnieciskās žurnālistikas nodaļa, kurai jābūt analītiski spēcīgai un redakcionāli neatkarīgai.

Latvijas Radio (LR) ziņu un informatīvi analītisko raidījumu apmēru eksperti novērtējuši kā atbilstošu modernam Eiropas sabiedriskajam medijam, vienlaikus norādot, ka jāizmanto iespējas LTV un LR satura savstarpēji papildinošam atspoguļojumam internetā.

Aptaujas arī liecina, ka gandrīz 97% cilvēku Latvijā sabiedriskajā medijā visvairāk interesē jaunākās ziņas un informācija par aktualitātēm.

“Līdzīgi jebkuram citam sabiedriskajam medijam Eiropā, arī Latvijas vienotā sabiedriskā medija mugurkaulam ir jābūt ziņām un sabiedrības intereses aizstāvošai pētnieciskajai žurnālistikai. Tas nozīmē neatkarīgu ziņu dienestu un spēcīgu pētnieciskās žurnālistikas nodaļu – ne tikai izcirst medija lietotājiem stigu informācijas džungļos, bet arī skatīties uz pirkstiem tiem, kas ir pie varas. Tas nozīmē vairāk raidījumu, kuri aizstāv sabiedrības intereses un uzrauga politisko varu un lēmumu pieņēmējus, kas ir vitāli nepieciešama kontroles funkcija demokrātiskā valstī. Spēcīgas ziņas un pētnieciskā žurnālistika, kā arī rūpes par nacionālo kultūru ir neapšaubāmi sabiedriskā medija galvenie uzdevumi,” uzsvēra padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants.

NEPLP rīkotajās sabiedriskā pasūtījuma darba grupas sapulcēs ir diskutēts arī par iespēju veidot atsevišķu televīzijas ziņu kanālu, taču Eiropas sabiedrisko mediju pieredze rāda, ka tas ir iespējams tikai lielās valstīs, tādās kā Lielbritānija, kur darbojas īpašs BBC ziņu kanāls – ar pamatīgiem resursiem un plašu tirgu.

Tā vietā eksperti rekomendē pievērst īpašu uzmanību ziņu un informatīvi analītiskā televīzijas un radio satura atspoguļojumam internetā, ko paredzēts īstenot vienotajā LR un LTV interneta platformā, kuras veidošana ir sākta jau šogad.

Jau ziņots, ka NEPLP vadībā patlaban notiek jauna sabiedriskā elektroniskā medija izveides koncepcijas detalizācija un par sabiedriskā pasūtījuma izstrādes jautājumiem ir notikušas jau septiņas diskusijas, bet plānotas vēl trīs. Kopējais diskusiju dalībnieku skaits – vairāk nekā 100 mediju un atbilstīgo nozaru speciālistu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Karlsons lido atkal..!..

  … secinājusi darba grupa, kas strādā pie jaunā sabiedriskā medija detalizētas izpētes.

  …kuras veidošana ir sākta jau šogad.
  …LABI !…
  …Kopējais diskusiju dalībnieku skaits – vairāk nekā 100 mediju un atbilstīgo nozaru speciālistu…?!…

  …LUDZU – NOREDIET MEDIJU – PIRMAVOTUS !…SMAIDS !…

  …NESIFRETA VALODA , BET GAN DZIMTAJA VALODA !

  …Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāve Sanita Blomniece aģentūru BNS informēja, ka pašlaik LTV ziņu apmērs ir tikai 6% no kopējā raidlaika, bet, piemēram, Somijas sabiedriskajā medijā – 16%. Arī informatīvi analītiskie un dokumentālie raidījumi apmēra ziņā krietni atpaliek – LTV tie ir 7%, bet Somijā – 23%.

  …NU KO TAD !…NU JAU ATKAL – MEDIBAS – LATVIJAS AVIZE ..!..%..?!…

  … kas strādā pie jaunā sabiedriskā medija detalizētas izpētes.

  ..”TAS IR KO VERTS ”..!..

  …Par mums+Reklāma+Kontakti(Lietošanas noteikumi)Izdevumu logo+Sazinies ar mums+Seko mums+Draugiem+Facebook+Twitter)…?!…CIK +%…LV…!…
  Copyright Latvijas avīze 2013…!…

  KAS TA PAR ÄÄDESUÄÄ+ ?!…SMAIDS !…

Draugiem Facebook Twitter Google+