×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

NEPLP lūdz iesniegt apliecinājumu par “Rossija RTR” retranslācijas pārtraukšanu (8)

RTR_aizliegts

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lūdz komersantiem līdz 18. aprīlim iesniegt apliecinājumu par programmas “Rossija RTR” retranslācijas pārtraukšanu, aģentūra BNS uzzināja NEPLP.

Padome nosūtījusi vēstuli televīzijas pakalpojumu sniedzējiem, kurā informē, ka 12.aprīlī ir stājies spēkā NEPLP 2016.gada 7.aprīļa lēmums par TV programmas “Rossija RTR” izplatīšanas ierobežošanu Latvijā. Minētais lēmums 11.aprīlī ir publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un ir stājies spēkā, tāpēc visiem TV pakalpojumu sniedzējiem jāpārtrauc “Rossija RTR” retranslācija un izplatīšana. NEPLP lēmums attiecas uz visiem televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā – kabeļoperatoriem, satelīta un interneta televīzijas pakalpojumu sniedzējiem.

NEPLP lūdz visiem komersantiem līdz 18.aprīlim iesniegt (elektroniski vai rakstiski) padomē apliecinājumu par programmas “Rossija RTR” retranslācijas pārtraukšanu, kā arī izsaka pateicību tiem TV programmu izplatītājiem, kuri to jau ir izdarījuši.

No dažiem TV pakalpojumu sniedzējiem NEPLP ir saņēmusi lūgumu to retranslācijas programmu sarakstā iekļaut programmu “RTR Planeta”. NEPLP uzsver, ka šādu lēmumu var pieņemt (vai lūgumu noraidīt) padomes sēdē, pēc attiecīga iesnieguma saņemšanas. Līdz tam komersantiem nav tiesības retranslēt ar NEPLP lēmumu neapstiprinātas programmas. Programmu retranslācija bez NEPLP atļaujas ir Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (EPLL) pārkāpums, par kuru paredzēta administratīvā atbildība, uzsver NEPLP.

Padomes rīcībā ir arī informācija, ka “RTR Planeta” ietverti tie paši vai līdzīga satura raidījumi, kādi bija programmā “Rossija RTR”. Ņemot vērā, ka šī programma atrodas Krievijas jurisdikcijā (atšķirībā no “Rossija RTR”, kas reģistrēta Zviedrijā), NEPLP atgādina, ka pilna atbildība par programmas saturu būs jāuzņemas Latvijas jurisdikcijā esošajam komersantam, kurš retranslē konkrēto programmu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka NEPLP 7.aprīlī pieņēma lēmumu aizliegt retranslēt un izplatīt TV programmu “Rossija RTR” Latvijas teritorijā sešus mēnešus no lēmuma spēkā stāšanās dienas. NEPLP 2015.gada laikā atkārtoti konstatēja rupjus pārkāpumus televīzijas kanāla “Rossija RTR” pārraidītajos raidījumos, kur pārkāpts gan EPLL, gan arī ES Audiovizuālo mediju pakalpojumu Direktīva .

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Egons jau sen vajadzeja pienemt likumus kas nedauz aisargatu lv iedzivotajus no propogandas tv uncitiem lv naidigam valststim palielielinat lv aisardzibas budzetu diemzel 1,ko piene
  edeputati ir alga lv prezidentam un tad kada alga bus tautas kalpiem deputatiemeeeeeeeeeeeeeeeeee

 2. Tas bija arī mans visskatītākais kanāls,jo bija ļoti labas filmas.

 3. ļoti žēl ka mūsu nabaga latvija paliek vel nabadzīgāka tikai pa ltv programmām vienas dormeo reklāmas.rtr rosija bija ļoti laba gan šovi gan filmas gan veselibas programmas,apdomajaties nemuļkojiet tautu

 4. Žēl ka slēdz šo kanālu, bet var jau skatīties netā, kanāls labs, filmas, izklaide, ceru ka šis kanāls drīz atgriezīsies.

 5. Pateicamies! Kalpojam ASV?

 6. lauku tante Latgalē Atbildēt

  vecākā paaudze skatās Krievijas kanālus galvenokārt tāpēc, ka labi pārvalda krievu valodu (atšķirībā no citām svešvalodām), bez tam RTR ir labi veselībai veltīti raidījumi, populārzinātniskās programmas, labi (salīdzinot ar PBK un NTV) seriāli, kas realistiskāki un mazāk “asiņaini”, bet tas Solovjovs, kurš visus kritizē – to maz kurš skatījās, jo ļoti grūti izsekot tēmai raidījumā, kur visi kliedz un cits citu pārtrauc! Un viena tada raidījuma dēļ slēgt visu kanalu – tas tiešām nav prāta darbs!!!

 7. Vispār Tv vairs nav ko paskatīties….pirms kaut ko slēdza – bija jāpadomā par to,ko likt vietā….LV nav ko skatīties….reklāmas…reklāmas…un reklāmas….
  Lēti un pretīgi šovi,kuri kādus interesē,bet normālam cilvēkam pārnākot no darba tā vienkārši nav ko ieslēgt un paskatīties…..

 8. Nu protams.Atņemt normālas filmas,lai skatītos viņu murgus.Tad jau labāk neskatīties neko.Sevišķi besī viņu tulkotāja.

Draugiem Facebook Twitter Google+