Latvijā
Sabiedrība

NEPLP no LTV pieprasījis dokumentus par sadarbību ar RD 3

Ekrānužņēmums no raidījuma “Zebra” sižeta

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) no “Latvijas Televīzijas” ir pieprasījusi dokumentus par sadarbību ar Rīgas domi (RD), pēc kuru izskatīšanas lems uzsākt vai neuzsākt izmeklēšanu, sacīja NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska.

“Nav zināms, vai sāksim izmeklēšanu, jo tas atkarīgs no tā, kad LTV iesniegs dokumentus par sadarbību ar RD. Tālāk redzēsim, kā tas viss attīstīties,” sacīja Dulevska, piebilstot, ka šo dokumentu izvērtēšana varētu būt viens no jaunās NEPLP padomes uzdevumiem.

Uz jautājumu, vai plānots sākt kāda veida izmeklēšanu arī par neatkarīgā producenta SIA “Zebra TV” 11.janvāra raidījumu “Zebra”, viņa norādīja, ka par par šo lietu varētu tikt veikta cita pārbaude, bet pagaidām NEPLP vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai šādu pārbaudi sākt.

Jau vēstīts, ka LTV šodien paziņojusi par lēmumu pārtraukt demonstrēt neatkarīgā producenta SIA “Zebra TV” satiksmes drošības tematikai veltīto raidījumu “Zebra” saistībā ar Rīgas domes apmaksātu raidījumā izvietotu reklāmu, kas saskaņā ar starp LTV un “Zebra TV” noslēgta līguma nosacījumiem bija liegts.

Saskaņā ar LTV komunikācijas direktores Daces Jansones iepriekš pausto, 11.janvārī raidījumā “Zebra” ir izvietota RD apmaksāta informācija, ko paredzējis starp Rīgas domi un “Zebra TV” noslēgts iepirkuma līgums. Līdz ar to ir pārkāpts LTV un neatkarīgo producentu “Zebra TV” šā gada 28.jūnija noslēgtais raidījuma raidtiesību licences līgums, kura ietvaros producentam nav tiesību prasīt un saņemt no fiziskām vai juridiskām personām samaksu par piedalīšanos raidījumā. Tamdēļ producents nedrīkst pieļaut raidījumā slēptās reklāmas izvietošanu.

LETA jau vēstīja, ka šogad 11.janvārī televīzijā vērojamajā raidījumā “Zebra” pie sniega tīrītāja stūres bija sēdies Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, bet pasažiera vietu ieņēma Rīgas mērs Nils Ušakovs (S). Raidījumā abas amatpersonas stāstīja par ielu tīrību Rīgā ziemas sezonā. Raidījums sociālajā tīklā “Twitter” izraisīja plašu rezonansi saistībā ar bažām, ka Jakrins vadījis sniega tīrītāju nepiesprādzējies. Tāpat izskanēja aizdomas, ka raidījums bijusi apmaksāta Rīgas domes reklāma.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
ZZS atklāj, kā rīkosies, ja Truksnis amatu nepametīs brīvprātīgi
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
12 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Uz ielas guļam atrod sievieti ar mazu bērnu: puisēns atklāj, kā pavadījis dienu ar mammu
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
9 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
12 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
8 stundas