×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
16. janvāris, 2017
Drukāt

NEPLP no LTV pieprasījis dokumentus par sadarbību ar RD (3)

Ekrānužņēmums no raidījuma "Zebra" sižetaEkrānužņēmums no raidījuma "Zebra" sižeta

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) no “Latvijas Televīzijas” ir pieprasījusi dokumentus par sadarbību ar Rīgas domi (RD), pēc kuru izskatīšanas lems uzsākt vai neuzsākt izmeklēšanu, sacīja NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska.

“Nav zināms, vai sāksim izmeklēšanu, jo tas atkarīgs no tā, kad LTV iesniegs dokumentus par sadarbību ar RD. Tālāk redzēsim, kā tas viss attīstīties,” sacīja Dulevska, piebilstot, ka šo dokumentu izvērtēšana varētu būt viens no jaunās NEPLP padomes uzdevumiem.

Uz jautājumu, vai plānots sākt kāda veida izmeklēšanu arī par neatkarīgā producenta SIA “Zebra TV” 11.janvāra raidījumu “Zebra”, viņa norādīja, ka par par šo lietu varētu tikt veikta cita pārbaude, bet pagaidām NEPLP vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai šādu pārbaudi sākt.

Jau vēstīts, ka LTV šodien paziņojusi par lēmumu pārtraukt demonstrēt neatkarīgā producenta SIA “Zebra TV” satiksmes drošības tematikai veltīto raidījumu “Zebra” saistībā ar Rīgas domes apmaksātu raidījumā izvietotu reklāmu, kas saskaņā ar starp LTV un “Zebra TV” noslēgta līguma nosacījumiem bija liegts.

Saskaņā ar LTV komunikācijas direktores Daces Jansones iepriekš pausto, 11.janvārī raidījumā “Zebra” ir izvietota RD apmaksāta informācija, ko paredzējis starp Rīgas domi un “Zebra TV” noslēgts iepirkuma līgums. Līdz ar to ir pārkāpts LTV un neatkarīgo producentu “Zebra TV” šā gada 28.jūnija noslēgtais raidījuma raidtiesību licences līgums, kura ietvaros producentam nav tiesību prasīt un saņemt no fiziskām vai juridiskām personām samaksu par piedalīšanos raidījumā. Tamdēļ producents nedrīkst pieļaut raidījumā slēptās reklāmas izvietošanu.

LETA jau vēstīja, ka šogad 11.janvārī televīzijā vērojamajā raidījumā “Zebra” pie sniega tīrītāja stūres bija sēdies Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, bet pasažiera vietu ieņēma Rīgas mērs Nils Ušakovs (S). Raidījumā abas amatpersonas stāstīja par ielu tīrību Rīgā ziemas sezonā. Raidījums sociālajā tīklā “Twitter” izraisīja plašu rezonansi saistībā ar bažām, ka Jakrins vadījis sniega tīrītāju nepiesprādzējies. Tāpat izskanēja aizdomas, ka raidījums bijusi apmaksāta Rīgas domes reklāma.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. NEPLP no LTV pieprasījis dokumentus par sadarbību ar RD
    ——————————–
    nepl ĀKSTI ne dienunestrādātu, ja NEMAKSĀTU algu ..
    LTV “Zebra” raidījuma veidotāji jgan au 20 gadus PAŠI meklēja sev SPONSORU, kas apmaksās gan ĒTERU un ALGU nabagmājas TREKNO vadītajā tā saucamajā sabiedriskajā TV, kur vidējā alga no Valsts budžeta 1 500 eiro! mēnesī …

  2. Ušakovs pārņem varu Latvijā? Ar Putina Krieviju līgums. Ar arodbiedrībām līgumi. Vai arī ar laikrakstiem ir līgumi – LTV programmām pēdējā lapa ar Ušakovu, jau gadiem. Izrādās arī ar sabiedrisko LTV līgumi. Kādreiz L.Jākobsons publiskoja N.Ušakova e-pastus. (Ušakovs sūtīja ieteikumus, kādus ziņu sižetus veidot Pirmajā Baltijas kanālā, un elektroniskā sarakstē saņēma atskaites par paveikto. Šādas vēstules Ušakovs rakstīja pirms pašvaldību vēlēšanām, būdams vēl 9.Saeimas deputāts. Vēlēšanas Ušakovam nesa uzvaru.)
    Vai tas notiek par mūsu – rīdzinieku naudu?

Draugiem Facebook Twitter Google+