×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

NEPLP noraida iespēju rīkot jaunu Latvijas Radio valdes konkursu (4)

NEPLP un Latvijas Radio jaunās valdes tikšanās

Notiek Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) un jauno Latvijas Radio valdes locekļu tikšanās ar līdzšinējo Latvijas Radio vadītāju.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noraida jauna konkursa uz Latvijas Radio (LR) valdi rīkošanas iespēju, informēja NEPLP Informācijas centra vadītāja Agnese Berga.

“LR valde izraudzīta atklātā konkursā, tā rezultāti atbilst likumam un konkursa nolikumam,” pauž NEPLP.

Tāpat NEPLP noraida publiskajā telpā izskanējušos apgalvojumus, ka LR valdes konkurss esot ticis rīkots steigā un slepus. “Par katru konkursa soli NEPLP informēja sabiedrību,” teikts paziņojumā.

Tāpat NEPLP uzsver, ka konkursā tika stingri ievērots tā nolikums un tas notika atbilstoši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasībām.

“Ņemot vērā, ka jaunā LR valde amatos stājas 16.janvārī un tā vēl nav sevi pierādījusi darbībā, NEPLP nesaskata nedz tiesisku, nedz racionālu pamatu atcelt konkursa rezultātus”, pausts NEPLP paziņojumā.

“Tieši otrādi, tas būtu bezprecedenta prettiesisks solis. NEPLP ir neatkarīga koleģiāla institūcija, kas ir atbildīga par sabiedrisko mediju attīstību, ieskaitot to valžu iecelšanu. Savus lēmumus NEPLP pieņem, balsojot atbilstoši katra padomes locekļa izpratnei par sabiedrības interesēm un sabiedrisko mediju attīstības vajadzībām, lēmumu pieņemšanā ņemot vērā tā padomes locekļa viedokli, kurš ir atbildīgais par attiecīgo jomu,” norāda NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants.

“Vērtējam pēc valdes komandas darba, nevis tikai redzējuma un spējām, un tas attiecas arī uz jauno LR valdi, tāpat kā uz 2013.gadā iecelto LTV valdi, kas arī, kā atceramies, sākumā tika ļoti apšaubīta publiskajā telpā, bet ir sevi pārliecinoši pierādījusi,” viņš piebilst.

Jaunie LR valdes locekļi sākuši darbu pie LR valdes darbības mērķu izstrādes 2015. gadam. Šo dokumentu NEPLP ar LR valdi plānots apspriest un apstiprināt līdz janvāra beigām.

Jau ziņots, ka otrdien izplatīta 148 LR darbinieku parakstīta atklāta vēstule, kurā viņi pieprasa jauna konkursa rīkošanu uz LR valdes priekšsēdētāja amatu.

“Kā sava darba entuziastiem un savas raidorganizācijas patriotiem šāds [konkursa] iznākums mums nav pieņemams,” pausts vēstulē.

Vēstule tika adresēta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP), Valsts prezidentam, Saeimas priekšsēdētājai, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Ministru prezidentei, kultūras ministrei, Latvijas Žurnālistu asociācijai, Latvijas Žurnālistu savienībai, Ziņu, informatīvo un analītisko raidījumu darbinieku arodbiedrībai, kā arī Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijai.

NEPLP iepriekš vienprātīgi par sabiedriskā medija valdes priekšsēdētāju iecēla pētījumu aģentūras “Factum Group” vadītāju Aldi Pauliņu, par LR valdes locekli programmu attīstības jautājumos kļuvusi bijusī ziņu aģentūras “BNS Latvija” valdes priekšsēdētāja Sigita Kirilka, bet par LR valdes locekli nodrošinājuma jautājumos iecelts Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Līdzšinējā radio vadītāja Jāņa Sikšņa pilnvaras ir spēkā līdz 15.janvārim.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jauka ziņa.

  2. Pareizi . Nost ar sarosītu un kremļa sulaiņu cenzoriem siksni , tomsonu un Co — latvju tautas nīdējiem

  3. arī tikai klausītāja Atbildēt

    Par to, kā realizējas ieceres, mainot vadību, kura sastrādājusies ar kolektīvu, redzams no KNAB – pēc A.Loskutova , neviens vadītājs nav spējis uzturēt normālu darba atmosfēru iestādē. Vai tiešām jātic baumām, ka jaunais vadītājs paredzēts “īpašai misijai”, uz kuru neparakstījās J.Siksnis, lai gan īpašā misija kā īlens lien no maisa ārā. Vai kolektīvs nav pietiekoši skaidri izteicis savu nostāju? Bet nē, par asins cenu savējais jāpanāk! Kur nu ir sludinātā demokrātija? Tur vajag būt dūšai “kā mietam”, lai nemīlēts kļūtu mīlēts!

  4. Kā ikdienas LR klausītāja pievienojos radio darbinieku protestam. LR līdz šim ir baudījis lielu tautas uzticību /to pierāda sociālās aptaujas/, tātad strādājis labi. Tad kāpēc radio vadībā izdarīt tik krasas pārmaiņas? Kas to pasūtījis un kam tas ir izdevīgi? Pilnīgi saprotami, ka tik lielu saimniecību būtu jāvada vairākiem cilvēkiem – tātad Siksnim vajadzēja meklēt palīgus nevis izmest pašu no darba. Pie tam jaunieceltajam kungam taču nav nekādas pieredzes – vai NEPLP nav bail nogremdēt LR? Vai varbūt tieši tāds ir mērķis? Gaidu argumentētu atbildi no NEPLP un visiem pārējiem, kuriem adresēta radio darbinieku vēstule!

Draugiem Facebook Twitter Google+