×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

NEPLP pastiprināti monitorēs PBK saturu Baltijā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Mikrofons un austiņas.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) Monitoringa centrs sāks kanāla PBK satura monitoringu, lai pastiprināti uzraudzītu, kā šis plašsaziņas līdzeklis ievēro Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu un citus normatīvos aktus, kas regulē elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbību.

Plānots pārbaudīt PBK saturu, kas tiek pārraidīts gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā, informēja NEPLP.

NEPLP Monitoringa centrs atbilstoši apstiprinātajam darbības plānam, kā arī reaģējot uz sūdzībām, 2013.gadā ir pārbaudījis 26 radio programmu nedēļas ierakstus kopumā vairāk nekā 4300 raidstundu apjomā, lai izvērtētu to atbilstību apraides atļaujas pamatnoteikumiem. Papildus tam veikta valodas kvotu pārbaude piecās radiostacijās, kā arī priekšvēlēšanu periodā veikts satura monitorings 11 radio programmās.

Monitoringa centrs ir veicis 63 iespējamo pārkāpumu pārbaudes Latvijā reģistrētajās televīzijas programmās, kā arī reģionālo televīziju programmās, kopā pārbaudot 480 raidstundas. Ir veikts arī satura monitorings desmit televīziju priekšvēlēšanu programmās. Īpaša uzmanība bijusi pievērsta SIA “REN TV Baltic” monitoringam, lai veiktu Eiropas audiovizuālo darbu apjoma pārbaudi.

Pamatojoties uz minētajām pārbaudēm, noformēti 112 monitoringa centra ziņojumi, veikta plaša sarakste ar elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, lai novērstu programmu uzskaites neprecizitātes un maznozīmīgus programmu veidošanas pārkāpumus, kā arī sāktas 22 administratīvās lietvedības. Sešos gadījumos piemēroti administratīvie sodi.

Kā ziņots, Lietuvas sabiedrībā sašutumu izraisīja 4.oktobra raidījums “Cilvēks un likums”, kurā tika apgalvots, ka 1991.gada 13.janvārī uzbrukumā Viļņas televīzijas tornim neesot bijis neviena upura, kura nāvē būtu vainojama padomju armija, un viss notikušais esot liela Lietuvas varasiestāžu provokācija. Pārraidē piedalījās Krievijas pilsonis, bijušais Padomju Savienības Valsts drošības komitejas specvienības “Alfa” komandieris Mihails Golovatovs, ko Lietuva jau 22 gadus grib saukt pie atbildības saistībā ar šo uzbrukumu, kā arī Lietuvas Komunistiskās partijas darbonis Aļģimants Naudžūns un bijušais Lietuvas PSR prokurors Antans Petrausks.

Mēģinot gāzt likumīgi ievēlēto Lietuvas varu, kas 1990.gada martā bija paziņojusi par valstiskās neatkarības atjaunošanu, īpašās padomju karaspēka vienības 1991.gada 13.janvārī ar spēku ieņēma Viļņas televīzijas torni un Televīzijas un radio komiteju un pārtrauca televīzijas un radio raidījumus. No lodēm un zem tanku kāpurķēdēm pie televīzijas torņa gāja bojā 14 neapbruņoti cilvēki un vairāki simti tika ievainoti.

Viļņas apriņķa administratīvā tiesa, izskatot Lietuvas radio un televīzijas komisijas (LRTK) prasību, uz trim mēnešiem apturēja Baltijas valstīs raidošā PBK retranslāciju Lietuvā. Šis lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams.

NEPLP sāka PBK pārbaudi tādēļ, ka šī televīzija reģistrēta Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+