Mobilā versija
0.0°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
10. jūnijs, 2015
Drukāt

NEPLP rosina likuma grozījumus, lai varētu izvērtēt elektronisko mediju īpašniekus

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir sagatavojusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL), kas nosaka NEPLP pilnvaras elektronisko plašsaziņas līdzekļu reģistrācijas vai īpašnieku maiņas gadījumā, vēstīts NEPLP sagatavotajā paziņojumā medijiem.

Šobrīd likums NEPLP nenosaka tiesības izvērtēt elektroniskā plašsaziņas līdzekļa īpašnieku, tajā skaitā patieso labuma guvēju, atbilstību EPLL prasībām, tādēļ mediju brīvības un daudzveidības vārdā NEPLP izstrādājis likuma grozījumus. Jaunajā redakcijā noteikts, ka NEPLP būtu tiesības arī izvērtē medija atbilstību EPLL noteiktajām prasībām, lemjot par apraides un retranslācijas atļauju izsniegšanu vai elektroniskā plašsaziņas līdzekļa reģistrāciju, kā arī medija atbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālajai stratēģijai 2012.–2017.gadam.

“Ņemot vērā, ka elektronisko plašsaziņas līdzekļu īpašnieku lielo nozīmi Latvijas nacionālās mediju vides veidošanā, kā arī to, ka spēkā esošais regulējums nepilnīgi kalpo uzstādītajiem mērķiem panākt caurspīdīguma nodrošināšanu attiecībā uz mediju īpašniekiem un mediju koncentrācijas novēršanu, ir sagatavoti grozījumi EPLL un citos normatīvajos aktos, lai EPL reģistrācijas vai īpašnieku maiņas gadījumā NEPLP tiktu piešķirtas tiesības pēc lēmuma pieņemšanai nepieciešamās finansiālās un juridiskās informācijas saņemšanas apstiprināt darījumu atbilstoši Latvijas nacionālajām interesēm,” teikts NEPLP mājaslapā.

EPLL grozījumi nosaka, ka persona, kas vēlas iegūt vai palielināt ievērojamu ietekmi elektroniskajā plašsaziņas līdzeklī, pirms ievērojamas ietekmes iegūšanas vai palielināšanas iesniedz NEPLP iesniegumu par ievērojamas ietekmes iegūšanu vai palielināšanu. Tālāk divu mēnešu laikā NEPLP izvērtētu, atļaut vai aizliegt ievērojamas ietekmes iegūšanu vai palielināšanu.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (16)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (6)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+