×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

NEPLP: TV sižetos par pašnāvību saskatāmas ētikas pārkāpumu pazīmes

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Televīzijas (LTV) un kanāla TV3 ziņu sižetos par pašnāvību, nolecot no Vanšu tilta, ir saskatāmas profesionālās ētikas pārkāpumu pazīmes, secinājusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Atzinumi par šā notikuma atspoguļošanu pieprasīti abām žurnālistu organizācijām – Latvijas Žurnālistu asociācijai un Latvijas Žurnālistu savienībai –, kā arī LTV Programmu padomei, aģentūru BNS informēja NEPLP pārstāve Sanita Blomniece.

Padome uzskata, ka šajā gadījumā jāizmanto profesionālās pašregulācijas iespējas.

“Ņemot vērā, ka sižetos ir saskatāmas profesionālās ētikas pārkāpumu pazīmes, NEPLP nolēma aicināt LTV Programmu padomi izvērtēt šo pašnāvības atainošanu 7.maija raidījuma “Panorāma” sižetā atbilstoši vispārpieņemtajiem žurnālistu profesionālās ētikas principiem pašnāvību atspoguļošanā un LTV Rīcības kodeksam, kā arī nolēma aicināt izvērtēt pašnāvības atspoguļošanu LTV un TV3 ziņu sižetos Latvijas Žurnālistu asociācijai un Latvijas Žurnālistu savienībai, izmantojot profesionālās pašregulācijas iespējas. NEPLP aicina LTV Programmu padomi un abas žurnālistu profesionālās organizācijas sniegt atzinumus šajā jautājumā,” ceturtdien nolēmusi padome.

Padomes pārstāve Aija Dulevska aģentūrai BNS iepriekš apliecināja, ka NEPLP saņēma vairākus iesniegumus par to, kā mediji atspoguļoja jaunā vīrieša kāpienu Vanšu tiltā un lēcienu no tā, pēc kā viņš gāja bojā. NEPLP redzeslokā nonāca divi televīzijas kanāli un divi komercradio.

Viņa norādīja, ka šoreiz nevar būt runa par kādiem administratīviem sodiem, jo tas ir ētikas jautājums.

“Ir tāda lieta kā ētikas principi, kas ir sabiedrības vienošanās, kas ir labs un kas slikts. Mums ir svarīgi sniegt savu viedokli, ka ir pārkāptas ētikas normas. Robežas ir jāizjūt,” sacīja priekšsēža vietniece.

Viņa norādīja, ka šā notikuma video ir izņemts no vietnes “Youtube”, jo atzīts, ka tā saturs ir pretrunā ar vietnes politiku un vadlīnijām. Pēc Dulevskas teiktā, daudziem nepieņemami likās, ka jaunā vīrieša kāpiens Vanšu tilta vantīs tika pārraidīts jeb “strīmots”.

Jau vēstīts, ka 7.jūnijā traģiski beidzās kāda vīrieša mēģinājums uzkāpt Vanšu tiltā. Kad viņš pa vantīm tika gandrīz līdz tilta augšai, vīrietis nolēca. Viņa kāpiens pa vantīm un lēciens tika nofilmēti, un bija televīzijas kanāls, kas lēcienu parādīja pilnībā, bet citi daļēji. Medijos izskanēja dažādi komentāri.

Policija paziņojusi, ka 20 gadu vecais vīrietis tiltā kāpa, lai izdarītu pašnāvību. Tomēr notiek dienesta pārbaude, lai analizētu policijas rīcību pa sekundēm un minūtēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+