×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

NEPLP: TV3 un LNT aiziešana no bezmaksas apraides jārisina visaugstākajā līmenī

Grube

Jautājums par TV3 un LNT aiziešanu no bezmaksas apraides ir jārisina visaugstākajā līmenī, uzskata Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Gints Grūbe.

 

Viņš skaidroja, ka šis lēmums skars būtisku skatītāju daļu, kurai nacionālais saturs nebūs pieejams.

Tas arī atstās būtiskas sekas uz sabiedrisko televīziju, jo līdz šim apraides izmaksas dalījās uz visiem kanāliem, bet, atstājot apraides izmaksas tikai uz vienu Latvijas televīziju, cietīs arī sabiedriskās televīzijas saturs.

Iespējams, tas varētu apdraudēt arī sabiedriskā pasūtījuma izpildi.

Savukārt NEPLP locekle Aija Dulevska mikroblogošanas vietnē ”Twitter” norāda: “LNT TV3 aiziešana no bezmaksas apraides ir valsts ieilgušās neesošās mediju politikas rezultāts.”

Kā ziņots, “Modern Times Group” (MTG) vadība pieņēmusi stratēģisku lēmumu – no 2014.gada 1.janvāra TV3 un LNT kanālus raidīt tikai maksas platformās.

“Mēs uzskatām, ka šīs izmaiņas nāks par labu skatītājiem, jo mēs varēsim vairāk līdzekļu ieguldīt Latvijā ražota satura izveidē. Turklāt televīzijas darbību būtiski ietekmē skatītāju paradumi un jaunākās tehnoloģiju tendences, kas liek mums skeptiski raudzīties uz piecu gadu ilga līguma slēgšanu par bezmaksas apraidi,” norāda MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena.

Juridiskā statusa maiņa ļaus nākamgad kanālos TV3 un LNT palielināt Latvijā veidoto oriģinālsaturu par aptuveni trešdaļu, kas kopā ar kvalitatīvu ārzemju saturu veido LNT un TV3 pievilcību. MTG uzskata, ka kompānijas jaunie Latvijā veidotie projekti kļūs tikpat populāri kā līdz šim piedāvātie, kā piemēram, seriāls “Viņas melo labāk” un citi.

Šīs izmaiņas skars 6%-7% skatītāju, kuri pašlaik televīziju skatās tikai bezmaksas apraidē. Mēs aicinām visus, kurus skars šīs izmaiņas, jau šobrīd sākt izvērtēt un izvēlēties sev piemērotāko kabeļtelevīziju, satelīttelevīziju vai virszemes televīzijas maksas paketi, lai, sākot ar 2014.gada 1.janvāri, varētu turpināt skatīties iemīļotākās kanālu TV3 un LNT pārraides, raidījumus, seriālus un šovus.

“Mēs veicam šīs izmaiņas skatītāju labā, pieņemt lēmumu mūs pamudinājusi nestabilā situācija nozarē pēdējo gadu laikā. Lēnā reklāmas tirgus atgūšanās pēc ekonomiskās krīzes 2008.gadā, stingrāki noteikumi politiskās reklāmas jomā, sabiedrisko mediju finansēšana no valsts līdzekļiem un to dalība reklāmas tirgū, ir daži no iemesliem. Mainot juridisko statusu kanāliem TV3 un LNT, mēs varēsim strādāt prognozējamākos apstākļos. Tas būs ieguvums gan mums, gan arī skatītājiem,” norāda Zūzena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+