×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

NEPLP vadītājs Dimants visus nokaitinājis (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas prezidijs vakar nodeva Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai izskatīšanai deputātu iesniegumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atlaišanu.

Reaģējot uz 11 deputātu iesniegumu, kurā rosināts lemt par NEPLP pašreizējā sastāva atbrīvošanu no amata, padome paziņojusi, ka tas esot uzbrukums masu mediju neatkarībai. “Politiskais uzbrukums NEPLP ir mērķēts Latvijas sabiedriskajiem medijiem, jo runa patiesībā ir par LTV un LR naudu, redakcionālo neatkarību un tātad neatkarīgu žurnālistiku,” teikts padomes paziņojumā. Arī argumenti par NEPLP nelietderīgiem tēriņiem, piesaucot Valsts kontroles atzinumu, esot nepatiesi, jo ziņojumā minētie apstākļi skar LTV un LR budžetus, nevis NEPLP tēriņus. Turpat arī uzsvērts, ka NEPLP ir demokrātiskas un tiesiskas valsts neatkarīgas mediju un it īpaši sabiedrisko mediju sistēmas sastāvdaļa. Tieši tādēļ likums ir noteicis ļoti konkrētus gadījumus, kādos ir iespējams atsaukt padomes locekļus, bet neviens no atlaišanas apstākļiem neesot iestājies.

Visskaļāk jautājumu par NEPLP atlaišanu parlamentā aktualizēja deputāts Artuss Kaimiņš (LRA). “Tas nav tikai Kaimiņš ar kādu personīgu nepatiku. NEPLP ar savu nekompetenci un nezināšanu ir nokaitinājis nozares pārstāvjus. Viņu reputācija ir apšaubāma, ko apliecina arī Valsts kontroles atzinums par līdzekļu izšķērdēšanu, neveiksmīgais “Latvijas Radio 5” finansējums, atļaujas došana radio “Skonto plus” raidīšanai krievu valodā,” atlaišanas pieprasījuma iemeslus uzskaitīja Kaimiņš.

Fakts, ka Kaimiņa “krusta karu” pret NEPLP pēkšņi atbalsta arī tādi politikas smagsvari kā Augusts Brigmanis (ZZS) un Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) devis pamatu sazvērestības teorijām par jaunas koalīcijas veidošanu, kur Nacionālo apvienību (NA) aizstātu LRA un “NSL”. Tomēr paši parakstītāji to noliedz.

Brigmanis apgalvo, ka NEPLP darbība viņam jau ilgu laiku raisījusi negatīvu iespaidu, bet pēdējais piliens bijis Cilvēktiesību komisijas sēde, kur deputāti vērtēja jautājumu par rupjībām “Radio pieci” ēterā, bet neviens no aicinātajiem padomes locekļiem neieradās sniegt skaidrojumu.

Savukārt Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) kā Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja novērojusi, ka NEPLP vadītāja Aināra Dimanta bezdarbība apdraudot Latvijas informatīvās telpas drošību. Tomēr viņa atteicās precizēt, kādus draudus NEPLP vadītājs radījis, jo tā esot ierobežotas pieejamības informācija.

Nekādu glābiņu Dimants nesagaidīs arī no NA un “Saskaņas” frakcijām, kas Kaimiņa gatavoto iesniegumu neparakstīja. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) vērtēja, ka Dimants ar saviem pienākumiem tiekot galā vāji, turklāt kā padomes vadītājs savā darbībā vairākkārt demonstrējis nihilistisku attieksmi pret parlamentu. Savukārt Valērijs Agešins (“SC”) notiekošo ap NEPLP vērtēja kā koalīcijas politiskās spēlītes: “Mums nav nekāda vēlēšanās kļūt par šīs spēles ķīlniekiem. Nedomājam prasīt padomes atlaišanu, bet tāpat arī nekļūsim par Dimanta advokātiem.”

Cilvēktiesību komisijā jautājums par NEPLP atlaišanu varētu tikt skatīts pēcjāņu nedēļā. Ja tas tiks virzīts uz Saeimu, tad jūlija sākumā šim nolūkam tiks sasaukta ārkārtas sēde.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Nezinu, cik sekmīgi Dimanta kungs darbojas NEPLP,bet ar “skābekļa piegriešanu” krievvalodīgajai TV acīmredzami nepietiek. Propagandas neitralizēšanas sekmīgai īstenošanai jāievieš cenzūra internetā.

 2. Brigmanis apgalvo, ka NEPLP darbība viņam jau ilgu laiku raisījusi negatīvu iespaidu, bet pēdējais piliens bijis Cilvēktiesību komisijas sēde, kur deputāti vērtēja jautājumu par rupjībām “Radio pieci” ēterā, bet neviens no aicinātajiem padomes locekļiem neieradās sniegt skaidrojumu.
  _____

  Kopš kura laika Saeimas Cilvēktiesību komitejai ir tiesības vērtēt raidījumu SATURU? Tas ož pēc cenzūras un neizpratnes par to, kā darbojas mediji. Bet tas jau laikam visu politiķu sapnis, lai mediji rakstītu un ziņotu tikai to, kas pa prātam politiķiem.

 3. “Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) kā Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja novērojusi, ka NEPLP vadītāja Aināra Dimanta bezdarbība apdraudot Latvijas informatīvās telpas drošību.”
  ——–
  Lai kā man nepatiktu Āboltiņa, bet viņai ir 100% taisnība, ka Dimanta bezdarbība un muļļāšanās jau sāk izskatīties pēc apzinātas kaitēšanas. Visa kremļa propoganda mierīgi turpina uzvaras gājienus mūsu mediju telpā.

 4. Studēju BA/Turība, kad komunikāciju zinātņu katedras vadītājs bija A. Dimants.
  Vairumam pasniedzēju ;ielākā luste bija tad, kad bija jākārto t.s. parādi
  Teiksim tā: ”nauda nesmird” 😉

 5. Tai komandai būtu jāisteno valsts politika , bet NEPLP kaut kā vairāk uz Kremli velk…Tātad uz redzi!

 6. Tik vien ir kā latvisks vārds -Dimants, bet viņa rīcība ir pilnīgi aplama, nepieņemama. Un viss tas bars ir jāatlaiž! Ja saeima to neizdarīs tad viņi visi metami pār vienu kārti..Raidījumu zemā kvalitāte, vājais žurnālistikas darbs, jājautā, kā labā strādājat??

 7. Sen patriekt vajadzēja. Nespēja (nevēlēšanās?) ierobežot kremļa propogandu. LTV kanālos samazinās valsts valoda, filmas un raidījumi pat bez subtitriem valsts valodā. Kā labā tas kantoris strādā?

 8. bet nesazinās, jau !!!!!

 9. Latvijas Žirinovskis, tikai atpaliek 47 kilometrus…
  .
  Kā tik nesakarīgie rodas – skaidrs, bet kā viņi izdzīvo ? (citāts no interneta)

 10. Šo padomi ir jālikvidē.

 11. Ir jau tas Dimants nekāds.

Draugiem Facebook Twitter Google+