×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. novembris, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Neprāts ārdās (12)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ņujorkas Dvīņu torņi 2001. gada 11. septembrī, gaismas pilsēta Parīze 2015. gada 13. novembrī: divi apokaliptiski zibšņi, kas tā pa īstam sašūpoja pasauli, lika nodrebēt Rietumu civilizācijas pamatiem. Tai septembrī tā bija “Al Qaeda” zem zaļā karoga, šai novembrī tā ir “Ad Dawla al Islamiya” jeb “Islāma valsts” (ISIS) zem melnā karoga. Abi šie grupējumi piekopj nāves kultu, to trieciennieki ir pašnāvnieki, kuri uzspridzinās, lai visapkārt asinīs saļimtu vai liesmās pārogļotos neskaitāmi “kāfiri” jeb neticīgie – no sirmgalvja līdz zīdainim. Gan tai septembrī, gan šai novembrī mērķis bija “priekšzīmīgi” sodīt satrunējušos, izvirtušos Rietumus, trāpot simbolos, kas slejas vai izplešas Manhetenā vai Sēnas krastos.

Abās drausmīgajās reizēs trakoja neprāts – protams, Allāha vārdā, Korāna sējumiņam zaigojot. Bet uzmanību – ISIS nemēdz tēmēt tikai uz kristiešiem jeb “krustnešiem”: 13. novembrī asinis lija ne tikai Parīzē. Tai pašā dienā Irākas galvaspilsētā Bagdādē gāja bojā 26 cilvēki – musulmaņi, tikai no šiītu atzara. Iepriekšējā dienā – 12. novembrī – ISIS akcijā 45 cilvēki, lielākoties musulmaņi šiīti, gāja bojā Libānas galvaspilsētā Beirūtā, ko mēdz dēvēt par mazo Parīzi.

Un tas, ka “Islāma valsts” jeb “nākamā pasaules kalifāta” pagaidu galvaspilsēta Raka atrodas Sīrijas austrumos, nebūt nenozīmē, ka visbīstamākie Eiropai ir sīriešu imigranti. Īstenībā ISIS kodolu, tās priekšpulku un gvardi veido islāmticīgi jaunieši (retumis arī “baltie”), kas uzauguši Francijā un Beļģijā, Anglijā un Vācijā. Parīzes priekšpilsētā Sendenī no franču drošībnieku zalves dabūja pelnīto galu Parīzes “asiņainās piektdienas” plānotājs un organizators, 27 gadus vecais Abdelhamīds Abauds, ar iesauku Abū Omars al-Beldžikī, t.i., “beļģis”, jo viņš bija uzaudzis Briseles Molenbekas kvartālā, marokāņu imigranta ģimenē. Rūdījumu šis puisis gan guva Sīrijā, kur viņš kādā videoklipā redzams laimē starojošs pie stūres, un pie viņa spēkrata piesieti četru spīdzinātu un sakropļotu vaņģinieku līķi…

Dažs labs vērotājs spriež par civilizāciju sadursmi, citējot Hantingtona grāmatu. Manuprāt, tas nav trāpīgs vērtējums: Rietumu civilizācijai pretim stāv ne jau islāma civilizācija, bet islāmticīgo masu fanātiskā “spice”, kas, lietojot visus Rietumu tehnikas un informātikas sasniegumus, vēlas graut rietumvalstu pamatus, likt Ziemeļamerikas un Eiropas nācijām “sajust tuvojošos galu” un uzskatāmi parādīt: “The West is the cancer, Islam is the answer.” (“Rietumi ir vēzis, islāms ir atbilde.”)

Runājot par pašreizējo bēgļu/migrantu/patvēruma meklētāju problēmu, atkārtošu: tumšādainie kristieši no Eritrejas un Dienvidsudānas ir daudz grūtāk integrējami Eiropā nekā puslīdz labi izglītoti islāmticīgi sīrieši, īpaši pilsētnieki. Bet, protams, atsijāt, šķirot, novērot, desmitkārt pārbaudīt viņus visus vajag.

Pret Prātu vēršas, ārdās Neprāts. Pēc tā Parīzes asinssārtā vakara piektdien, trīspadsmitajā (nu, tā ir māņticība), valstsvīri un valstssievas rauc pieri un vaicā: vai turpinājums sekos?

Mēs dzīvojam interneta laikmetā, un reizumis šķiet, ka “zem citas zīmes” uzpeld sirmas senatnes rēgi: lielā tautu staigāšana pēc Romas impērijas norieta – no Urāliem, no Altaja Donavas abos krastos, Karpatu un Rodopu pakājē, atceļo ungāri un bulgāri, Pireneju pussalā apmetas ģermāņu cilmes vandaļi, Britānijā ķeltus izspiež anglosakši. Tā bija bezgalīga migrantu straume…

Un kas bija krusta kari? Lai “atbrīvotu Pestītāja kapu”, fanātiski bruņinieku un karakalpu bari virzījās augšup pa Reinu, pa ceļam slaktējot jūdu kopienas Maincā un Vormsā. Nonākot Svētajā zemē, krustneši slaktēja islāmticīgos, un, nonākot Jeruzalemē, viņu zirgiem bija jābrien asiņu peļķēs.

Un viss – Tā Kunga vārdā. Ar uguni un zobenu “iedzimtos” spiež pieņemt kristīgo “prieka vēsti”, glābjot viņu dvēseles. Un ne tikai, teiksim, tagadējā Peru vai Meksikā, bet arī Daugavas un Mētras krastos. Daudz kas bija un izbija.

Tagad šie tālās pagātnes rēgi atdzimst citā veidolā, zem zaļā un pēdīgi – melnā karoga.

Un tas notiek, kad tīmeklis zibensātrumā saved kopā samulsušo cilvēci.

 

(Raksts publicēts avīzē “Laiks”/”Brīvā Latvija”)

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Krievu valodas zinātājiem iesaku noskatīties Aleksandra Ņevzorova viedokļus iekš YOUTUBE.Viņš apskata visus ar reliğijām saistītos jautājumus.

 2. Te tāds savārstijums ,ko labāk, kristiešus vai muslimus ? Priekšroka, uz vienādām vērtībām balstītus ,kristiešus. Tad vel krusta kari un izlams . Vēsturē ir fiksēti tikai 5-7 krusta kari un visi sasitībā ar Palestīnu,ko nevar teikt par muslimu ordu ienākšanu Spānijā,Portugālē, Balkānos,plosīšanās Vidusjūrā kopumā vairāk kā 524 Kuriem nau mērķa ir tikai laupīšana un pakļaušana, korāna pamati. Romas veiktā Rekonkvista vērta uz teritoriju atgūšanu un muslimu padzīšanu. Te arī dabonam atbildi kapeic katoļu bazīca vēsās pret jūdiem….Tapeic ka eliti lielā vairumā veidoja jūdi tirgotāji kuri ņema aktīvu dalību atbalstot muslimu agresijuun gūstot tiešu labumu no vergutirdzniecības.Tas nau populāri

 3. Mēs savā valodā ar nolieguma partikulu NE apzīmējam to, kas NAV. Ja pajautāsim, vai Cilvēks ir pieskaitāms pie zvēriem, saņemsim atbildi ka nē, nekādā gadījumā,jo zvēri taču mājo savvaļā, ēd zāli vai arī – gaļēdāji – citus zvērus un zvēriņus. Tātad Cilvēks NAV zvērs, viņš ir NEZVĒRS, briesmīgāks par visiem zvēriem.

 4. Nu redzi, tu kā ļaunuma sakni formulē skaudību, bet arī tai ir garīgas saknes. Skaudība ir cilvēka rakstura pazīme, kuru var formulēt, kā viņa neapmierinātību ar to, kas citam pieder vairāk nekā pašam, kaut īstenībā no katra paša atkarīgs, kas tam pieder. Skauģis uzskata, ka viņam kaut kas pienākas tāpat vien, bez darba un piepūles. Arī uzkurinot skaudību daudzi nonāk līdz naidam, īpaši mantiskās lietās.

 5. Var jau gudri spriedelēt, kā bija un kā būs, bet pamatjautājums paliek – kāpēc pasaulē ir tik daudz ļaunuma? Kas ir šis ļaunums, kas iemājo cilvēkos, kurš var definēt ļaunumu? Citi saka, ka tā ir materiālā nevienlīdzība starp cilvēkiem, cīņa par vēderu. Bet islama radikāļi nekaro vēdera dēļ, viņi karo pret Rietumu dzīvesveidu, kas ir garīga kategorija, jo konfrontācija notiek uzskatu līmenī. Mēs visi meklējam attaisnojumu šai cilvēka kroplībai, bet īsta izskaidrojuma nav. Nākas vien atzīt, ka ļaunums ir cilvēka būtības sastāvdaļa, kuru nedrīkst mākslīgi veicināt. Ir reliģija, kas cilvēku psihi mēģina noskaņot uz citas toņkārtas – sludinot mīlestību, tomēr arī tā ir bezspēcīga pret šīm galējībām cilvēku rīcībā, vienalga, vai tā izpaužas uz materiāla vai garīga fona. Ļaunuma pirmā fāze ir negatīvisma sludināšana, kas aicina un noskaņo cilvēkus pret kaut ko. Ja to dara regulāri un ilgstoši, cilvēkos rodas naids, kas viegli var pāraugt vardarbībā un tālāk arī slepkavībās. Mūsdienās, informātikas tehnoloģiju laikmetā šī negatīvisma sludināšana, ko piekopj masu saziņas līdzekļi, ir ļoti bīstama parādība, jo nereti cenšoties kaut ko uzlabot, var nonākt pie pilnīgi pretēja rezultāta. Negatīvisms arī ir jādozē un ar to nedrīkst aizrauties, ja negribam paši sevi iznīcināt.

  • Islamisti cīnās ar rietumu dzīves veidu? Nepaliec smieklīgs. Viņi ar visiem spēkiem cenšās tikt Eiropā, neatsakās ne no kādiem pabalstiem un pat veikli izmanto tos. Neatsakās nedz no muzikas, nedz no mākslas, auto, televizoriem, ledusskapjiem un t.l. Kāmēr vācietis četros no rīta jau kājās un rukā – šie piecas reizes dienā sitās ar pieri zemē un slavē Alahu ar Mahamedu… Nē vecīt, vaina ir cita un pamatā tam parastā skaudība. Savā zemē viņi tā ka tie buļļi pendžabas arba – katra cilts velk uz savu pusi, katra pauž savu islamu un tāpēc neko nevar attīstīt un vel kļūst par upuru negodīgiem iekarotājiem. Bet to islama kaujenieku (teroristu) galvenais mērķis – traucēt savejiem integrēties Eiropas kultūrā, nedot viņiem izsprukt no mežonības, pierādīt, ka pie visa vainīga Eiropa. Pa to laiku ebreji izcīnījuši mazu zemes pleķīti, kas pat trīs reizes mazāks par mūsu Latviju un dažos desmit gados izveidojuši spēcīgu, attīstītu visādos aspektos valsti. Ja viņus (islama pielūdzējus) nenomierināt, cīņa par to, kura islams ir pareizāks, turpināsies vel simtiem gadus.

   • Tas viss sākās ap 750 gadus pēc Kristus, jo ARĀBU CILTIS NEVARĒJA SADALĪT VARU! GRIBĒTOS DZIRDĒT CIEN. GORDONA STRĀSTU PAR TO LAIKU PATIESO STĀSTU.

  • Nu ko nu pats dari kā gudri spriedelē?

 6. Ar katru gadu bezdarbs pasaulē kļūst lielāks,modernās tehnoloģijas un kapitālistu naudas kāre rada bezdarbnieku armijas,cilvēki kļūst lieki,to skaits pasaulē jāsamazina.,,Modernās,, pasaules valstīs ar ,,demokrātiskām,, metodēm ievieš viendzimumu laulības, dekriminalizē narkotiku lietošanu,izskauž tikumību.Viss vērsts uz to lai komfortā varētu dzīvot t.s. zelta miljards un pārejie būtu viņu apkalpojošais personāls.
  Musulmaņu valstīs kur notiek demogrāfiskais sprādziens un visus aptveroša viena ticība izvirza citus mērķus un spēles noteikumus

 7. Rietumos reliģija ir atdalīta no valsts, tas skaidri un gaiši ir jāpaskaidro šiem musulmaņiem, bet , ja viņi to negrib saprast, rad viņiem šeit nav vieta. Prom uz dzimteni.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+