×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Neptūns un nāras vairs nepiedalīsies Krievijas kara flotes svētkos

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijas Jūras kara flotes dienas svinību scenārijā turpmāk vairs nebūs paredzēta Neptūna, nāru un velnu piedalīšanās, jo tas nepatīk pareizticīgo baznīcai, aģentūrai “Interfax” pastāstīja Krievijas jūras kara flotes pārstāvis, kurš vēlējās palikt anonīms.

“No nākamā gada Neptūns, nāras, velni un cita zemūdens “nešķīstība”, kas agrāk vienmēr bija klāt flotes svētkos, tajos būs nevēlamas personas. Jūras kara flotes dienas programmā paliks jūras parāde, militārie sporta svētki, teatralizēti priekšnesumi un pazīstamu mūsu flotes vēstures notikumu rekonstrukcija,” sacīja “Interfax” sarunbiedrs.

Viņš teica, ka šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā viedokli, ko izteikuši pareizticīgo baznīcas pārstāvji, kas nedēļas nogalē bijuši uzaicināti un Jūras kara flotes dienas svinībām Ukrainas ostā Sevastopolē, kas ir Krievijas Melnās jūras flotes galvenā bāze.

“Grūti nepiekrist mūsu viesiem, kuri visai delikāti pauda viedokli, ka pagāniskiem personāžiem, kuru nebija Noasa šķirstā, nav vietas pareizticīgo jūras spēku svētkos,” sacīja Krievijas Jūras spēku pārstāvis.

Nedēļas nogalē Sevastopolē Jūras kara flotes dienu un Kijevas Krievzemes kristīšanas 1025.gadadienu kopīgi svinēja Krievijas un Ukrainas kara flotes, un uz svētkiem bija ieradušies Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs un pareizticīgo baznīcas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+