×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2017
Drukāt

Nerakstiet, ka bērna tēvs ir Mahmeds: liepājniece bažījas par dēlu (14)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Lūdzu nerakstiet, ka bērna tēvs ir Mahmeds, jo, visticamāk, viņš vēlēsies zēnu vest prom un nodot viņu audzināšanā radiem Pakistānā, šādu lūgumu saņēmusi dzimtsarakstu nodaļa Liepājā, par ko raksta vietējā avīze “Kurzemes Vārds”, aprakstot vairākas situācijas, kas attiecas uz bērna reģistrēšanu.

Pēc laikrakstā vēstītā, Ilze devās strādāt uz Angliju, kur apprecējās ar Mehmedu no Pakistānas. Viņiem piedzima meita, taču kopdzīve neizdevās, un latviete atgriezās mājās. Pasaulē Latvijā nāca arī puika, bet Ilze par to vīram neziņoja.

Atnākot uz Dzimtsarakstu nodaļu reģistrēt dēlu, sieviete lūdza, lai bērna dzimšanas apliecībā kā tēvu neraksta Mahmedu un dēlu reģistrē viņas pirmslaulību uzvārdā. Taču tas nav bijis iespējams.

“Ja sieviete un vīrietis ir precējušies, tad nav nekādu iemeslu, kuru dēļ, balstoties tikai uz mātes vēlmēm, bērna dzimšanas reģistrā varētu neierakstīt kā tēvu viņas oficiālo laulāto,” sievietei norādīts dzimtsarakstu nodaļā.

Sievietei vajadzējis laikus uzsākt šķiršanās procedūru, lai pēc bērna reģistrācijas Dzimtsarakstu nodaļā varētu sniegt prasību tiesā par tēva ieraksta atzīšanu par neesošu no tā izdarīšanas brīža.

Ar problēmām laikus neizšķirtas laulības dēļ saskārusies Olga, kuras vīrs Andrejs pārcēlies uz Dublinu, bet viņa Latvijā nodibinājusi jaunas attiecības, kurās piedzimis bērns.

Kā raksta avīze, abi laimīgi un lepni ieradās Dzimtsarakstu nodaļā bērnu reģistrēt, bet vecākus gaidījusi smaga vilšanās. Likums paredz, ka bērna dzimšanas apliecībā ailītē par tēvu raksta sievietes laulātā vīra vārdu un uzvārdu.

Ja laulība nav šķirta, viens no risinājumiem esot trīspusējā paternitātes atzīšanas iesniegums, bet tad visiem trim iesaistītajiem ir klātienē jāierodas Dzimtsarakstu nodaļā.

Interesanta situācija izvērtusies kādam pārim, kuri nebija precējušies, bet tēvs vēlējies, lai meitai ir viņa uzvārds. Abi uzstāja, lai dzimšanas reģistrā bērnam ieraksta abu vecāku uzvārdus, proti, – BērziņšOzoliņš. Likums dubultuzvārdu nepieļauj. Bērns reģistrēts mātes uzvārdā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Kāpēc foto ar blondu puiku? Atbildēt

  Muhameda mati noteikti ir melni kā ogle.

 2. A kāpēc ja vīram bērns no mīļākās piedzimst to automātiski sievai nepieraksta? 😀

 3. Vai tik tiešām latviešu meitenes ir tik aprobežotas, ka neko nav dzirdējušas par līdzīgiem gadījumiem, vai arī tik naivas, ka iedomājas, ka ar viņu jau tā nenotiks… tāda sajūta, ka viena otra ir kā mucā augusi un pa spundi barota… attopieties – JŪS ESAT VIENKĀRŠI LĪDZEKLIS, LAI TREŠĀS PASAULES PILSONIS IEGŪTU TIESĪBAS LEGĀLI UZTURĒTIES EIROPAS SAVIENĪBĀ… LIETA UN NEKAS VAIRĀK

 4. Kamēr ļaudis gulēs un pat precēsies ar pirmo pretimnācēju, nerēķinotie, kādu dzīvi lemj saviem bērniem, pašiem arī būs problēmas. Tā tas ir bijis un būs.

 5. vai tā Ilze pati zin, ko īsti grib?

 6. Kādu laimi gribēja sagaidīt Ilze? Vienkārši jābrīnās par latviešu muļķēm

 7. Sievas vieta ir vīra zemē. Uz brūnajiem trakai Ilzei, kopā ar Muhamedu, ir jādodas prom uz skaisto Pakistanu.

 8. Nevajag mums visadus muhamedanus.Lai brauc uz Pakistanu.

 9. Nov ko preceties ar visadiem muhamediniem.Tiem ir cita mentalitate.Mums vinus nesaprast.Lai brauc atpakai un savu Paakistanu un dzivo tur.

 10. Likums neļauj. Debīli likumi, kurus pieņēmuši valdības debīliķi. Kur cilvēktiesības pēc brīvas izvēles dzīvot un attīstīt savu ģimeni?

 11. Vai tad tiešām dzīvo kā mežā un nekā nezina? Musulmaņiem tā ir ka tēvs _vīrietie) ir galvenais un ja šķiras dēli paliek pie tēva. Kurš to nezina ,kurš māk lasīt tekstus? Nu nolēmi šķirties pieņem noteikumus ,kurus faktiski vajadzēja zināt jau pirms laulībām. Tāpat ar tēvu ,visi laulībā dzimušie tiek reģistrēti vīram ,lai arī būtu devusi kaimiņam ,pat ja esi šķīrusies visi dzimušie bērni ,kuri piedzimst 10 mēnešus pēc šķiršanās tiek reģistrēti kā bijušā vīra bērni.Te protams ir nianses ,taču likums tās neņem vērā ,ar vīru nedzīvoji ,kaimiņam devi ,taču vīram tāpat alimenti jāmaksā ,jo nejēdza laikus izšķirties ,un ja kaimiņš krūmos un bērnu neatzīst, tad tik maksā. Ja var vienoties ar kaimiņu ,tad var dokumentus nokārtot arī oficiāki Šinī gadījumā ,ja gatavojies šķirties ,ko tad devi vīram pirms šķiršanās ,tad nekāda Muhameda dēla vairs nebūtu ,pati neko nejēdzi ,atdod bērnus vīram un dzīvo tālāk ,gan jau kādu indieti vai pakistānieti atkal sameklēsi .tikai pēc atkārtotas šķiršanās nečīksti ka bērni paliek musulmaņiem.

 12. Vai tad tiešām dzīvo kā mežā un nekā nezina? Musulmaņiem tā ir ka tēvs _vīrietie) ir galvenais un ja šķiras dēli paliek pie tēva. Kurš to nezina ,kurš māk lasīt tekstus? Nu nolēmi šķirties pieņem noteikumus ,kurus faktiski vajadzēja zināt jau pirms laulībām. Tāpat ar tēvu ,visi laulībā dzimušie tiek reģistrēti vīram ,lai arī būtu devusi kaimiņam ,pat ja esi šķīrusies visi dzimušie bērni ,kuri piedzimst 10 mēnešus pēc šķiršanās tiek reģistrēti kā bijušā vīra bērni.Te protams ir nianses ,taču likums tās neņem vērā ,ar vīru nedzīvoji ,kaimiņam devi ,taču vīram tāpat alimenti jāmaksā ,jo nejēdza laikus izšķirties ,un ja kaimiņš krūmos un bērnu neatzīst, tad tik maksā. Ja var vienoties ar kaimiņu ,tad var dokumentus nokārtot arī oficiāki Šinī gadījumā ,ja gatavojies šķirties ,ko tad devi vīram pirms šķiršanās ,tad nekāda Muhameda dēla vairs nebūtu ,pati neko nejēdzi ,atdod bērnus vīram un dzīvo tālāk ,gan jau kādu indieti vai pakistānieti atkal sameklēsi .tikai pēc atkārtotas šķiršanās nečīksti ka bērni paliek musulmaņiem.

 13. …ar katru pretīm skrejošu dzīvnieku…

 14. nav vajadzīgi te makmedi, lai tēvs ved uz Pakistanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+