×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

Neraugoties uz konfliktu ar LZA, Millers sola sākt sezonu 1. septembrī

Foto: LETAFoto: LETA

Neraugoties uz konfliktu starp Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) un tās telpās izvietoto koncertzāli “Rīga”, koncertzāle turpinās savu saimniecisko darbību un tās jaunajā sezonā Latvijas Jaunatnes teātris skatītājiem piedāvās pirmizrādi – Jura Kulakova muzikālo izrādi “Mazais princis”, preses konferencē pastāstīja koncertzāles valdes loceklis Juris Millers.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem bija iespēja noskatīties fragmentu no jaunās izrādes “Mazais princis” – Mazā prinča un Rozes dziesmu. Izrāde veidota pēc franču rakstnieka Antuāna de Sent-Ekziperī pasakas “Mazais princis” motīviem par vissvarīgāko šajā dzīvē – par savu planētu un Rozi, mīlestību un draudzību, bērnību un briedumu. Šī izrāde esot viena nopietna saruna ar skatītāju par pasaules uzskatiem un vērtībām. Mazo princi izrādē attēlos aktieris Kārlis Tols. Izrādes režisors – Jānis Mūrnieks. Pirmizrāde notiks 1. septembrī.

Millers iepazīstināja arī ar citiem pasākumiem, kas gaidāmi jaunajā sezonā. 20. septembrī, apritot gadam kopš koncertzāles telpu atklāšanas un svinot mākslinieka Ivara Vīgnera jubileju, iedzīvotāji gaidīti uz koncertu “Ivara Vīgnera Zelta dziesmas”. Oktobrī gaidāms arī leģendārās grupas “Sīpoli” DVD prezentācijas koncerts. Savukārt 1.novembrī koncertzālē notiks grupas “Eolika” 35 gadu jubilejas koncerts.

Kā īpašu notikumu Millers izcēla Margaritas Vilcānes jubilejas koncertus, kas jaunajā sezonā iekļauti koncertzāles programmā. Līdz ugunsgrēkam, kurā koncertzāle cieta, tās skatuve faktiski “piederējusi māksliniecei”. Pirmais koncerts “Margarita” gaidāms decembrī, kad Latvijas estrādes karaliene Vilcāne savā 75. dzimšanas dienā būs uz vienas skatuves ar saviem skatuves kolēģiem, draugiem un līdzgaitniekiem, lai kopā ar skatītājiem svinētu savu jubileju. Koncerta īpašie viesi būs Ojārs Grinbergs, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna un citi.

Kā ziņots, LZA valde 29. jūlijā lēma no 1.septembra pārtraukt telpu nomas līgumu ar SIA “Rīgas koncertzāle”, kam par iemeslu kļuva uzņēmuma parāds par telpu nomas maksu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+