×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
24. augusts, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Neraža ar medaļām (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tik daudz laba vēlējumiem olimpisko izlasi uz Rio pavadījušie līdzjutēji palikuši nokārtām galvām. Latvijai pasaules lielākajā sporta pasākumā neatmirdzēja medaļas. Sportisti starptautiskā forumā bijuši pelēki un neievērojami starp laureātiem, akurāt kā mūsu politiķi.

Kāpēc Brazīlijas vējš nepūta latviešu zēģelēs? Fanklubs visu vainu liekšķerē uz sporta funkcionāru pusi. Karstasinīgākie ar putām uz lūpām sūta kungus ancukos vienvirzienā – padzīt ar sētas mietu. Tie taisnojas un aizbildinās. Varējuši, līdzi pārdzīvojot, iemest kaipirinju, bet ne sviest šķēpraižu vietā vai dragāt ar ričuku par pirmo prīzi. LOK neaizstājamo līdzbraucēju delegācija pūta un stenēja, bet viņus nelaida bliezt voleja bumbu smiltīs, ka noput, un peldbiksēs šķelt viļņus ātrāk par Felpsu. Funkcionāriem neļāva pat brīvā cīņā nogāzt uz paklāja garzems dūšīgu poļu meitieti! Turklāt vadošie sportsmeni no olimpiskās komitejas saņēmuši visu aiztaupīto putnapienu – ideālus treniņ­apstākļus, pusdienu šniceles un stiprumzāles, no kā rodas lāčplēšu spēks kaulos. Latvijas čempiņi, cilvēki, ar kuriem lepojamies, arī sēru tērpos. Trenējušies, bet uzvarējuši citi. Vienam traucēja sāpoša kāja, otram trenera un mīļotās meitenes prombūtne, trešais padevās briesmīga pārspēka un konkurentu pārdabisko spēju priekšā. Daudziem organisms izturētu sacensībās, bet vājā nervu sistēma sabrukusi pēc uzbrūkošu, uzbraucošu komentāru lasīšanas internetā.

Gudrāki sporta zinātāji posta un neražas apstākļus saskata dziļāk. Ka Latvijā štruntīgi ar infrastruktūru – nav vieglatlētikas manēžu, velotreka, daudz kā nav, un agrākie BMX panākumi ir vienīgi vecāku upurēšanās, treneru un bērnu fanātisma rezultāts. Slikti arī ar treneriem. Vecie speci izmiruši kā dinozauri, jaunie iztiekot ar sētas metodēm. Smalkas psiholoģijas pētnieki atrod nelaimes sakni latviskā mentalitātē. Tā neesot uz līderību un ar uzvarētāja raksturu, kad jājūt asinsgarša, jāpiespiež pretinieks un tas novelsies kā kartupeļu maiss. Spēļu vērtējumu aiz puķainiem aizkariem devis Valsts prezidents, kad sodījies, ka tautiešos ir pārmēru negatīvisma un pārspīlētā paškritika atņem spēku. Taisnība, jo vai pār Lietuvu, Igauniju, Austriju, Somiju nolija zelta lietus? Vai cilvēki gribētu pārģērbt ātru kātu reaktīvu kenijieti sarkanbaltsarkanu un nostādīt uz starta maratonā? Mūsu zemē olimpiskie atlēti neizaug masveidā kā baravikas pēc sēņu lietus. Latviešiem īstās ir ziemas spēles, kad nekad nepaliekam sausā! Nu, mūsu daudzcīņniece nepagausinātu gaitu kādā jozienā vai svaru cēlāja pieveiktu divus papildu kilo un tiktu pie bronzas medaļas? Vai Latvijā celtos ovācijas un liela līksmība par kopvērtējumu? Būtu glītāk, jā, bet LOK prezidents Vrubļevskis mierina, lai pagaidām līdz Tokijai pēc četriem gadiem, kad būs pavisam cita, sāpju neaizlauzta komanda un ministrs Bergmanis vienīgais spēs pastiept koferi ar medāļiem! Jods rāvis, ja vasaras programmā iekļautu novusu, litrobolu un pokemon go, tad letiņi parādītu, cik konkurētspējīgi kāpt uz pjedestāla!

Par sporta funkcionāru ādu runājot – tajā nav droši. Vīlusies durstīga tauta ar īkšķi uz leju prasa asinis un atbildību. Kaut sporta virsganiem Daliņa kājas būtu, lai aizmuktu no lielā sašutuma!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tad bija vērts par tādām medaļām cīnīties? Paši taču rakstījāt, ka tās tiks izgatavotas no videi draudzīgas izejvielas – savāktām un sapresētām iztukšotām PET pudelēm. Vai mums getliņos savu mēslu nepietiek?

  2. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    toties cik sporta funkcionāru tika apskatīt Rio – tie trenneri un pat sportisti var pasēdēt arī mājās…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Tev vēl jāpaaugas!

Lai runātu par marihuānas legalizēšanu medicīnas vajadzībām, “jābūt ļoti skaidrām sabiedrības brieduma pazīmēm”, taču šobrīd ministre legalizēšanu nevarot atbalstīt, tā aģentūrai LETA sacījusi veselības ministre Anda Čakša.

Arī Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis uzskata, ka Latvijas sabiedrība pagaidām nav sasniegusi nepieciešamo izglītības un attīstības līmeni. Marihuāna medicīnā var būt noderīga, tomēr, lai to legalizētu ārstnieciskām vajadzībām, Latvijas sabiedrībai vēl “nedaudz jāpaaugas”, paužot personīgo viedokli, aģentūrai LETA sacījis onkologs, piebilstot: “Marihuāna varētu būt labāka nekā alkohols, kas mūsu sabiedrībā ir populārs produkts.”

Latvijas politiķu vidū diskusijas par šo jautājumu atsākušās pēc tam, kad Gruzijas Konstitucionālā tiesa jūlija nogalē lēma par labu marihuānas lietošanas legalizācijai.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+